Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІОХІМІЇ ВТОРИННОГО ОБМІНУ РОСЛИН КАРТОПЛІ

ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІОХІМІЇ ВТОРИННОГО ОБМІНУ РОСЛИН КАРТОПЛІ

Назва:
ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІОХІМІЇ ВТОРИННОГО ОБМІНУ РОСЛИН КАРТОПЛІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,60 KB
Завантажень:
219
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
УКРАЇНСЬКА АКАДЕМІЯ АГРАРНИХ НАУК
ІНСТИТУТ АГРОЕКОЛОГІЇ ТА БІОТЕХНОЛОГІЇ
Чернявська Тетяна Олексіївна
УДК 635.21.:631.442./4+633
ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІОХІМІЇ ВТОРИННОГО ОБМІНУ РОСЛИН КАРТОПЛІ
03.00.16 - екологія
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата сільськогосподарських наук
КИЇВ – 2002
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Сумському національному аграрному університеті
Міністерства аграрної політики України
Науковий керівник - кандидат біологічних наук, доцент
Чіванов Вадим Дмитрович,
Сумський національний аграрний університет
завідувач відділом біохімії Інституту проблем
картоплярства північно-східних регіонів
України в складі СНАУ
Офіційні опоненти: академік УААН, доктор біологічних наук, професор
Прістер Борис Самуїлович,
головний науковий співробітник лабораторії
контрзаходів і реабілітації забруднених земель
Українського науково-дослідного інституту
сільськогосподарської радіології Мінагрополітики
кандидат біологічних наук
Петюх Григорій Павлович,
заступник директора Інституту агроекології
та біотехнології УААН
Провідна установа – Полтавська державна аграрна академія Мінагрополітики України
Захист відбудеться “ 19 ” червня 2002 р. о 10 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.371.01 в Інституті агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м.Київ, вул. Метрологічна, 12.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту агроекології та біотехнології УААН за адресою: 03143, м.Київ, вул. Метрологічна, 12.
Автореферат розісланий “ 16 ” травня 2002 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
Заякіна Г.В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Дослідження біохімічних характеристик сільськогосподарських рослин в умовах агроекологічних систем “абіотичні та біотичні фактори навколишнього середовища > рослина > продукція рослинництва” і характер змін зазначених характеристик унаслідок впливу ксенобіотиків техногенного походження, фітопатогенів і шкідників набувають останнім часом особливої актуальності. Обумовлено це тим, що сукупність різноманітних абіотичних і біотичних факторів навколишнього середовища (погодно-кліматичні умови, комахи-шкідники, фітопатогени, ксенобіотики антропогенного походження) впливає на параметри вторинного метаболізму рослин. У свою чергу, вторинні метаболіти, зокрема стероїдні глікоалкалоїди рослин картоплі (Solanum tuberosum L.), багато в чому визначають як біологічні характеристики рослин (рівні їх резистентності щодо дії негативних факторів навколишнього середовища), так і якісні показники продукції рослинництва (підвищена кількість цих сполук надає бульбам картоплі токсичних властивостей).
Зв'язок роботи з науковими програмами. Дослідження виконувались згідно з державною тематикою Сумського національного аграрного університету: тема № 16 “Створити нові сорти картоплі, придатні для виготовлення високоякісних продуктів переробки і зберегти їх генетичний потенціал сучасними методами насінництва”, номер державної реєстрації 0195V010235 (1995-1997 р. р.); тема № 16 “Створити інтенсивні сорти картоплі і розробити сучасні технології виробництва, збереження і поглибленої переробки”, номер державної реєстрації 0198V003633 (1998-2000 р. р.), роботі в рамках проекту “М'якоіонізаційна мас-спектрометрія в агробіології” (грант Міжнародного Наукового Фонду № QSU084219, 1998 р.; керівник к.б.н., Чіванов В.Д.).
Мета: Метою досліджень є вивчення характеру впливу абіотичних і біотичних факторів навколишнього середовища, у тому числі і ксенобіотиків техногенного походження, на обмін вторинних метаболітів рослин картоплі різних сортів і гібридів, що культивуються в умовах північного сходу України, з наступною розробкою деяких попереджувальних заходів щодо оптимізації технологій одержання екологічно чистої картоплі в підданих дії ксенобіотиків агроекосистемах.
Для реалізації мети вирішувались такі завдання:
1. Розробка нових методичних підходів в галузі аналітичної біохімії вторинних метаболітів рослин картоплі, з використанням сучасних фізико-хімічних методів, зокрема біологічної м'якоіонізаційної мас-спектрометрії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОЛОГІЧНІ АСПЕКТИ БІОХІМІЇ ВТОРИННОГО ОБМІНУ РОСЛИН КАРТОПЛІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок