Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур

Обґрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур

Назва:
Обґрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,63 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Харківський національний технічний університет
сільського господарства імені Петра Василенка
Слинько Олег Павлович
УДК 631.333
Обґрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур
05.05.11 – машини і засоби механізації сільськогосподарського виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2006
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Національному аграрному університеті
Кабінету Міністрів України.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Михайлович Ярослав Миколайович,
Національний аграрний університет, декан механіко-технологічного факультету.
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Морозов Іван Васильович,
Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка професор кафедри сільськогосподарських машин;
кандидат технічних наук, доцент
Сало Василь Михайлович,
Кіровоградський національний технічний університет,
декан факультету сільськогосподарського машинобудування.
Провідна установа: Львівський державний аграрний університет Міністерства аграрної політики України,
кафедра управління проектами та безпеки виробництва в АПК, м. Дубляни Жовківського району Львівської області.
Захист відбудеться 21 вересня 2006 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.64.832.01 у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені Петра Василенка за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного технічного університету сільського господарства імені Петра Василенка за адресою: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.
Автореферат розісланий „ 21 „ серпня 2006 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д.64.832.01
докт. техн. наук, професор
О.Д. Черенков


Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Просапні культури займають близько третини посівних площ України, що складає майже 10 мільйонів гектарів. Вони характеризуються найбільш високою трудомісткістю вирощування у рослинництві, а тому потребують розробки і застосування високопродуктивних й екологічно безпечних засобів механізації, зокрема для виконання технологічних процесів з догляду за рослинами. Одним з найбільш ефективних методів боротьби з бур’янами в посівах просапних культур є агротехнічний, який базується на механічному обробітку грунту, й здійснюється у початковий період їх росту за допомогою просапних культиваторів.
Якість роботи просапних культиваторів, залежить, в першу чергу, від ширини захисної зони рядка. Під час виконання міжрядного обробітку грунту існуючі просапні культиватори УСМК-5,4; КФ-5,4; КРН-4,2 та інші забезпечують виконання механізованої технологічної операції при ширині захисної зони, що співмірна з шириною міжрядь. З 45 см ширини міжряддя до 25 см, тобто більше половини поверхні поля, не вдається обробити в процесі догляду за такими культурами, як цукровий буряк, румекс, шавнат і т.п. При ширині міжрядь 70 см (кукурудза, соняшник і т.п.) захисна зона рядка сягає до 30 см. Отже, неякісний механічний обробіток проводять на площі близько 5 млн. га або відмовляються від нього на користь застосування гербіцидів. Спроби використання ротаційних борінок для обробітку грунту в захисних зонах (культиватори „Плай-М”, КРН-5,6Р тощо) засвідчили перспективність розвитку даного напряму, проте у випадках складного рельєфу призводили до періодичного пошкодження посівів. Тема роботи є актуальною, бо спрямована на підвищення якості механізованого обробітку ґрунту у захисних зонах просапних культур й екологізацію рослинництва в сучасних умовах господарювання.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дослідження, що складають основу дисертаційної роботи, виконані відповідно до державної тематики науково-дослідних робіт Національного аграрного університету за темами №110/87-ПР „Розробити ресурсозберігаючі технології і технічні засоби виробництва сільськогосподарської продукції для нехарчових цілей” (ДР 0102U006205, 2002-2006 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування технологічного процесу та параметрів комбінованого культиватора для обробітку просапних культур

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок