Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ТЕРАПІЇ АТОПІЧНОГО ХЕЙЛІТУ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ТЕРАПІЇ АТОПІЧНОГО ХЕЙЛІТУ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

Назва:
ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ТЕРАПІЇ АТОПІЧНОГО ХЕЙЛІТУ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,36 KB
Завантажень:
366
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ
КИЇВСЬКА МЕДИЧНА АКАДЕМІЯ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ ОСВІТИ ім. П.Л. ШУПИКА
СОЛОМОНЮК МИХАЙЛО МИХАЙЛОВИЧ
УДК 616. 317 - 002 – 08-053.3
ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ТЕРАПІЇ
АТОПІЧНОГО ХЕЙЛІТУ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ
14.01.22 – стоматологія
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Київ – 2006
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі стоматології дитячого віку Інституту стоматології Київській медичній академії післядипломної освіти ім.. П.Л. Шупика
Науковий керівник: доктор медичних наук, професор
Савичук Наталія Олегівна
Київська медична академія післядипломної освіти
зав. кафедрою стоматології дитячого віку
Офіційні опоненти: кандидат медичних наук, доцент
Завєрна Алла Михайлівна
Київська медична академія післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика МОЗ України, кафедра стоматології
доктор медичних наук, професор
Дичко Євген Никифорович
Дніпропетровська державна медична академія
МОЗ України, кафедра дитячої стоматології та
стоматології інтернів
Провідна установа: Українська медична стоматологічна академія, кафедра стоматології дитячого віку МОЗ України, м. Полтава.
Захист відбудеться “31 січня“ 2006 року об 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.613.09 при Київській медичній академії післядипломної освіти ім. П. Л. Шупика МОЗ України за адресою:04050, м. Київ-50, вул. Пимоненка 10а.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Київської медичної академії післядипломної освіти ім. П.Л.Шупика за адресою: 04112, м. Київ, вул. Дорогожицька 9.
Автореферат розісланий “19 грудня“ 2005р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради
Кандидат медичних наук, доцент Волосовець Т.М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. В останнє десятиріччя спостерігається збільшення кількості захворювань слизової оболонки порожнини рота і губ у дітей. Переважна більшість серед них – атопічний хейліт (АХ) (Williams H. et al., 1999). АХ виникає у кожної третьої дитини з атопічним дерматитом, яким хворіють понад 10 % дітей (Горбатова Л.Н., 2000). У 40 % хворих АХ може бути єдиним проявом атопічного дерматиту. Хворі на атопічний дерматит і АХ звертаються за допомогою до лікарів різного фаху: алергологів, педіатрів, дерматовенерологів, а при появі на шкірі червоної облямівки губ – до стоматологів (Мельниченко Э.М. и соавт., 2000). Серед факторів, що спричиняють розвиток АХ, найбільш поширеними є несприятливий перебіг антенатального періоду розвитку, ексудативно-катаральний діатез, захворювання шлунково-кишкового тракту, дисбактеріоз кишечника, захворювання легенів і патологія ЛОР-органів (Стати Г.Н., 1994; Курякина Н.В., 2001). До місцевих факторів відносяться порушення носового дихання, шкідливі звички, довготривале смоктання сосок, щелепно-лицеві аномалії (Lewis-Jones S. et al., 2000). Однак дотепер патогенетичні механізми виникнення АХ у дітей і підлітків залишаються невизначеними.
АХ зустрічається у дітей і підлітків обох статей, переважно віком від 4 до 16 років. За характером захворювання він може проходити гостро або хронічно. Загострення виникає частіше в осінньо-зимовий період, літом настає ремісія (Хоменко Л.Н. і співавт., 1999). Найчастіше хворі на АХ скаржаться на свербіж, сухість, утягнутість тканин губ, лущення, біль під час їжі внаслідок утворення множинних поперечних тріщин, естетичний дискомфорт. Через зміни загального вигляду у дітей виникають психоемоційні порушення та невротичні стани (Боровский Е.В. и соавт., 2001; Торопова Н.П. и соавт., 1993).
Проте дослідження механізмів розвитку АХ у дітей носять фрагментарний характер, мають переважно патогенетичне спрямування без подальшого з’ясування їх клінічного значення. Нині АХ і атопічний дерматит розглядається як дерматоз із багатофакторним механізмом формування та прогресування, зі спадковою схильністю до атопії, а також неадекватною імунною відповіддю організму, що зумовлена дисфукцією Т-хелперної ланки імунітету (Калюжна Л.Д., 1997). При АХ та атопічному дерматиті спостерігаються особливості імунної відповіді у формі активації Т-хелперів 2-го типу, що характеризується підвищенням вмісту інтерлейкінів 4–5 і загального імуноглобуліну IgE та зниження вмісту - інтерферону (Балаболкин И.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОБГРУНТУВАННЯ ВИБОРУ МЕТОДУ ТЕРАПІЇ АТОПІЧНОГО ХЕЙЛІТУ У ДІТЕЙ ТА ПІДЛІТКІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок