Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Фероїдні властивості другого порядку сегнетоелектричних кристалів

Фероїдні властивості другого порядку сегнетоелектричних кристалів

Назва:
Фероїдні властивості другого порядку сегнетоелектричних кристалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,03 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Кушнерьов олександр ігорович
УДК 537.226.4
Фероїдні властивості другого порядку
сегнетоелектричних кристалів
01.04.07 – Фізика твердого тіла
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико – математичних наук
Дніпропетровськ – 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана у Дніпропетровському державному університеті
Науковий керівник: доктор фізико – математичних наук‚ професор
Дуднік Олена Федорівна
Дніпропетровський держуніверситет
Офіційні опоненти: доктор фізико – математичних наук‚ професор
Моісеєнко Василь Миколайович‚
завідувач кафедри оптоелектроніки
Дніпропетровського державного університету
кандидат фізико – математичних наук‚ доцент
Точілін Сергій Дмитрович‚ доцент кафедри
твердотільної електроніки та мікроелектроніки
Запорізького державного університету
Провідна установа: Інститут фізики НАН України‚ м. Київ
Захист відбудеться “23” червня 2000 р. о 1300 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 08.051.02 при Дніпропетровському держуніверситеті за адресою: 49625‚ м. Дніпропетровськ‚ пров. Науковий 13‚ Дніпропетровський держуніверситет.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського держуніверситету.
Автореферат розісланий “19” травня 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Спиридонова І. М.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Фероїдні фазові переходи та доменна структура‚ яка виникає внаслідок цих переходів у нинішній час вивчаються дуже інтенсивно. У першу чергу це відноситься до переходів‚ які мають місце у фероїках першого порядку – феромагнетиках‚ сегнетоелектриках та сегнетоеластиках‚ які широко застосовуються у багатьох областях сучасної техніки. Для фероїдних переходів першого порядку у роботах Жолудьова та Шувалова, Айзу та інших були проаналізовані усі можливі типи зміни симетрії та визначені можливі орієнтації вектора спонтанної намагніченості‚ спонтанної поляризації та компоненти тензора спонтанної деформації. Теоретично обгрунтованим та експериментально доведеним є твердження‚ що один і той же кристал може одночасно відноситися до різних типів фероїків першого порядку.
Фероїкам другого та більш високих порядків дослідниками приділялося значно менше уваги‚ але і для них у роботах Толедано та Ньюнхема і Кросса були визначені можливі типи зміни симетрії при переході та спонтанні компоненти відповідних тензорів. На прикладі кварцу експериментально доведено‚ що один і той же кристал може бути одночасно фероїком другого порядку двох типів‚ а саме‚ фероеластоелектриком‚ домени у якому переключаються прикладеними одночасно електричним полем та механічним напруженням‚ та феробіеластиком‚ у якому домени переключаються одночасним прикладенням двох механічних напружень.
В той же час дослідження фероїків першого порядку з метою пошуку у них фероїдних властивостей більш високого порядку майже не проводилися‚ незважаючи на те‚ що з точки зору симетрії такі властивості можуть мати місце у деяких фероїках першого порядку. Тому здається актуальним дослідження фероеластоелектричних та феробіеластичних властивостей сегнетоелектричних кристалів. Це дозволить більш повно вивчити властивості сегнетоелектриків і одержати додаткові можливості зовнішнього впливу на їх доменну структуру‚ що важливо як у теоретичному плані так і з точки зору практичних застосувань сегнетоелектриків.
Зв’язок роботи з науковими програмами‚ планами‚ темами. Дисертаційна робота виконана в рамках держбюджетних наукових досліджень кафедри електрофізики за темами “ Явища переносу та структурні перетворення в кристалах активних діелектриків”‚ наказ ДДУ №32 від 1.02.94‚ та “Структурні особливості та фізичні властивості матеріалів функціональної електроніки”‚ наказ ДДУ № 603 від 13.12.96.
Мета і задачі дослідження . З урахуванням вищенаведеного‚ мета даної роботи полягає в тому‚ щоб довести можливість існування фероеластоелектричних та феробіеластичних властивостей у сегнетоелектричних кристалах.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Фероїдні властивості другого порядку сегнетоелектричних кристалів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок