Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Вдосконалення дуттьових пристроїв кисневих конверторів на основі дослідження процесу допалювання відхідних конверторних газів

Вдосконалення дуттьових пристроїв кисневих конверторів на основі дослідження процесу допалювання відхідних конверторних газів

Назва:
Вдосконалення дуттьових пристроїв кисневих конверторів на основі дослідження процесу допалювання відхідних конверторних газів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,09 KB
Завантажень:
93
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ПРИАЗОВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
БЕЗЧЕРЕВ ОЛЕКСАНДР СЕРГІЙОВИЧ
УДК 669.184.14
Вдосконалення дуттьових пристроїв кисневих
конверторів на основі дослідження процесу допалювання відхідних конверторних газів
Спеціальність 05.16.02 - Металургія чорних металів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Маріуполь 2007
Дисертація є рукописом.
Робота виконана на кафедрі теплофізики та теплоенергетики металургійного виробництва (ТТМВ) та в лабораторії енергоресурсозбереження металургійного виробництва (ЛЕМВ) Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь.
Науковий керівник: кандидат технічних наук, доцент
Сущенко Андрій Вікторович,
доцент кафедри ТТМВ,
начальник ЛЕМВ ПДТУ
(м. Маріуполь).
Офіційні опоненти: доктор технічних наук, професор
Чернятевич Анатолій Григорович,
завідувач кафедри рудно-термічних процесів
Дніпродзержинського державного технічного університету
(м. Дніпродзержинськ);
доктор технічних наук, професор
Носоченко Олег Васильович,
начальник центральної лабораторії
металургійного комбінату
ВАТ “МК “Азовсталь”
(м. Маріуполь).
Захист відбудеться "__5__"_____ жовтня ______  р. в _1200___ год. на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 12.052.01 при Приазовському державному технічному університеті за адресою:
87500, вул. Університетська, 7, м. Маріуполь, Донецька область, Україна.
З дисертацією можливо ознайомитися в бібліотеці Приазовського державного технічного університету за адресою:
87500, вул. Італійська, 115, м. Маріуполь, Донецька область, Україна.
Автореферат розісланий "___1___"_____вересня_______ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Д 12.052.01,
доктор технічних наук, професор В.О. Маслов
загальна характеристика роботи
Актуальність теми. Вирішення головного завдання сучасного конверторного виробництва – одержання розплавленого металу з заданими властивостями при мінімальних витратах матеріальних та енергетичних ресурсів і шкідливих викидах в навколишнє середовище, нерозривним чином пов'язано з упровадженням науково-технічних заходів, спрямованих на подальше поліпшення теплового балансу конверторних плавок. До числа таких відносять реалізацію технології вторинного допалювання відхідних СО-вмісних газів у порожнині конвертора.
Це вимагає надійної інформації про закономірності процесів у зонах вторинного допалювання конверторних газів потоками окислювального дуття, про їх вплив на макрокінетику конверторної плавки в цілому.
Незважаючи на численні дослідження з цього питання, є маловивчені аспекти проблеми, що не дозволяють здійснити широкомасштабне використання технології вторинного допалювання відхідних газів у промислових конверторах. Необхідність та актуальність подальшого вивчення складного комплексу взаємопов’язаних процесів у зонах допалювання конверторних газів, установлення функціональних взаємозв’язків та пошуку оптимуму між показниками ефективності і керуючими параметрами процесу допалювання для різних варіантів його організації та конвертування чавуну, з метою розробки нових ефективних пристроїв (способів) для вторинного допалювання конверторних газів, визначили тему цього дослідження.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Питання, розглянуті в дисертації, відповідають Національній програмі розвитку гірничо-металургійного комплексу на період до 2010 р. та науковому напрямку кафедри ТТМВ ПДТУ "Тепло- та масообмінні процеси у ваннах сталеплавильних агрегатів". Робота виконувалась у межах держбюджетних та госпдоговірних НДР: "Виявлення резервів енерго-ресурсозбереження сталеплавильного переділу на основі математичного моделювання процесів виплавки та позапічної обробки сталі" (№  U002543; Міністерство освіти України), "Розробка та впровадження наконечника кисневої фурми і дуттьового режиму плавки в умовах зниженої витрати чавуну на виплавку конверторної сталі та підвищеної продуктивності цеху" (договір № 9605 від 16.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: Вдосконалення дуттьових пристроїв кисневих конверторів на основі дослідження процесу допалювання відхідних конверторних газів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок