Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВИСВІТЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОСТАТЕЙ У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ ІСТОРІЇ (30 – 80-ті рр. ХХ ст.)

МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВИСВІТЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОСТАТЕЙ У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ ІСТОРІЇ (30 – 80-ті рр. ХХ ст.)

Назва:
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВИСВІТЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОСТАТЕЙ У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ ІСТОРІЇ (30 – 80-ті рр. ХХ ст.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,56 KB
Завантажень:
306
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПЕДАГОГІКИ АПН УКРАЇНИ
ПІНЧУК АНАТОЛІЙ СЕРГІЙОВИЧ
УДК 372.894 “193/198”
МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВИСВІТЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОСТАТЕЙ У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ ІСТОРІЇ
(30 – 80-ті рр. ХХ ст.)
13.00.02 – теорія і методика навчання історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2006
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Луганському національному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Гупан Нестор Миколайович,
Київський юридичний інститут МВС України, проректор з навчально-методичної роботи
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Тимченко Сергій Михайлович,
Запорізький національний педагогічний університет, ректор
кандидат педагогічних наук, доцент
Мисан Віктор Олександрович,
Рівненський міжнародний
економіко-гуманітарний універ-
ситет імені С. Дем’янчука,
завідувач кафедри всесвітньої історії та методики викладання суспільних дисциплін
Провідна установа: Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини,
кафедра історії України,
Міністерство освіти і науки України,
м. Умань
Захист відбудеться „ 10 ” січня 2007 року о 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.452.03 в Інституті педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
З дисертацією можна ознайомитися у науковій частині Інституту педагогіки АПН України за адресою: 04053, м. Київ, вул. Артема, 52 д.
Автореферат розісланий „ 8 ” грудня 2006 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Т.І. Мацейків


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність і ступінь розробки проблеми. У світлі перетворень, що відбуваються в сучасній системі освіти України, звернення до педагогічного досвіду минулого є не лише доцільним і виправданим, але й необхідним для розв’язання нагальних проблем сьогодення. Осмислення фактів, теорій і явищ, різноманітних шляхів розвитку освіти, як підкреслено в Державній національній програмі “Освіта” (“Україна ХХІ століття”), є одним з важливих джерел реформування системи освіти та виховання підростаючого покоління.
Шкільна історична освіта як складова національної освіти виховує в дітей духовні та моральні ціннісні орієнтації, стійкий інтерес до подій і явищ суспільного життя та процесу їх пізнання, закладає основи самоідентифікації особистості, її самореалізації в сучасному суспільстві. Вона допомагає сформувати в учнів основи почуття особистої та національної гідності, що є найважливішою складовою громадянськості.
Розвиток шкільної історичної освіти в сучасній українській школі далеко не завершений як з погляду змісту, так і методики викладання. Зокрема не до кінця розв’язаними залишаються питання, пов’язані з висвітленням історичних постатей у шкільних курсах історії, обсягу і змісту відповідних сюжетів, методів і прийомів навчання учнів, розробкою засобів навчання школярів цих сюжетів.
Для правильного розуміння й вирішення питань, що виникають у зв’язку з висвітленням історичних постатей у шкільних курсах історії, необхідними є аналіз, узагальнення та творче осмислення й використання досвіду як нагромадженого за весь період розвитку шкільної історичної освіти України, так і особливо в 30 – 80-ті рр. ХХ ст., коли відбувались докорінні зміни в методичній теорії та шкільній практиці навчання історії, закладались підвалини сучасного розвитку шкільної історичної освіти.
Саме тому в сучасний період розвитку України наукову цінність має звернення до наявного національного освітньо-виховного досвіду, висвітлення з нових позицій методичної спадщини та практичного досвіду минулого. Дослідження методичних засад висвітлення видатних історичних постатей у шкільних історичних курсах у зазначений період допоможе глибше розкрити більшість аспектів цієї проблеми, сприятиме подальшому розвитку методики викладання історії.
Питання висвітлення історичних постатей було предметом вивчення багатьох учених. Насамперед це стосується методичних праць, присвячених методиці викладання різних курсів історії в школі (К.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МЕТОДИЧНІ ЗАСАДИ ВИСВІТЛЕННЯ ІСТОРИЧНИХ ПОСТАТЕЙ У ШКІЛЬНИХ КУРСАХ ІСТОРІЇ (30 – 80-ті рр. ХХ ст.)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок