Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> синергічне посилення ФІТОТОКСИЧНОЇ ДІЇ гербіцидів – інгібіторів ацетил-коа-карбоксилази

синергічне посилення ФІТОТОКСИЧНОЇ ДІЇ гербіцидів – інгібіторів ацетил-коа-карбоксилази

Назва:
синергічне посилення ФІТОТОКСИЧНОЇ ДІЇ гербіцидів – інгібіторів ацетил-коа-карбоксилази
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,98 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ФІЗІОЛОГІЇ РОСЛИН І ГЕНЕТИКИ
Озерова
Лідія Володимирівна
УДК 581.1:632.954/632.95.02+632.025
синергічне посилення
ФІТОТОКСИЧНОЇ ДІЇ гербіцидів – інгібіторів
ацетил-коа-карбоксилази
03.00.12 – фізіологія рослин
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України,
м. Київ
Науковий керівник: доктор біологічних наук
Швартау Віктор Валентинович
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України
завідувач відділу
Офіційні опоненти: доктор біологічних наук
Яворська Вікторія Казимирівна
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України
завідувач відділу
доктор біологічних наук
Кур’ята Володимир Григорович
Вінницький державний педагогічний університет
імені Михайла Коцюбинського
завідувач кафедри
Провідна установа: Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
Захист відбудеться ”_17__” __травня______ 2007 р. о _10°°_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.212.01 в Інституті фізіології рослин і генетики НАН України за адресою: 03022, м. Київ, вул. Васильківська 31/17
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту фізіології рослин і генетики НАН України, 03022, м. Київ, вул. Васильківська 31/17
Автореферат розіслано ”_13__” ____квітня______ 2007 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради, д.б.н Є.Ю. Мордерер


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Встановлення фізіологічних механізмів синергічного посилення фітотоксичної дії гербіцидів є одним із основних компонентів підвищення активності і селективності препаратів, зниження їх доз та вартості обробок.
Грамініциди – інгібітори ацетил-КоА-карбоксилази (АКК) – сучасні протизлакові гербіциди, які широко застосовуються для боротьби зі злаковими бур’янами в посівах дводольних та однодольних культур. До них належать похідні арилоксифеноксипропіонової кислоти (АОФПК) – фенокcапроп-n-етил (Фуроре), флуазифоп-n-бутил (Фюзілад) тощо, і циклогександіонів (ЦГД) – сетоксидим (Поаст), тепралоксидим (Арамо) та інші. В Україні зареєстровано більше 15 препаративних форм грамініцидів фірм Сингента, БАСФ, Байер тощо. Важливість АОФПК та ЦГД для рослинництва пов’язана з переважанням зернових культур у сівозмінах та високою засміченістю орних земель України злаковими бур’янами.
Селективність грамініцидів до злаків обумовлена наявністю в пластидах рослин родини Рoaceae, на відміну від інших родин, чутливого типу ферменту АКК (Ohlrogge J., Browse J., 1995). Рівень активності інгібіторів АКК суттєво залежить від умов навколишнього середовища та фази розвитку бур’янів. Висока селективність гербіцидів даної групи визначає ймовірність швидкої появи стійких біотипів бур’янів. Детоксикація грамініцидів відбувається переважно за участю цитохром Р-450-залежних монооксигеназ (Цит-Р450) (Cole J.D., 1994). Регулятори метаболізму гербіцидів – інгібіторів АКК вже використовуються як антидоти феноксапропу, дані про посилення фітотоксичності грамініцидів таким шляхом у літературі відсутні.
Відомо, що грамініциди класів АОФПК (флуазифоп) і ЦГД (сетоксидим) (Harker K.N., O’Sullivan P.A., 1991) та АОФПК (Швартау В.В., 1999) можуть синергічно взаємодіяти при спільному застосуванні. Але особливості прояву синергізму у взаємодії та його залежність від умов вирощування рослин залишаються недослідженими.
Тому актуальним є визначення фізіологічних особливостей синергічного підвищення активності грамініцидів, що дозволить посилити фітотоксичність препаратів, знизити залежність активності від умов навколишнього середовища та обумовити можливість зменшення витрат на боротьбу з бур’янами.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана в рамках планових тем Інституту фізіології рослин і генетики НАН України: “Вивчити фізіологічні чинники толерантності до гербіцидів багаторічних бур’янів з метою розробки ефективних прийомів їх знищення” 1999-2003 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: синергічне посилення ФІТОТОКСИЧНОЇ ДІЇ гербіцидів – інгібіторів ацетил-коа-карбоксилази

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок