Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СЕКУЛЯРИЗАЦІЯ РЕЛІГІЙНОГО ЖИВОПИСУ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XIXст.

СЕКУЛЯРИЗАЦІЯ РЕЛІГІЙНОГО ЖИВОПИСУ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XIXст.

Назва:
СЕКУЛЯРИЗАЦІЯ РЕЛІГІЙНОГО ЖИВОПИСУ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XIXст.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,19 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ЛЬВІВСЬКА НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ МИСТЕЦТВ
КРАВЧЕНКО Наталія Іванівна
УДК 7.04+75.051(477)”16/18”
СЕКУЛЯРИЗАЦІЯ РЕЛІГІЙНОГО ЖИВОПИСУ
В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XIXст.
Спеціальність 17.00.05 – образотворче мистецтво
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидат мистецтвознавства

Львів – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Львівській національній академії мистецтв
Науковий керівник – кандидат мистецтвознавства
Кравченко Ярослав Охрімович
доцент кафедри історії і теорії мистецтва
Львівської національної академії мистецтв
Офіційні опоненти – доктор мистецтвознавства, професор
Тимофієнко Володимир Іванович
зав. відділом Інституту мистецтвознавства,
фольклористики та етнології
ім. М. Т. Рильського НАН України
кандидат мистецтвознавства
Сидор Олег Федорович
старш. наук. співробітник Інституту
народознавства НАН України
Захист відбудеться “ 13 ” жовтня 2007 р. о 15 годині на засіданні
спеціалізованої вченої ради Д 35.103. 01 у Львівській національній академії мистецтв
за адресою: 79011, м. Львів, вул. Кубійовича, 38
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Львівської національної академії мистецтв
(79011, м. Львів, вул. Кубійовича, 38).
Автореферат розісланий “ 09 ” серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
кандидат мистецтвознавства Г. Д. Кусько
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Сьогодні питання історії і сучасного розвитку православної ікони перебувають в центрі уваги учених і художників, розпочато відродження традицій іконописання в Україні. Втім даний процес одразу виявив низку проблем. У художній практиці нині відчувається брак належних знань і відповідної підготовки у митців, яким випало працювати у сфері церковного мистецтва. Сучасні художники, які отримали класичну академічну освіту, нерідко мають не досить точне уявлення про традиції сакрального живопису і про їхню відмінність від принципів зображення, вироблених в секулярному мистецтві. У своїй же роботі над церковними замовленнями вони користуються тим художнім арсеналом, який одержали первісно, і за звичай вдаються або до поверхового стилістичного еклектизму, або ж обирають шлях вільної імпровізації на тему іконопису. Безгрунтовність такого художнього підходу зрештою позначається на якості їхніх творів.
Теоретичні дослідження іконопису, що існують сьогодні, на жаль, не здатні аргументовано протистояти цим негативним тенденціям в художній практиці і навпаки сприяють їхньому розвитку. Причинами цього є недостатня розробленість проблематики православного іконопису в науці взагалі і зокрема питання розрізнення таких явищ, як православна ікона і картина на релігійний сюжет. Нині, коли процес відродження сакрального мистецтва в Україні зіткнувся з серйозною проблемою втрати живої традиції іконописання, а оздоблення храмів відбувається в умовах стихійних мистецьких ініціатив, відсутність належного наукового висвітлення питання художньої унікальності сакральної образотворчої традиції і розкриття проблеми її відмінності від секулярної західноєвропейської мистецької традиції відчувається особливо гостро.
Питання художньої самобутності православного іконопису, вперше порушене в мистецтвознавстві наприкінці XIX — початку XX ст., до сьогодні в науці вже отримало часткову розробку, яка б могла задовольнити потреби періоду незначної або цілком відсутньої практики іконописання, але за умов активного розвитку сакрального мистецтва, який, зокрема, з початку 90-х рр. XX ст. спостерігається в Україні, виникає необхідність у більш детальному його опрацюванні. Окрім того для сприятливого розвитку православного іконопису в Україні в умовах сучасної соціокультури з міцними у ній позиціями секулярного мистецтва розробка вищеозначеного питання в науці є надзвичайно важливою.
Впровадження викладання основ сакрального мистецтва у державних мистецьких освітніх закладах, з яких одними з перших були Національна Академія образотворчого мистецтва і архітектури у Києві, де в 1994 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СЕКУЛЯРИЗАЦІЯ РЕЛІГІЙНОГО ЖИВОПИСУ В УКРАЇНІ ДРУГОЇ ПОЛОВИНИ XVII – XIXст.

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок