Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН

ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН

Назва:
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,34 KB
Завантажень:
278
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
КИЇВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМЕНІ ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
КІРІН Роман Станіславович
УДК 349.6:622.3
ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДОБУВАННЯ
КОРИСНИХ КОПАЛИН
Спеціальність: 12.00.06 - земельне право; аграрне право; екологічне право; природоресурсове право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Київ – 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі трудового, земельного
і екологічного права Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник:
доктор юридичних наук, професор, академік
Академії правових наук України, Заслужений
юрист України Андрейцев Володимир Іванович
Київський національний університет імені
Тараса Шевченка, декан юридичного факультету,
завідувач кафедри трудового, земельного та екологічного права.
Офіційні опоненти:
Шульга Михайло Васильович, доктор юридичних наук,
професор, член-кореспондент Академії
правових наук України, завідувач кафедри
екологічного права Національної юридичної академії
України імені Ярослава мудрого (м. Харків).
Каракаш Ілля Іванович, кандидат юридичних наук,
доцент, завідувач кафедри аграрного, земельного
та екологічного права, проректор
Одеської національної юридичної академії.
Провідна установа:
Львівський національний університет імені Івана Франка
Захист відбудеться “15__” __05______ 2007 р. о ____ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.26.001.06 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка за адресою 01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 253 (зал засідань).
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58).
Автореферат розісланий “___” ______04__ 2007 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради д.ю.н., проф. Боднар Т. В.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Забезпечення енергетичної та екологічної безпеки в умовах подолання кризового стану в економіці України на основі її структурної перебудови можливо здійснити у стислі строки лише спираючись на ресурси держави. Важливе значення при цьому матимуть відносини в сфері видобування мінерально-сировинних ресурсів Закон України від 22.02.2006 р. № 3458 „Про затвердження Загальнодержавної програми розвитку мінерально-сировинної бази України” // Офіційний Вісник України. – 2006. - № 13. – Ст. 855., які потребують детального наукового дослідження та належного законодавчого врегулювання як самостійного інституту права надрокористування.
На 1 січня 2005 року державним балансом запасів корисних копалин враховано близько 8 тисяч родовищ з 96 видів корисних копалин, 3349 родовищ корисних копалин (РКК) освоєно промисловістю, та на їх базі функціонує понад 2 тисячі гірничодобувних підприємств. Втім, не зважаючи на наявність у чинному Кодексі України про надра Відомості Верховної Ради України. – 1994. - № 36. – Ст. 340. (КпН) та Гірничому Законі України Офіційний Вісник України. – 1999. - № 43. – Ст. 2125. (ГЗУ) низки правових норм, що стосуються видобування корисних копалин (ВКК), на сьогодні сталого механізму його правового забезпечення не сформовано. Відсутність комплексного дослідження інституту права ВКК в межах екологічного права України зумовила необхідність теоретичного визначення його поняття, видів, об’єктно-суб’єктного складу, практичного вирішення організаційного, процесуального, економічного та юрисдикційного забезпечення, а також виявлення перспектив розвитку та вдосконалення гірничого законодавства, що регулює відносини в сфері ВКК.
Процесу виникнення права ВКК притаманна певна непослідовність, а іноді й некоректність етапів, нечіткість, нелогічність чи просто відсутність дефінітивних норм щодо окремих категорій нормативно-правових актів, що носить не тільки міжрівневий (законодавчий та підзаконний), а й міжгалузевий характер, самі ж акти не рідко змістовно неузгоджені, з наявними прогалинами, наслідком чого є непорозуміння, що виникають під час їх застосування, непоінформованість суб’єктів та недостатня визначеність і диференційованість об’єктів, невиправдана поліваріативність дозвільних систем і видова безальтернативність дозволів, що в сукупності, свідчить про невисоку ефективність, низьку інвестиційну привабливість існуючої дозвільної системи в Україні щодо ВКК та недостатність комплексного правового забезпечення в цій сфері.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: ПРАВОВЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ВИДОБУВАННЯ КОРИСНИХ КОПАЛИН

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок