Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття

Загрузка...

МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття / сторінка 4

Назва:
МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,32 KB
Завантажень:
135
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Застосувати останню до таких своєрідних, неповторних джерел, як мемуари, доволі складно. Тому ми обмежилися підрахунками щодо датування мемуарів, хронології публікації, їх кількості тощо, не торкаючись при цьому змістовного навантаження мемуарних розповідей.
Для подальшої інтерпретації одержаних даних, а також вивчення змісту джерел, ми звернулися до історико-генетичного, історико-порівняльного, синхронного та діахронного методів. За їх допомогою було зроблено спробу простежити зв’язок професорсько-студентських спогадів з громадською думкою досліджуваної епохи, оцінити інформаційні можливості всього масиву мемуарних пам’яток з історії Харківського університету ХІХ – початку ХХ ст.
Наукова новизна дослідження полягає в наступному:
·
визначено ступінь розробки теми в історіографії та окреслено перспективні напрями подальших досліджень;
·
виявлено 85 професорсько-студентських спогадів з історії Харківського університету ХІХ – початку ХХ ст., схарактеризовано ступінь репрезентативності та достовірності вміщеної в них інформації;
·
уперше у вітчизняній історіографії досліджено еволюцію університетської мемуаристики;
·
висвітлено функціональне призначення професорсько-студентських спогадів, досліджено вплив авторських настанов на форму та зміст відповідних мемуарних творів;
·
атрибутовано більшість анонімних пам’яток, усебічно проаналізовано склад мемуаристів – за соціальним походженням, факультетською приналежністю, сферою професійної діяльності та віковими показниками;
·
датовано практично всі джерела і, таким чином, простежено процес формування досліджуваного комплексу;
·
визначено змістовне навантаження провідних сюжетів професорсько-студентських спогадів;
·
на прикладі комплексу професорсько-студентських мемуарів з історії Харківського університету ХІХ – початку ХХ ст. зроблено спробу простежити деякі загальні для всієї тогочасної університетської мемуаристики риси.
Практичне значення дисертації полягає в можливості широкого використання її основних положень і висновків у спеціальних працях з історії Харківського університету та історії вищої освіти в Україні й Росії, розробці навчальних програм і методичних посібників з курсу “Джерелознавство” та “Джерелознавство історії України”. Матеріали дослідження можуть бути залучені для підготовки лекційних і спеціальних курсів, присвячених історії університетів. Крім того, виявлений нами під час роботи над дисертацією комплекс мемуарних джерел став основою повної, науково коментованої збірки “Харківський університет ХІХ – початку ХХ ст. у спогадах його викладачів та вихованців”, що чекає на своє видання.
Апробація результатів дослідження. Результати дисертаційного дослідження обговорювалися на наукових семінарах і засіданнях кафедри історіографії, джерелознавства та археології історичного факультету Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна; на міжнародних та регіональних наукових конференціях: міжнародній науковій конференції "Університетська освіта України ХХІ століття: проблеми, перспективи, тенденції розвитку" (Харків, 2000); ХІХ краєзнавчій конференції молодих вчених, присвяченій 100-річчю наукового гуртка на історико-філологічному факультеті Харківського університету (Харків, 2001); науковій конференції "Біографістика в контексті сучасних історичних та історіографічних досліджень" (VІ Астаховські читання) (Харків, 2002); ІІ Каразінських читаннях (Харків, 2002); міжнародній конференції “Проблеми історії та археології України” (Харків, 2002); ХХ краєзнавчій конференції молодих вчених “Слобожанщина на межі культур” (Харків, 2002); регіональній науковій конференції “Історична та суспільна думка Російської імперії другої половини ХІХ – початку ХХ століття” (Дніпропетровськ, 2003); міжнародній науковій конференції “Юг России в прошлом и настоящем: история, экономика, культура” (Бєлгород, 2003).
Публікації. Основні положення дисертаційного дослідження викладено в 5 публікаціях, 3 з яких опубліковано у фахових виданнях.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: МЕМУАРИ ПРОФЕСОРІВ ТА СТУДЕНТІВ З ІСТОРІЇ ХАРКІВСЬКОГО УНІВЕРСИТЕТУ ХІХ – початку ХХ століття

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок