Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> “НАЦІОНАЛЬНИЙ МІФ” ТА ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕМІГРАЦІЙНІЙ ПОЕЗІЇ (НА ПРИКЛАДІ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”)

“НАЦІОНАЛЬНИЙ МІФ” ТА ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕМІГРАЦІЙНІЙ ПОЕЗІЇ (НА ПРИКЛАДІ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”)

Назва:
“НАЦІОНАЛЬНИЙ МІФ” ТА ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕМІГРАЦІЙНІЙ ПОЕЗІЇ (НА ПРИКЛАДІ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
30,83 KB
Завантажень:
480
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ЛІТЕРАТУРИ ім. Т.Г.ШЕВЧЕНКА
КРИВЧИКОВА ОКСАНА ВІКТОРІВНА
УДК 821.161.2 - 1.09
“НАЦІОНАЛЬНИЙ МІФ” ТА ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ
В УКРАЇНСЬКІЙ ЕМІГРАЦІЙНІЙ ПОЕЗІЇ
(НА ПРИКЛАДІ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”)
10. 01. 01 - Українська література
АВТОРЕФЕРАТ
на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ - 2002


Дисертацією є рукопис.
Роботу виконано у відділі української літератури ХХ ст. Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Науковий керівник - доктор філологічних наук, професор
Штонь Григорій Максимович,
Киівський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри шевченкознавства.
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Ільницький Микола Миколайович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
завідувач кафедри теорії літератури
та порівняльного літературознавства;
кандидат філологічних наук
Векуа Оксана Віталіївна,
Український державний університет
харчових технологій,
доцент кафедри українознавства.
Провідна установа – Ніжинський державний педагогічний університет імені Миколи Гоголя, кафедра української літератури, Міністерство освіти і науки України.
Захіст відбудеться ”9” жовтня 2002 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради
Д 26.178.01 в Інституті літератури ім. Т.Г. Шевченка НАН України (01001, м. Київ,
вул. Грушевського, 4).
З дисертацією можна ознайомитися в Науковій бібліотеці Інституту літератури
ім. Т.Г. Шевченка НАН України.
Автореферат розісланий “6” вересня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради М.М. Сулима


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Упродовж останнього десятиліття поезію празької школи Під “празькою” поетичною групою розуміють українських екзильних письменників міжвоєнного періоду, чия творчість почалася в еміграції - переважно у Празі та в Подєбрадах (М.Неврлий). До “пражан” зараховують Ю.Дарагана, М.Гриву, Є.Маланюка, Л.Мосендза, О.Стефановича, О.Лятуринську, О.Ольжича, Ю.Клена, О.Телігу, Г.Мазуренко, І.Ірлявського, І.Колоса, А.Гараскевича. Критичні праці М.Мухіна, прозу М.Чирського, Н.Королевої, У.Самчука, яких також вважають представниками празької школи, ми в нашій роботі не розглядаємо. було досліджено в багатьох аспектах. Вивчення цієї творчості еволюціонувало від оглядових, інформаційного характеру статей до глибокого аналізу із застосуванням різнорідних літературознавчих підходів, від передмов у поетичних збірках до дисертацій і монографій. Вагомий внесок у дослідження еміграційної літератури згаданого періоду зробили: Б.Бойчук, С.Гординський, Г.Грабович, О.Грицай, В.Державин, С.Доленга, Д.Донцов, М.Ільницький, І.Качуровський, Ю.Клен, Ю.Ковалів, І.Костецький, Б.Кравців, Л.Куценко, Ю.Лавріненко, Ю.Липа, Н.Лисенко, Є.Маланюк, Н.Миронець, В.Моренець, М.Мухин, О.Нахлік, М.Неврлий, Р.Олійник-Рахманний, Є.Пеленський, Б.Рубчак, Ю.Русов, Т.Салига, О.Тарнавський, О.Теліга, І.Фізер, Ю.Шерех. Проте ще досі залишається спірною сама назва “празька школа” (яку накинув В.Державин). Хоча самі представники празької школи заперечували правомірність подібної назви, все ж певним ознакам школи їхня творчість відповідала, серед яких - сам топонімічний принцип називання шкіл Слід вказати, що Прага на той час була великим культурним центром, “пражани” мали особисті контакти з представниками чеського модернізму. Українська інтелігенція вела в Чехословаччині активне життя, брала участь в культурно-просвітницькій роботі, влаштовувала виставки, аби познайомити чехів з українською культурою; водночас і сама дуже цікавилася чеською культурною спадщиною. Крім того, не можна не згадати значний вплив на українське національне відродження національно-виховної діяльності чеських патріотів. , особисті контакти, подібність тематики, наявність ідеолога та кола послідовників. Водночас важко визначити спільну естетичну платформу, віднаходити такі визначальні ознаки школи, як єдність програмно-творчої установки, маніфести тощо. Отже, виникає потреба виокремити той основний фактор, який дозволяє говорити про існування празької школи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: “НАЦІОНАЛЬНИЙ МІФ” ТА ЙОГО ТРАНСФОРМАЦІЯ В УКРАЇНСЬКІЙ ЕМІГРАЦІЙНІЙ ПОЕЗІЇ (НА ПРИКЛАДІ “ПРАЗЬКОЇ ШКОЛИ”)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок