Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ОПЕРАЦІЇ ДЕПОРТАЛІЗАЦІЇ ТА ПЕРЕСАДКИ КУЛЬТУР КЛІТИН ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ОПЕРАЦІЇ ДЕПОРТАЛІЗАЦІЇ ТА ПЕРЕСАДКИ КУЛЬТУР КЛІТИН ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

Назва:
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ОПЕРАЦІЇ ДЕПОРТАЛІЗАЦІЇ ТА ПЕРЕСАДКИ КУЛЬТУР КЛІТИН ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,28 KB
Завантажень:
115
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ІНСТИТУТ НЕВІДКЛАДНОЇ І ВІДНОВНОЇ ХІРУРГІЇ
ІМ. В.К. ГУСАКА АМН УКРАЇНИ
МИХАЙЛІЧЕНКО ВЯЧЕСЛАВ ЮРІЙОВИЧ
УДК 616.379-008.64.089-06
ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ОПЕРАЦІЇ ДЕПОРТАЛІЗАЦІЇ ТА ПЕРЕСАДКИ КУЛЬТУР КЛІТИН ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ
(ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)
14.01.03 – хірургія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Донецьк – 2004
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України.
Науковий керівник:
доктор медичних наук, професор Міміношвілі Омарі Ісідорович, заступник директора з лікувальної роботи Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України, завідувач кафедри шпитальної хірургії Донецького державного медичного університету ім. М. Горького МОЗ України.
Офіційні опоненти:
- доктор медичних наук, професор Калита Микола Якович, Інститут хірургії та трансплантології АМН України, завідувач відділу трансплантації та хірургії печінки;
- доктор медичних наук, професор Грінцов Олександр Григорович, Кримський державний медичний університет ім. С.І. Георгієвського МОЗ України, завідувач кафедри госпітальної хірургії
Провідна установа: Інститут загальної та невідкладної хірургії АМН України, м. Харків
Захист відбудеться 30.03. 2004 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.559.01 в Інституті невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, 47.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України за адресою: 83045, м. Донецьк, пр. Ленінський, 47.
Автореферат розісланий 28.02.2004 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
д.мед.н. О.А.Штутін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В даний час цукровий діабет (ЦД) займає третє місце серед причин високої інвалідизації та смертності хворих після серцево-судинних і онкологічних захворювань (Дєдов І.І. та співавт., 2001). За розрахунками експертів ВООЗ, очікується значне збільшення захворюваності на ЦД серед осіб після 25 років. Так, число хворих цієї вікової категорії в період з 1995 по 2025рр. зросте з 135 млн. чол. до 300 млн. (WHO, 1994).
Незважаючи на визначні досягнення сучасної діабетології, проблеми забезпечення стабільності перебігу ЦД і боротьби з вторинними ускладненнями цього розповсюдженого захворювання як і раніше залишаються актуальними (Шумаков В.І. та співавт., 1998). Складність вирішення цих питань обумовлена значною мірою порушенням адекватного надходження інсуліну в портальну систему внаслідок прогресування аутоімунного інсуліта, з одного боку, і гормональним дисбалансом - з іншого (Волков І.Є. та співавт.,1998). Сучасна інсулінотерапія та інші консервативні методи лікування ЦД дозволили купірувати ранні ускладнення даного захворювання (гострий кетоацидоз, гіперосмолярну кому та інш.), однак не запобігають розвитку і прогресуванню пізніх ускладнень (нефропатія, ретинопатія, ангіопатія та інш.), що ведуть до ранньої інвалідизації та смертності (Дєдов І.І., 1995; Єфімов А.С., 1989; Ковальов А.А., 1999). Вищевказані факти виправдують усі спроби хірургічної корекції порушень обміну та ранніх і пізніх ускладнень ЦД.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами і темами. Дисертація є фрагментом планової науково-дослідної роботи відділу експериментальної хірургії та лабораторної діагностики Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. В.К. Гусака АМН України “Експериментально-клінічне обгрунтування оптимізованих хірургічних засобів трансплантаційного лікування цукрового діабету” (держ. реєстрація №0199U000517), що виконувалась в період 1999-2001рр.; кафедри мікробіології, вірусології та імунології і кафедри шпитальної хірургії №1 Донецького державного медичного університету ім. М. Горького “Дослідження імунонейроендокринних порушень при ендокринній недостатності підшлункової залози і корекція їх трансплантацією фетальних тканин” (держ. реєстрація №0101U007988), що виконується в період 2002-2005 років, у рамках цієї НДР здобувач є відповідальним виконавцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ПОРІВНЯЛЬНА ОЦІНКА ОПЕРАЦІЇ ДЕПОРТАЛІЗАЦІЇ ТА ПЕРЕСАДКИ КУЛЬТУР КЛІТИН ПІДШЛУНКОВОЇ ЗАЛОЗИ ПРИ ЦУКРОВОМУ ДІАБЕТІ (ЕКСПЕРИМЕНТАЛЬНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок