Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Формування та розвиток маркетингу страхових компаній

Формування та розвиток маркетингу страхових компаній

Назва:
Формування та розвиток маркетингу страхових компаній
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
25,46 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТОРГОВЕЛЬНО-ЕКОНОМІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Тринчук Віктор Вікторович
УДК 368.021:339.138
Формування та розвиток маркетингу
страхових компаній
Спеціальність 08.06.01 - Економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі фінансів Київського національного торговельно-економічного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: кандидат економічних наук, доцент
Василенко Людмила Іванівна,
Київський національний торговельно-економічний
університет, доцент кафедри фінансів
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Корінєв Валентин Леонідович,
Київський національний економічний університет,
заступник завідувача кафедри маркетингу
кандидат економічних наук, доцент
Шумелда Ярослав Павлович,
Тернопільська академія народного господарства,
декан Україно-Польського факультету фінансів
і страхування, завідувач кафедри страхування
Провідна установа: Науково-дослідний економічний інститут при
Міністерстві економіки та з питань європейської інтеграції України, відділ проблем гуманітарної політики, людського розвитку і споживчого ринку, м. Київ
Захист відбудеться "15" квітня 2005 року о 16 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.055.01 Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19, ауд. 227.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного торговельно-економічного університету за адресою: 02156, м. Київ, вул. Кіото, 19.
Автореферат розіслано "14" березня 2005 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
к.е.н., доцент Н.І.Морозова


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Маркетинг набув широкого розвитку у більшості галузей вітчизняної економіки, включаючи страхування. Саме специфіка страхової діяльності накладає відбиток на страховий маркетинг, який постає як особлива галузь маркетингу сфери послуг. Можливості страхового маркетингу значні, оскільки він являє собою нову продуктивну філософію страхового бізнесу, а використання його інструментів позитивно впливає не лише на діяльність страхових компаній, а й на розвиток всього ринку. Застосування методів страхового маркетингу сприяє поліпшенню роботи як окремої компанії, так і відносин, що виникають на страховому ринку між виробником і споживачем страхових продуктів, істотно впливає на поліпшення та оптимізацію взаємин між ними.
Виважена маркетингова політика страхових компаній сприяє підвищенню рівня страхової культури населення, що позитивно впливає на розвиток однієї з перспективних сфер підприємницької діяльності.
В роботі основна увага зосереджена на удосконаленні збутової та комунікаційної політики страхових компаній, оскільки механізм формування ціни страхової послуги є досить специфічним, а тому потребує проведення окремого аналізу. До того ж, маркетологи страхових компаній мають змогу маневрувати лише елементами навантаження страхового тарифу, а не його нетто-ставки.
Загальним проблемам розвитку страхування присвячені праці зарубіжних вчених: А.Александрова, Д.Бланда, Є.Коломіна, А.Манеса, В.Мюллера, Л.Орланюк-Малицької, А.Плєшкова, В.Сухова, К.Турбіної, М.Халлера, Г.Чернової, М.Чехоніна, О.Шихова, Д.Фарні, Т.Федорової.
Серед вітчизняних вчених варто відзначити: Т.Артюх, В.Базилевича, О.Барановського, В.Бігдаша, П.Біленчука, Л.Василенко, Н.Внукову, К.Воблого, О.Гаманкову, О.Зарубу, М.Клапківа, С.Осадця, Т.Ротову, О.Слюсаренко, А.Таркуцяка, Ю.Уманціва, К.Шелехова, Я.Шумелду.
Питання розвитку маркетингу й дослідження різних аспектів маркетингової діяльності стали предметом численних публікацій вітчизняних та зарубіжних науковців: Г.Багієва, І.Бєляєвського, Б.Бермана, A.Войчака, С.Гаркавенко, Є.Голубкова, В.Герасимчука, П.Зав’ялова, О.Зозульова, Дж.Еванса, В.Корінєва, Ф.Котлера, С.Скибінського, А.Старостіної, А.Павленка, О.Пєсоцької, Є.Попова, В.Хруцького, Г.Черчіля, Х.Швальбе.
Водночас слід зазначити, що хоча й існує багато робіт вітчизняних та зарубіжних авторів в галузі страхування та маркетингу, проте питання страхового маркетингу в наукових і практичних роботах висвітлено недостатньо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Формування та розвиток маркетингу страхових компаній

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок