Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Розвиток методів визначення частотних характеристик систем електропостачання

Розвиток методів визначення частотних характеристик систем електропостачання

Назва:
Розвиток методів визначення частотних характеристик систем електропостачання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,75 KB
Завантажень:
283
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ ТЕХНІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Нестерович Віктор Володимирович
УДК 621.311.1
Розвиток методів визначення частотних характеристик систем електропостачання
Спеціальність: 05.14.02 – Електричні станції, мережі і системи
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Донецьк – 2004


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Приазовському державному технічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Маріуполь
Науковий керівник - | доктор технічних наук, професор
Жежеленко Ігор Володимирович,
Приазовський державний технічний університет МОН України, м. Маріуполь,
завідувач кафедри "Електропостачання промислових підприємств"
Офіційні опоненти: | доктор технічних наук, професор
Журахівський Анатолій Валентинович,
Національний університет “Львівська політехніка” МОН України, м. Львів,
професор кафедри “Електричні мережі та системи”
кандидат технічних наук, доцент
Павлюков Валерій Олександрович,
Донецький національний технічний університет МОН України, м. Донецьк,
доцент кафедри “Електричні станції”
Провідна установа - | Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут” МОН України, м. Київ, кафедра електропостачання
Захист відбудеться "_10_" _червня_ 2004 р. о _13_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К11.052.02 Донецького національного технічного університету за адресою: 83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, I навчальний корпус, Великий актовий зал.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці ДонНТУ (83000, м. Донецьк, вул. Артема 58, II навчальний корпус).
Автореферат розісланий "_7_" _травня_ 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради
К11.052.02, к.т.н., доц. А.М. Ларін
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Останнім часом зростає значимість проблеми електромагнітної сумісності електротехнічного устаткування. Однією з важливих складових частин даної проблеми є спотворення форми кривих напруг у вузлах електричної мережі (ЕМ) і струмів, що протікають по її гілках. Для прогнозування величин спотворень, зокрема, при підключенні до якого-небудь вузла нелінійного навантаження, визначення сторони (підприємства чи енергопостачальної організації), що винна у появі спотворень, розробки заходів і проектування технічних засобів для їхнього зниження необхідна інформація про частотні характеристики (ЧХ) опорів і провідностей ЕМ на частотах вищих гармонік (ВГ). При цьому інтерес становлять ЧХ не тільки вхідних, але й взаємних опорів і провідностей гілок та вузлів, тому що саме вони визначають вплив джерел спотворень на віддалені вузли й гілки ЕМ.
Розрахункове визначення ЧХ пов'язане з рядом труднощів, які викликані неповнотою інформації про конфігурацію, параметри й режим роботи ЕМ, значною похибкою використовуваних математичних моделей елементів ЕМ на частотах ВГ, стохастичним характером деяких параметрів. З цього випливає актуальність розробки й удосконалення методів експериментального визначення даних характеристик.
Значний внесок у створення методів експериментального та розрахункового визначення ЧХ опорів та провідностей ЕМ зробили вчені Жежеленко І.В., Железко_Ю.С., Крайчик_Ю.С., Кузнецов В.Г., Розенов В.І., Саєнко Ю.Л., Трофимов_Г.Г., Черепанов В.В., Arrillaga J., Barnes H., Bodger P.S., Duggan E., Gretsch R., Harker B.J., Morrison R.E., Lahtinen M., Lemoine M., Ribeiro P., Testa A. та ін. Однак дотепер недостатньо повно розглянуті питання визначення ЧХ взаємних опорів і провідностей гілок і вузлів ЕМ на частотах ВГ, не визначена можливість застосування запропонованих методів у випадку несиметрії досліджуваної мережі, а також стохастичної зміни її параметрів. Методи, що існують, досить складні в практичній реалізації. Усе це вимагає проведення додаткових досліджень, результати виконання яких і склали зміст даної роботи.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Результати дисертаційної роботи були використані під час виконання науково-дослідних робіт Приазовського державного технічного університету (ПДТУ) №_01830014899 “Дослідження показників якості електроенергії й балансу реактивної потужності на границі поділу мереж підприємства й енергосистеми з метою визначення тарифів на електроенергію” та № 0103U001470 “Дослідження комплексу проблем якості електричної енергії і компенсації реактивної потужності в системах електропостачання”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: Розвиток методів визначення частотних характеристик систем електропостачання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок