Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Паразити піленгаса та місцевих видів риб у північно-західній частині Азовського моря (фауна, екологія)

Паразити піленгаса та місцевих видів риб у північно-західній частині Азовського моря (фауна, екологія)

Назва:
Паразити піленгаса та місцевих видів риб у північно-західній частині Азовського моря (фауна, екологія)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,96 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЗООЛОГІЇ ІМ. І. І. ШМАЛЬГАУЗЕНА
Сарабєєв Володимир Леонідович
УДК 576. 89: 597. 593 (477)
Паразити піленгаса та місцевих видів риб у
північно-західній частині Азовського моря
(фауна, екологія)
03.00.18 – паразитологія, гельмінтологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2000
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі мисливствознавства та іхтіології Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат біологічних наук, доцент
Домніч Інна Федорівна,
Запорізький державний університет, доцент кафедри мисливствознавства та іхтіології
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук, професор
Гаєвська Альбіна Вітольдівна,
Інститут біології південних морів ім. О. О. Ковалевського, в. о. зав. відділом екологічної паразитології
кандидат біологічних наук
Іскова Надія Іванівна,
Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена, старший науковий співробітник відділу паразитології
Провідна установа: Таврійський національний університет ім. В. І. Вернадського, кафедра зоології, Міністерство освіти і науки України
Захист дисертації відбудеться "28'' листопада 2000 р. о 1000 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.153.01 при Інституті зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України (01601, МПС, Київ – 30, вул. Б. Хмельницького, 15, Інститут зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України)
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту зоології ім. І. І. Шмальгаузена НАН України
Автореферат розісланий "26'' жовтня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради, В. В. Золотов
кандидат біологічних наук
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Раціональне використання водних ресурсів та підвищення їх рибопродуктивності шляхом створення аквакультурних комплексів, акліматизації й інтродукції нових видів в Азовське море не можливі без контролю паразитологічної ситуації. Немає жодної екосистеми, в якій саморегуляція життя обходилася б без участі симбіонтів, серед яких трапляються хвороботворні збудники й умовно патогенні організми. У ряді випадків викликані ними епізоотії спричиняють істотне зниження чисельності гідробіонтів. Так, у 1996 р. на Молочному лимані Азовського моря в результаті збігу деяких несприятливих факторів зовнішнього середовища спостерігалася масова загибель акліматизованого піленгаса від мікроспоридіоза [Мальцев, 1997]. Можливість захворювання та загибелі тварин особливо зростає в умовах інтенсивного ведення рибного господарства й антропогенного пресингу на навколишнє середовище. Почате наприкінці 50-х років активне гідробудівництво та зарегулювання стоків рік, що живлять Азовське море, а також антропогенне забруднення призвело до зниження рибопродуктивності моря. Виникла необхідність підвищення рибопродуктивності, у зв'язку з чим у 1978 році розпочалося розгортання робіт з інтродукції та акліматизації піленгаса в Азовському морі. З часу вселення піленгаса та до початку наших досліджень ґрунтовного вивчення паразитів риб північної частини Азовського моря не проводилося. У цілому фауна й екологія паразитів цієї водойми вивчені недостатньо.
Таким чином, дослідження паразитів риб в Азовському морі є актуальним, становить теоретичний інтерес і має важливе практичне значення.
Мета дослідження. Основною метою роботи було різнобічне вивчення паразитів акліматизованої в Азовському морі далекосхідної кефалі (піленгаса) та їх зв'язків із паразитофауною місцевих риб.
Завдання дослідження: –
встановити видовий склад паразитів піленгаса та місцевих видів риб; –
вивчити морфологічні особливості виявлених видів паразитів, їх локалізацію, визначити показники зараженості; –
дослідити структуру та становлення паразитофауни піленгаса в Азовському морі;–
розглянути та проаналізувати вікову та сезонну динаміку паразитофауни піленгаса та її залежність від біологічних особливостей хазяїна;–
зробити аналіз сучасної паразитофауни риб Азовського моря;–
оцінити паразитологічну ситуацію в північно-західній частині Азовського моря та визначити найбільш патогенні види паразитів небезпечні для риб у місцевих умовах; –
виходячи з даних про сезонно-вікову динаміку паразитофауни піленгаса, визначити вік риб, найбільш оптимальний в епізоотичному відношенні для інтродукції цього виду в інші водойми України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Паразити піленгаса та місцевих видів риб у північно-західній частині Азовського моря (фауна, екологія)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок