Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ І ПРОЦЕСИ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОЧНИХ ВИЛИВКІВ ЗА МОДЕЛЯМИ, ЩО ВИТОПЛЮЮТЬСЯ

ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ І ПРОЦЕСИ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОЧНИХ ВИЛИВКІВ ЗА МОДЕЛЯМИ, ЩО ВИТОПЛЮЮТЬСЯ

Назва:
ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ І ПРОЦЕСИ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОЧНИХ ВИЛИВКІВ ЗА МОДЕЛЯМИ, ЩО ВИТОПЛЮЮТЬСЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,91 KB
Завантажень:
228
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Аналітичний огляд першоджерел показав, що питання підвищення якості
виливків, отриманих технологіями лиття за моделями, що вит


Національний технічний університет України
„київський політехнічний інститут”
На правах рукопису
ЛЮТИЙ РОСТИСЛАВ ВОЛОДИМИРОВИЧ
УДК 621.74.045
ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ І ПРОЦЕСИ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОЧНИХ ВИЛИВКІВ
ЗА МОДЕЛЯМИ, ЩО ВИТОПЛЮЮТЬСЯ
Спеціальність 05.16.04 – Ливарне виробництво
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата технічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі ливарного виробництва чорних і кольорових металів Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут”
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Кочешков Анатолій Сергійович.
Національний технічний університет України „КПІ”,
доцент кафедри ливарного виробництва
чорних і кольорових металів
Офіційні опоненти: член-кореспондент НАН України,
доктор технічних наук, професор
Борисов Георгій Павлович.
Фізико-технологічний інститут металів і сплавів НАН України,
завідувач відділу механіки рідких і тверднучих сплавів
кандидат технічних наук
Андерсон Валерій Августович.
ВАТ „КАМЕТ – ТАС”,
Завідувач відділу ливарного виробництва
Провідна установа: Одеський національний політехнічний університет,
кафедра ливарного виробництва
Захист відбудеться „22” травня 2006 р. о 15 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К26.002.12 у Національному технічному університеті України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м. Київ-56, просп. Перемоги, 37, корп. №9, ауд. 203.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного технічного університету України „Київський політехнічний інститут” за адресою: 03056, м.Київ-56, просп. Перемоги, 37.
Автореферат розіслано „_____” ____________ 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К26.002.12
кандидат технічних наук, доцент Л.М.Сиропоршнєв


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність роботи. Спосіб лиття за моделями, що витоплюються (ЛВМ), відомий вже тисячі років. Якщо спочатку його використовували, переважно, для виготовлення художніх і ювелірних виливків, то з середини ХХ століття цей спосіб все більше застосовують для виробництва відповідальних виливків із різних сплавів у машинобудуванні, де особливо важлива геометрична точність, низька шорсткість поверхні виробів тощо. Повною мірою це відноситься також до виливків із сплавів благородних металів, що диктується ускладненням їх конструкцій та зростаючою конкуренцією виробів на світовому ринку.
Процес лиття в об’ємно-замкнуті разові керамічні форми за моделями, що витоплюються, характеризується найбільшим відсотком браку виливків з усіх методів лиття. Коефіцієнт використання моделей знаходиться на низькому рівні – в багатьох випадках не перевищує 0,5. Важливим фактором є висока собівартість виливків внаслідок застосування як зв’язувального матеріалу етилсилікату, який є пожежонебезпечним під час приготування і використання.
Основна причина браку виливків – використання у сумішах кварцових наповнювачів, яким притаманні значні зміни об’єму під час нагрівання (поліморфні перетворення при 573оС і 870оС), що призводить до руйнування форм, порушення розмірної точності виливків, а у більшості випадків – до утворення поверхневих дефектів. Формувальні суміші для виготовлення виливків із сплавів благородних металів базуються на використанні як основного наповнювача кристобаліту, який має менш відчутні об’ємні перетворення, але є дефіцитним в Україні і СНД. Переважно використовують готові гіпсо-кристобалітові суміші закордонного виробництва, але такі матеріали суттєво підвищують собівартість виливків.
Підвищення якості виливків та зниження їх собівартості, підвищення коефіцієнта використання моделей, покращання санітарно-гігієнічних умов і усунення пожежонебезпечних речовин під час виготовлення керамічних форм можливе за умови комплексного вдосконалення технологій, що полягає в заміні наповнювачів з високим коефіцієнтом температурної деформації, а також в застосуванні нових зв’язувальних матеріалів без використання екологічно небезпечних речовин (органічних розчинників тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ФОРМУВАЛЬНІ СУМІШІ І ПРОЦЕСИ ВИГОТОВЛЕННЯ ТОЧНИХ ВИЛИВКІВ ЗА МОДЕЛЯМИ, ЩО ВИТОПЛЮЮТЬСЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок