Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Механізми управління товарною політикою підприємства у конкурентному середовищі

Механізми управління товарною політикою підприємства у конкурентному середовищі

Назва:
Механізми управління товарною політикою підприємства у конкурентному середовищі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,57 KB
Завантажень:
313
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Зайцєва Анна Михайлівна
УДК 334.716:65.01
Механізми управління товарною політикою підприємства у конкурентному середовищі
Спеціальність 08.00.04 – економіка та управління
підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
Донецьк –2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі маркетингу Донецького національного університету Міністерства освіти і науки України (м. Донецьк).
Науковий керівник – доктор економічних наук, професор Гузь Микола Григорович, Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України (м.Донецьк), професор кафедри економічної кібернетики.
Офіційні опоненти:
доктор економічних наук Гнатушенко Віталій Владиславович, консорціум „Індустріальна група”, віце-президент (м. Київ);
кандидат економічних наук, доцент Костенко Наталія Валентинівна, Донецький державний інститут штучного інтелекту Міністерства освіти і науки України, декан економічного факультету, доцент кафедри міжнародної економіки (м.Донецьк).
Захист дисертації відбудеться 26 вересня 2007 року о 12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 11.051.01 у Донецькому національному університеті Міністерства освіти і науки України за адресою: 83015, м. Донецьк, вул. Челюскінців, 198-а, великий зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24.
Автореферат розісланий 23 серпня 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Овечко Г.С.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. У сучасній економіці з високим конкурентним середовищем зростає значення ефективної товарної політики підприємства. Посилення конкуренції на ринку товарів та послуг спонукає підприємства витрачати значні зусилля та кошти на виготовлення конкурентоспроможної продукції, яка найкращим чином задовольняє потреби споживачів. Одним з важливих аспектів вирішення цієї проблеми є створення необхідної споживчої цінності товарів і послуг, що потребує обрання відповідних показників виробництва та розподілу продукції. Розвиток конкуренції потребує застосування на підприємствах України маркетингової концепції управління товаром, яка націлена на координацію і інтеграцію процесів виробництва та споживання з врахуванням потреб споживачів та інтересів товаровиробників.
Реалізація задач маркетингу в управлінні товарною політикою підприємства полягає в орієнтації всієї господарської діяльності на формування належної споживчої цінності при виробництві, розподілі та просуванні продукції. Створення необхідної споживчої цінності продукції вимагає від підприємства вирішення важливих питань здобуття переваг у висококонкурентному оточенні, формування портфельної стратегії, вибору ефективних комунікацій і каналів розподілу продукції, а також шляхів повного використання свого потенціалу.
Складність вирішення проблем інтеграції і координації зусиль при формуванні товарної, цінової, комунікаційної і розподільчої політик, бюджетуванні коштів, втіленні нових технологій викликають необхідність застосування наукових методів щодо вибору і прийняття концептуальних маркетингових рішень при проведенні конкурентоспроможної товарної стратегії. Розвиток методології управління товарною політикою підприємств є актуальним напрямком досліджень у економіці.
Серед факторів, що здійснюють найбільший вплив на посилення конкуренції у ринковому середовищі підприємства, можна виділити: проникнення на ринки збуту інших вітчизняних підприємств – 18%, зменшення внутрішнього попиту – 13%. На підприємствах металургійного комплексу поруч з вказаними факторами суттєвими є наступні фактори: зростання обсягів імпорту – 13%, активне рекламування продукції – 12%, низькі ціни імпортних товарів – 10%.
Вплив конкуренції на собівартість продукції на підприємствах металургії такий: підвищення собівартості продукції має місце на 28,6% підприємствах, зменшення – на 42,9%, собівартість продукції не змінилась на 28,6% підприємствах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Механізми управління товарною політикою підприємства у конкурентному середовищі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок