Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття

Загрузка...

МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття / сторінка 2

Назва:
МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ін.).
Один із таких комплексів – університетська мемуаристика - тривалий час перебував поза належною увагою дослідників. Об’єктом спеціального джерелознавчого дослідження спогади з дореволюційної історії російських університетів стали в середині 1980-х рр. Булгакова Л.А. Мемуары как источник по истории университетов дореформенной России // Вспомогательные исторические дисциплины. – 1985. – Вып. 16. – С. 189-202. Упродовж наступних років кількість відповідних наукових праць поступово збільшується. Вони, з одного боку, суттєво доповнюють загальну картину розвитку тогочасної університетської мемуаристики, з іншого – сприяють більш глибокому осмисленню особливостей історичного шляху того чи іншого навчального закладу, однак, здебільшого мають ілюстративний характер Ежова С.А. Мемуары воспитанников Казанского университета как исторический источник (ХІХ в.): Дис… канд. ист. наук: 07.00.09 / Казанский гос. ун-т. – Казань, 1995. – 239 с..
Напередодні 200-річного ювілею Харківського університету помітно посилюється інтерес до його минулого. Спогади сучасників, що містять унікальну інформацію про настрої студентства, характер викладання, стосунки студентів і професури тощо, дозволяють відтворити життя Харківського університету в усій його повноті й багатогранності. Причому стосовно дореволюційної історії університету значення мемуарів, переважно опублікованих, зростає з огляду на той факт, що значна частина архівних матеріалів була втрачена в роки Другої світової війни.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Тема дисертаційного дослідження узгоджена з планом науково-дослідної роботи кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна, зокрема з науковою темою "Історія і теорія історичної науки і освіти" (державний реєстраційний номер – 01974006178).
Метою роботи є узагальнюючий комплексний аналіз мемуарів професорів та студентів з історії Харківського університету ХІХ – початку ХХ ст. Досягнення поставленої мети передбачає розв’язання наступних завдань:
·
схарактеризувати сучасні теоретико-методологічні підходи до вивчення мемуаристики в межах зазначеної теми, а також з’ясувати стан розробки окремих проблем;
·
реконструювати комплекс професорсько-студентських спогадів з історії Харківського університету дожовтневої доби та оцінити його репрезентативність;
·
визначити мотиви, якими керувались автори при написанні спогадів з університетського минулого;
·
простежити динаміку руху мемуарних публікацій та оцінити рівень їх археографічної підготовки;
·
атрибутувати анонімні мемуарні твори, проаналізувати авторський склад з точки зору соціального походження, факультетської приналежності, сфери професійної діяльності й віку мемуаристів, визначивши риси середньостатистичного автора;
·
встановити час написання тих мемуарних пам’яток, що не містять прямої датуючої інформації, та побудувати хронологію виявленого нами комплексу мемуарів;
·
визначити та схарактеризувати провідні сюжети професорсько-студентських спогадів з дореволюційної історії Харківського університету залежно від часу виникнення джерела.
Об’єктом дослідження є мемуари професорів, співробітників та вихованців Харківського університету, в яких висвітлюються події ХІХ – початку ХХ ст.
Предметом дослідження є характеристика комплексу мемуарних джерел з історії Харківського університету ХІХ – початку ХХ ст. з огляду на ті чинники, що зумовили його виникнення та особливості функціонування в історико-культурному просторі.
Хронологічні межі дослідження охоплюють період формування зазначеного комплексу – від 1810-х рр., коли були написані перші спогади, присвячені Харківському університету, до наших днів, що характеризуються пожвавленням публікаторської діяльності в галузі університетської мемуаристики ХІХ – початку ХХ ст.
Джерельна база. Основу дослідження склали професорсько-студентські мемуари з дореволюційної історії Харківського університету.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок