Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Обґрунтування критеріїв оцінки та удосконалення економічної роботи на підприємстві (на матеріалах виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК Криму)

Обґрунтування критеріїв оцінки та удосконалення економічної роботи на підприємстві (на матеріалах виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК Криму)

Назва:
Обґрунтування критеріїв оцінки та удосконалення економічної роботи на підприємстві (на матеріалах виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК Криму)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,24 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Миколаївський державний аграрний університет
Немирович Світлана Миколаївна
УДК . 16 : (663.2. /3+65.01.12)
Обґрунтування критеріїв оцінки та удосконалення економічної роботи
на підприємстві (на матеріалах виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК Криму)
08.06.01 - економіка, організація і управління підприємствами
Автореферат
дисертації на здобуття наукового
ступеня кандидата економічних наук
Миколаїв - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Кримському державному аграрному університеті Міністерства аграрної політики України.
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Зінов’єв Фелікс Володимирович,
Кримський державний аграрний університет,
зав. кафедри агробізнесу та ЗЕД.
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор,
академік УААН, заслужений діяч
науки і техніки України
Месель-Веселяк Віктор Якович,
Інститут аграрної економіки УААН,
зав. відділом форм господарювання;
кандидат економічних наук,
старший науковий співробітник
Черемісіна Світлана Георгіївна,
Інститут винограду та вина “Магарач”,
старший науковий співробітник відділу економіки.
Провідна організація: Національний аграрний університет, кафедра менеджменту, Кабінету Міністрів України, м. Київ.
Захист відбудеться “27” червня 2003р. о 11 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 38.806.01 у Миколаївському державному аграрному університеті за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Паризької Комуни, 9, конференцзала.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці миколаївського державного аграрного університету за адресою: 54010, м. Миколаїв, вул. Карпенка, 73.
Автореферат розісланий 25.05. 2003 р.
Вчений секретар спеціалізованої
вченої ради Клочан В.Ф.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Знання економічних закономірностей і передбачення їх змін, котрі виникають у ході формування ринкових механізмів, а також аналіз стану аграрної економіки, ресурсного потенціалу, рівня життя сільських жителів дозволяють визначити модель нового господарського механізму, що включає систему принципів управління в умовах незбалансованого аграрного ринку.
Трансформація економіки, пошук ефективних господарських механізмів в аграрному секторі супроводжуються не тільки необгрунтованістю прийнятих рішень, але і недостачею підприємницьких ресурсів – висококваліфікованих спеціалістів, що відповідають вимогам нових умов господарювання, у яких необхідність і значення економічної роботи різко зростає. Виникає потреба в розробці і впровадженні в практику економічної роботи підприємств якісно нових механізмів. Практичні аспекти їх удосконалення, різноманітні аспекти праці економістів розглядали Гаврилов О.Г., Завадський Й.С., Зінов’єв Ф.В., Червен І.І., Макаренко П.М., Калініченко І.Л., Коваленко С.О., Месель-Веселяк В.Я., Павлов В.М., Репп Х.О., Саблук П.Т., Спіцин А.І., Черемісіна С.Г., Чікуркова А.Д. та інші.
Формування сучасного ринку, яке супроводжується фінансовою нестабільністю, скороченням обсягів виробництва, зниженням ресурсного потенціалу підприємств, домінуванням тіньових механізмів господарювання, значною втратою трудової мотивації обумовлює істотні зміни у змісті роботи економістів.
Економічне обґрунтування сукупності складних процесів, що відбуваються у виноградарсько-виноробному підкомплексі, потребують від економістів якісно нових знань та досконалого володіння ними новими методами фахової діяльності. Практика господарювання показує, що вистояли, в основному, великі підприємства, які дієво використовують ефект масштабу виробництва. Вони істотно трансформували механізми господарювання, проте зберегли свій організаційно-правовий статус, ресурсний потенціал, адаптувалися до нових умов господарювання, стабілізують обсяги виробництва і переробки продукції.
Розвиток і підвищення ефективності функціонування таких підприємств у значній мірі визначається потенціалом економічної служби, вмінням спеціалістів раніше і глибше інших передбачати що необхідно здійснити, прогнозувати можливості виникнення ризикових ситуацій і т.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: Обґрунтування критеріїв оцінки та удосконалення економічної роботи на підприємстві (на матеріалах виноградарсько-виноробного підкомплексу АПК Криму)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок