Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОДОНТОГЛІФІКА МАЛИХ КУТНІХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ, НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕП ЛЮДИНИ В НОРМІ ТА ПРИ КАРІЄСІ.

ОДОНТОГЛІФІКА МАЛИХ КУТНІХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ, НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕП ЛЮДИНИ В НОРМІ ТА ПРИ КАРІЄСІ.

Назва:
ОДОНТОГЛІФІКА МАЛИХ КУТНІХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ, НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕП ЛЮДИНИ В НОРМІ ТА ПРИ КАРІЄСІ.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,93 KB
Завантажень:
343
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВЯ УКРАЇНИ
НАЦІОНАЛЬНИЙ МЕДИЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ імені О.О. БОГОМОЛЬЦЯ
СІРЕНКО ОЛЕНА АНАТОЛІЇВНА
УДК 616.24-006.6+572.7
ОДОНТОГЛІФІКА МАЛИХ КУТНІХ ЗУБІВ
ВЕРХНЬОЇ, НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕП ЛЮДИНИ
В НОРМІ ТА ПРИ КАРІЄСІ.
14.03.02 – патологічна анатомія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Українській медичній стоматологічній академії МОЗ України
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Гасюк Анатолій Петрович, Українська медична стоматологічна академія МОЗ України, завідувач кафедри патологічної анатомії з секційним курсом .
Офіційні опоненти:
доктор медичних наук, професор Колесова Надія Арнольдівна, Національний медичний університет імені О.О.Богомольця, завідувач лабораторії метаболічного та структурного аналізу Науково-дослідного Лабораторного Центру
доктор медичних наук, професор Шапаренко Павло Пилипович, Вінницький національний медичний університет ім. М.І. Пирогова, професор кафедри анатомії людини
Провідна установа:
Київська медична академія післядипломної освіти імені П.Л.Шупика МОЗ України, кафедра патологічної анатомії
Захист дисертації відбудеться “17“ березня 2005 р. о 1330 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.003.06 у Національному медичному університеті імені О.О.Богомольця (03057, Київ-057, проспект Перемоги 34)
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного медичного університету імені О.О. Богомольця (03057, Київ-057, вул. Зоологічна 1).
Автореферат розісланий “ 15 ” лютого 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
доктор медичних наук, професор Грабовий О.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Вибір теми визначається великою потребою клінічної стоматології в поглибленні, конкретизації і, певною мірою, переосмисленні на сучасному науковому рівні структурних основ розвитку твердих тканин зуба, котрі можуть бути важливими причинами розвитку в них патологічних процесів і, зокрема, карієсу. Останній, як відомо, є широко розповсюдженим захворюванням, яке при певних умовах може призводити до серйозних ускладнень (пульпіт, періодонтит та ін.). На сьогоднішній день в морфологічній літературі встановлено, що органічний матрикс емалі є унікальним і відрізняється від інших мінералізованих тканин, в котрих основним компонентом є колаген. Сучасні уявлення про структуру, властивості та функції білків емалі зубів базуються на даних про те, що до них належать тафтелін, енамелін, амелогенін, амелобластин. Встановлено також, що у функціональному відношенні третична структура основних білків емалі може обумовлювати різні типи її мінералізації (П.М.Скрипніков, 2003), а значить і сприяти розвитку її альтерації. Паралельно з новими трактовками щодо особливостей гістологічної структури та функції твердих тканин зуба в літературі з’являються поодинокі дослідження анатомічних особливостей зубів на сучасному етапі онтогенезу, котрі свідчать про можливості нерівномірної редукції їхніх одонтогліфічних показників і що цей процес сприяє розвитку карієсу (Hunter J., 1982). Ця тематика більше розкрита стосовно великих кутніх зубів та різців, а в малих кутніх зубах за даними літератури превалюють різні індивідуальні варіанти (Dahlberg A., 1981).
Тому вивчення одонтогліфіки малих кутніх зубів в нормі та при початковому карієсі зі встановленням особливостей біомінералізації структурних елементів емалі є актуальною проблемою.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Вибрана тема дисертації є фрагментом НДР Української медичної стоматологічної академії „Індивідуальна мінливість симпатичного стовбура трійчастого нерва при травматичній регенерації за умов екзогенної гіпертермії, нейротканинні взаємовідношення пульпи зубів, пошкоджених карієсом.” (Державний реєстраційний номер: 0101V001129). Автор є безпосереднім виконавцем фрагмента запланованої науково-дослідної роботи.
Мета і задачі дослідження. Мета дослідження – вивчення одонтогліфіки малих кутніх зубів верхньої та нижньої щелеп в нормі та при карієсі на різних структурно-організаційних рівнях, встановлення особливостей біомінералізації структурних елементів емалі.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ОДОНТОГЛІФІКА МАЛИХ КУТНІХ ЗУБІВ ВЕРХНЬОЇ, НИЖНЬОЇ ЩЕЛЕП ЛЮДИНИ В НОРМІ ТА ПРИ КАРІЄСІ.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок