Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНО-КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ

ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНО-КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ

Назва:
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНО-КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,86 KB
Завантажень:
363
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЦЕНТРАЛЬНИЙ ІНСТИТУТ ПІСЛЯДИПЛОМНОЇ
ПЕДАГОГІЧНОЇ ОСВІТИ АПН УКРАЇНИ
БАРАНОВА ОЛЬГА АНАТОЛІЇВНА
УДК 371. 134: 378
ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО
ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНО-КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ
13.00.04 – теорія і методика професійної освіти
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2001
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки Академії педагогічних наук України.
 
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, член-
кореспондент АПН України
Бібік Надія Михайлівна,
Інститут педагогіки АПН України,
заступник директора
Офіційні опоненти : доктор педагогічних наук, доцент
Гриньова Марина Вікторовна,
Полтавський державний педагогічний університет
ім. В.Г.Короленка,
декан природничого факультету
кандидат педагогічних наук, доцент
Киричок Віра Андріївна,
Інститут проблем виховання
АПН України, старший науковий
співробітник лабораторії морального
та етичного виховання
Провідна установа: Херсонський державний педагогічний
університет, кафедра педагогіки,
Міністерства освіти і науки України,
м. Херсон
Захист відбудеться 18.10.2001 р. о 14 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26. 455. 01 в Центральному інституті післядипломної педагогічної освіти АПН України за адресою: 04053, м. Київ-53, вул. Артема, 52-А, корпус 3, аудиторія 20.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Центрального інституту післядипломної педагогічної освіти АПН України.
Автореферат розісланий 17.09.2001 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради О.С.Снісаренко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження зумовлюється соціальною та педагогічною значущістю проблеми професійної підготовки вчителя, необхідністю її розв'язання на сучасних методологічних і теоретичних засадах із погляду нових цілей і можливостей освіти.
Наявна підготовка вчителів, як це загальновизнано, не забезпечує повною мірою їхньої чутливості до змін, зокрема, орієнтацію на цінності людини, готовність до самовдосконалення.
Молодий спеціаліст відчуває значні утруднення, коли йдеться про варіативне забезпечення навчально-виховного процесу, диференційований підхід у навчанні молодших школярів, які відрізняються рівнем навченості, та інші аспекти реалізації ідей особистісно орієнтованого впливу на учня. Важко адаптуються початкуючі вчителі до роботи в умовах, коли не на декларативному рівні, а в дійсності необхідно реалізувати основні принципи гуманізації навчання, будувати навчально-виховний процес з урахуванням відмінностей в інтелектуальній, емоційно-вольовій сферах учня. Особливо важливо досягти таких ознак навчально-виховного процесу в початкових класах, коли учень вперше оволодіває навчальною діяльністю як провідною, недостатня сформованість якої має віддалені наслідки й позначається не лише на успішності учня, але й особистісному розвитку в цілому.
Традиційно організація початкового навчання передбачає формування класів із різнорідним складом учнів без урахування їхнього розумового розвитку, потенційних можливостей та природних здібностей. Із таким складом учнів студенти найбільше зустрічаються і під час педагогічної практики, і роботи вже вчителем.
Водночас широко відомі теоретичні й практичні напрацювання педагогів і психологів (А.А.Бударний, А.М.Гельмонт, Ю.З.Гільбух, М.В.Гриньова, Є.П.Верещак, Л.В.Занков, Г.Ф.Кумаріна, С.П.Логачевська, О.Я.Савченко, І.Е.Унт, І.С.Якіманська), які стосуються роботи в класах, де здійснюється внутрішня диференціація, належним чином не освоюються майбутніми педагогами ні в вузі, ні в системі післядипломної освіти.
Відзначимо, що узагальнюючих досліджень, в яких би були систематизовані різні типи порушень особистісного розвитку учнів, їх причини, розкриті шляхи індивідуальної і корекційної роботи, відчутно недостатньо, хоча проблема діагностики й подолання різноманітних утруднень у навчальній діяльності школярів хвилює не лише шкільних психологів, а й кожного вчителя, який має справу, як правило, не лише з встигаючими учнями, а й з тими дітьми, які потребують профілактики й корекції у навчальній діяльності.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПІДГОТОВКА МАЙБУТНІХ УЧИТЕЛІВ ПОЧАТКОВИХ КЛАСІВ ДО ПОПЕРЕДЖУВАЛЬНО-КОРЕКЦІЙНОЇ РОБОТИ З УЧНЯМИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок