Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО КЕРІВНИКА У СФЕРІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

СОЦІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО КЕРІВНИКА У СФЕРІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО КЕРІВНИКА У СФЕРІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
24,55 KB
Завантажень:
21
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені В.Н. КАРАЗІНА
Діуліна Віра В’ячеславівна
УДК 378:37.13.42:37.034-057.17
СОЦІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ
МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО КЕРІВНИКА
У СФЕРІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ
13.00.05 - соціальна педагогіка
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
ХАРКІВ - 2003 р.
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Харківському національному університеті імені В.Н.Каразіна Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Нечепоренко Лідія Сергіївна,
Харківський національний університет
імені В.Н.Каразіна, завідувач
кафедри педагогіки.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Капська Алла Йосипівна,
Національний педагогічний університет
імені М.П.Драгоманова , завідувач кафедри
соціальної педагогіки.
кандидат педагогічних наук, доцент
Нагорний Юрій Миколайович,
Харківська державна академія культури,
завідувач кафедри соціальної педагогіки.
Провідна установа: Інститут педагогіки і психології професійної освіти
АПН України, відділ педагогічних технологій
неперервної педагогічної освіти, м.Київ
Захист відбудеться “ 4 ” березня 2003 року о " 14 " годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 64.051.19 Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна за адресою: 61077, м.Харків, пл.Свободи,4,ауд. 6-82.
З дисертацією можна ознайомитись у Центральній науковій бібліотеці Харківського національного університету імені В.Н.Каразіна (61077, м.Харків, пл.Свободи,4).
Автореферат розісланий “ 3 ” лютого 2003 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Е.В.Гапон
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Історичні умови розбудови нашої незалежної держави супроводжуються не тільки кардинальними змінами в її соціально-економічній системі і впровадженні ринкових принципів функціонування національної економіки, але й у докорінному перегляді морально-етичних основ суспільного життя і відносин у соціумі. Сучасні соцiально-економiчнi, соціокультурні умови розвитку суспільства та підвищена увага до формування національної самосвідомості спричинили фактичну відмову від тих норм і принципів міжособистісних стосунків, які прищеплювались народові за радянських часів. Відсутність же альтернативної сучасної національної етичної системи та відповідних їй моральних цінностей призводить до занепаду духовності та традиційної моральної культури, яка в Україні формувалась століттями як передумова гармонійного життя людей у суспільстві.
Необхідність остаточного подолання соціально-економічної кризи, в якій продовжує перебувати Україна, створення умов для забезпечення її сталого розвитку з тенденціями інтеграції у світовий і, насамперед, європейський економічний, правовий та культурний простір, вимагає комплексного розв'язання сукупності складних завдань. Для цього замало обмежитися лише соціально-економічними проблемами, вирішення яких втрачає сенс, якщо відсутні загальноприйняті міжлюдські морально-етичні стосунки. За таких умов зростає роль формування відповідної морально-етичної парадигми сучасного керівника та прищеплення її норм і принципів у процесі професійної підготовки фахівців, здатних реалізувати себе у сфері управлінської діяльності.
Незважаючи на поширене декларування духовного i морального відродження у формуванні особистості молодої людини, утвердження дійсно гуманістичних цінностей загальнолюдського та національного характеру, до цього часу не виявленi дієві педагогічні умови, якi б продуктивно впливали на цiннiсне самовизначення iндивiдуальностi з наступним інтегруванням її в культурний простір. У масовій практиці вихованцям, як i раніше, пропонується роль об’єктів педагогічного впливу, а не активних суб'єктів соціального життя.
Проблематика цього дослідження передбачає теоретичне осмислення i практичнi підходи до закономірностей формування культури особистості; пошук нових ефективних форм i методів вирішення життєвоважливих для нашого суспільства завдань: з’ясування умов, факторів роботи в педагогічній діяльності — з орієнтацією на розвиток високої загальної i морально-етичної культури майбутнього керівника; створення на реальнiй матерiальнiй базi суспiльства умов для пiдвищення якостi пiдготовки молодших спеціалістів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15  16 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО - ПЕДАГОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ МОРАЛЬНО-ЕТИЧНОЇ КУЛЬТУРИ МАЙБУТНЬОГО КЕРІВНИКА У СФЕРІ УПРАВЛІНСЬКОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок