Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ЖИВУЧОСТІ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ЖИВУЧОСТІ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

Назва:
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ЖИВУЧОСТІ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,49 KB
Завантажень:
202
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Міністерство освіти і науки України
Національний аерокосмічний університет ім. М.Є. Жуковського
“Харківський авіаційний інститут”
ХАРИБІН Олександр Вікторович |
УДК 004.03
МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ЖИВУЧОСТІ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ
05.13.06 – інформаційні технології
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2007


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Полтавському військовому інституті зв‘язку, Міністерство оборони України.
Науковий керівник: | кандидат технічних наук, доцент
Одарущенко Олег Миколайович
Полтавський військовий інститут зв‘язку,
начальник інженерного факультету
Офіційні опоненти: - | заслужений діяч науки і техніки України
доктор технічних наук, професор
Ястребенецький Михайло Онисимович
Державний науково-технічний центр з ядерної та радіаційної безпеки,
начальник відділу аналізу безпеки управляючих та інформаційних систем АЕС
- |
кандидат технічних наук, старший науковий співробітник
Фесенко Герман Вікторович
Університет цивільного захисту України, м. Харків,
доцент кафедри організації забезпечення цивільного захисту в надзвичайних ситуаціях
Захист відбудеться “8” лютого 2008 р. о 1200 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д64.062.01 у Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут" за адресою: 61070, м. Харків, вул. Чкалова, 17, радіотехнічний корпус, ауд. 232.
З дисертацією можна ознайомитись у науково-технічній бібліотеці Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського "Харківський авіаційний інститут".
Автореферат розісланий “ 3 ” січня 2008 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради ___________ М. О. Латкін


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Підвищення вимог до якості розподілених інформаційно-управляючих та інформаційних систем (РІС) обумовлює їх функціонування у режимі постійної готовності, тобто 24 години на добу й 365 днів на рік. Подібний режим роботи характерний для сучасних систем критичного застосування, наприклад, спеціалізованих інформаційних систем (ІС) і автоматизованих систем управління (АСУ) військового призначення, ІС атомної енергетики, ІС економічного призначення транснаціональних банків і міжнародних валютних бірж, бортових ІУС літаків, кораблів і ін. Їх відмови й простої можуть викликати наслідки катастрофічного характеру, або приводити до істотних економічних втрат. Це обумовлює висування високих вимог до надійності й живучості (готовності й доступності), а також стійкості даного класу систем і їх окремих елементів: центрів обробки даних (ЦОД), комутаційних центрів (КЦ), волоконно-оптичних ліній передавання інформації (ВОЛПІ). Для розглянутих РІС критичного застосування властивість живучості полягає у здатності систем зберігати мінімально-припустимий якісний рівень функціональності при виникненні відмов внаслідок впливу одного або декількох екстремальних факторів (ЕФ).
Живучість забезпечується наданням системі властивостей відмовостійкості, відновлюваності і стійкості по відношенню до певних видів екстремальних впливів (ЕВ), в першу чергу, за рахунок введення надмірності різного роду й у різних сполученнях. Крім того, виконання вимог до живучості РІС можливе за рахунок застосування різних методів диверсифікації апаратних і програмних компонентів, а також вбудованих управляючих систем (ВУС) забезпечення живучості. Підставою для прийняття ВУС забезпечення живучості РІС конкретних рішень на реконфігурацію їх архітектури або структурно-топологічної побудови в режимі реального часу є результати оцінювання їх живучості при наявності відмов або порушень працездатності окремих елементів у результаті впливу ЕФ. У загальному випадку для сучасних масштабних РІС критичного застосування характерна спіральна модель життєвого циклу (ЖЦ), що передбачає їхню постійну модернізацію й модифікацію шляхом розвитку їх інфраструктур, введення додаткових засобів захисту від різних ЕВ природного й техногенного походження, усунення вразливостей, виявлених на етапі експлуатації, "супровід" даної системи на протязі усього ЖЦ за рахунок реалізації концепції інформаційної підтримки виробу.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: МОДЕЛІ І МЕТОДИ ОЦІНЮВАННЯ ЖИВУЧОСТІ РОЗПОДІЛЕНИХ ІНФОРМАЦІЙНИХ СИСТЕМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок