Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПІДЛІТКІВ У ЦЕНТРАХ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПІДЛІТКІВ У ЦЕНТРАХ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПІДЛІТКІВ У ЦЕНТРАХ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,69 KB
Завантажень:
246
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
СХІДНОУКРАЇНСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені Володимира Даля
КУЧЕР Світлана Леонідівна
УДК 374+37.036
ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПІДЛІТКІВ
У ЦЕНТРАХ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ
13.00.07 – теорія і методика виховання
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Криворізькому державному педагогічному університеті Міністерства освіти і науки України, м. Кривий Ріг
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор
Пікельна Валерія Семенівна,
Криворізький державний педагогічний університет Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри педагогіки і методики трудового навчання.
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання АПН України, м. Київ,
завідувач лабораторії естетичного виховання;
кандидат педагогічних наук, доцент
Сілютіна Ірина Миколаївна,
Східноукраїнський національний університет
імені Володимира Даля
Міністерства освіти і науки України, м. Луганськ,
доцент кафедри філософії культури і культурології.
Провідна установа: Кіровоградський державний університет
імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України, м. Кіровоград, кафедра педагогіки.
Захист відбудеться 29 жовтня 2005 р. об 11.30 на засіданні спеціалізованої вченої ради К 29.051.06 при Східноукраїнському національному університеті імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а, Східноукраїнський університет імені Володимира Даля).
З дисертацією можна ознайомитися в науковій бібліотеці Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля (91034, м. Луганськ, кв. Молодіжний, 20а).
Автореферат розіслано 28 вересня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А.О. Андрющук


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. У “Національній доктрині розвитку освіти України” підкреслюється необхідність виховання такого покоління людей, яке здатне до збереження й примноження соціальних і духовних цінностей національної культури. Сучасна орієнтація на гуманізацію вітчизняної загальної середньої освіти передбачає сприйняття учнями загальнолюдських цінностей і розвиток особистості, яка усвідомлює свою належність до народу України. Саме тому одним із головних завдань сучасної освіти є виховання у молоді національної гідності та усвідомлення необхідності відродження національної художньої культури. Виховання художньої культури у підростаючого покоління здійснюється як у загальноосвітній школі, так і в закладах позашкільної освіти.
Позашкільні заклади – це складні багаторівневі соціокультурні педагогічні системи, серед яких здобули розповсюдження комплексні Центри дитячої творчості (ЦДТ). Основним завданням діяльності позашкільних центрів є розвиток здібностей та обдарувань учнівської молоді, задоволення їхніх духовних запитів та потреб. У діяльність названих позашкільних установ закладено значний потенціал щодо формування художньої культури у дітей шкільного віку.
Різні аспекти проблеми формування художньої культури особистості досліджувалися в роботах: філософів (М.Бердяєва, І.Зязюна, М.Кагана, О.Лосєва та ін.); педагогів (Л.Масол, О.Мелік-Пашаєва, Н.Миропольської, Г.Шевченко та ін.); мистецтвознавців (В.Громова, А.Канцедікас, Т.Кузнєцової, А.Салтикова та ін.). Розвитку художньо-творчих здібностей особистості приділили увагу психологи Є.Басін, Л.Венгер, Л.Виготський, Ю.Гільбух, Г.Костюк, О.Кучерявий, В.Моляко, В.Рибалка.
Теоретичні положення позашкільної освіти викладені в працях педагогів А.Алексюка, С.Гессена та інших вчених. Особлива увага приділялась проблемам співробітництва педагогів і школярів, їх спілкування та розвитку творчих здібностей. Мистецька освіта була предметом дослідження Б.Неменського, О.Рудницької, Б.Юсова та ін.
Розвитку позашкільних закладів та шляхам удосконалення їх діяльності приділили увагу Л.Ковбасенко, Г.Пустовіт, Т.Сущенко.
Аналіз наукової літератури із зазначеної проблеми показав, що вчені досліджували різні аспекти формування художньо-естетичної культури особистості, але формуванню художньої культури як якості особистості підлітків у позашкільних Центрах дитячої творчості не приділено достатньої уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ХУДОЖНЬОЇ КУЛЬТУРИ ПІДЛІТКІВ У ЦЕНТРАХ ДИТЯЧОЇ ТВОРЧОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок