Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Сорбційне концентрування та визначення золота(ІІІ), платини(IV) та паладію(ІІ) з використанням сорбентів різної хімічної природи

Сорбційне концентрування та визначення золота(ІІІ), платини(IV) та паладію(ІІ) з використанням сорбентів різної хімічної природи

Назва:
Сорбційне концентрування та визначення золота(ІІІ), платини(IV) та паладію(ІІ) з використанням сорбентів різної хімічної природи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,03 KB
Завантажень:
428
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Андріанова Олена Борисівна
УДК 543.064:546.59:546.92:546.98:541.183
Сорбційне концентрування та визначення золота(ІІІ), платини(IV) та паладію(ІІ) з використанням сорбентів різної хімічної природи
02.00.02 –аналітична хімія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата хімічних наук
Київ - 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі аналітичної хімії Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор хімічних наук, старший науковий співробітник
ТРОХИМЧУК Анатолій Костянтинович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
провідний науковий співробітник
кафедри неорганічної хімії
Офіційні опоненти: доктор хімічних наук, професор
Чмиленко Федір Олександрович,
Дніпропетровський національний університет, м. Дніпропетровськ,
завідувач кафедри аналітичної хімії
кандидат хімічних наук, старший науковий співробітник
Демченко Віктор Якович
Інститут колоїдної хімії ім. М.С.Думанського НАН України, м. Київ, старший науковий співробітник
Провідна установа: Фізико-хімічний інститут ім. О.В.Богатського НАН України, м. Одеса
Захист відбудеться “____” _____________2005 року о_____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03 Київського національного університету імені Тараса Шевченка за адресою: 01033, Київ-33, вул. Володимирська, 64, Київський національний університет, хімічний факультет, Велика хімічна аудиторія.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці ім. М.О. Максимовича Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, Київ-33, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “___” ____________ 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 26.001.03
кандидат хімічних наук, доцент Олексенко Л.П.
Загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Незначний вміст благородних металів у геологічних та багатьох виробничих матеріалах обумовлює необхідність їх попереднього концентрування з наступним визначенням гібридними та комбінованими методами. Ця проблема особливо актуальна для України в зв`язку з пошуком благородних металів і визначенням продуктивності родовищ. В першу чергу це стосується платиноїдів.
Значні успіхи визначення мікрокількостей благородних металів досягнуті при використанні полімерних аніонообмінних комплексоутворюючих сорбентів, але мала швидкість встановлення сорбційної рівноваги і труднощі при десорбції іонів металів обмежують їх застосування.
Для сорбційного концентрування іонів металів все ширше використовують хімічно модифіковані кремнеземи (ХМК) завдяки можливості прищеплення до поверхні SiO2 значної кількості органічних речовин, що мають здатність до селективного або колективного вилучення металів з розчинів завдяки процесам комплексоутворення або іонного обміну.
Додатково селективність може бути реалізована на стадії десорбції за рахунок підбору відповідного елюенту та умов вилучення металу з поверхні сорбенту.
Вибір для модифікування саме кремнеземної матриці не випадковий і обумовлений її ненабрякаємістю, високою швидкістю встановлення сорбційної рівноваги і в багатьох випадках легкістю десорбції сорбованих іонів, порівнюючи з органополімерними сорбентами.
Однак, вивченню закономірностей комплексоутворення іонів металів на поверхні хімічно модифікованих силікагелів (ХМС) в залежності від ступеня модифікування поверхні кремнезему, умов модифікування і характеру розподілу прищеплених лігандів на поверхні приділяється дуже мало уваги. Практично відсутні роботи по дослідженню процесів комплексоутворення на поверхні сорбентів, до поверхні яких одночасно прищеплені дві та більше сполук. Між тим цілком зрозуміло, що використання таких сорбентів з різним мольним співвідношенням прищеплених лігандів може бути одним із шляхів тонкого регулювання комплексоутворюючої (а значить, і сорбційної) здатності хімічно модифікованих силікагелів, а також управління процесами десорбції.
Найбільший інтерес для вилучення золота і платинових металів з розчинів представляють хімічно модифіковані силікагелі з прищепленими азот- та сірковмісними лігандами, які характеризуються досить високою селективністю по відношенню до сорбції благородних металів з кислих розчинів і перспективні для використання в практичних цілях.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Сорбційне концентрування та визначення золота(ІІІ), платини(IV) та паладію(ІІ) з використанням сорбентів різної хімічної природи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок