Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РОЗРОБКА МЕХАНІЗМУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАЛОСТІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

РОЗРОБКА МЕХАНІЗМУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАЛОСТІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

Назва:
РОЗРОБКА МЕХАНІЗМУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАЛОСТІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,67 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ РИНКУ ТА ЕКОНОМІКО-
ЕКОЛОГІЧНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
СУВОРОВ Володимир Борисович
УДК 620.9:330.34 (477).
РОЗРОБКА МЕХАНІЗМУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАЛОСТІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ
Спеціальність 08.07.01 - Економіка промисловості
АВТОРЕФЕРАТ
дисертацїї на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
 
Одеса - 2003
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Одеському національному політехнічному університеті Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник доктор економічних наук, професор
Продіус Іван Прокопович,
Одеський національний політехнічний
університет Міністерства освіти і науки
України,
завідувач кафедри менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Осипов Василь Іванович,
Одеський державний економічний
університет Міністерства освіти і науки
України, завідувач кафедри
кандидат економічних наук, доцент
Кубликов Володимир Костянтинович,
Одеський регіональний інститут
державного управління Української академії
державного управління при Президенті
України, завідувач кафедри
Провідна установа: Львівський національний політехнічний
Університет “Львівська політехніка”,
кафедра менеджменту і міжнародного
підприємництва (м. Львів)
Захист відбудеться “3” липня 2003 р. о 1400 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д.41.177.01 в Інституті проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту проблем ринку та економіко-екологічних досліджень НАН України за адресою: 65044, м. Одеса, Французький бульвар, 29.
Автореферат розісланий “30” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Тараканов М.Л.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Енергетика України – потужний, складний і розгалужений технологічний комплекс, який є основою функціонування всього суспільного виробництва, забезпечення умов цивілізованого життя населення країни.
Зберігати цей комплекс і створити умови для його успішної роботи в нинішній час і в майбутньому – головне завдання всіх органів державного управління. На жаль, з початку 90-х років дуже складний енергетичний комплекс країни поступово втрачає свій потенціал, для відновлення якого необхідний тривалий час і колосальні фінансові ресурси.
Одним із важливих аспектів вирішення названих проблем є стабілізація економічного і фінансового становища в цій визначальній галузі української промисловості. Останні два роки у вітчизняній економіці характеризуються стабілізацією і тенденцією до зростання. В нинішній час припинення спаду в енергетиці і переведення її на рейки ринкового розвитку наштовхується на гостру фінансову нестабільність. Відомо, що необхідною умовою стабілізації виробництва в енергетиці є структурна перебудова, яка передбачає підвищення ефективності виробництва, підвищення конкурентноздатності продукції на основі впровадження нових технологій і нової техніки. Проте, вирішення даної проблеми стримується відсутністю фінансових коштів. Їх на сьогоднішній час немає ні в державі, ні в регіонах, ні у підприємств. Що стосується безпосередньо самих підприємств, бо в них не тільки відсутні кошти для проведення структурної перебудови, але більше того, є величезні борги, що безперервно зростають, за ресурси, які постачаються; по заробітній платі, яка не виплачується. В таких умовах проводити структурну перебудову галузі на основі нових технологій буде надзвичайно проблемним.
Іншою перешкодою на шляху стабілізації енергетики – величезна за своїми масштабами платіжно-розрахункова криза, що безперервно посилюється. За ступенем своїх негативних наслідків вона небезпечніша за всі інші, пов?язані з ринковими перетвореннями. На відміну від спаду виробництва та інфляції вона більш замаскована. Тому, як з боку широкої громадськості, так і органів, що здійснюють державне управління економікою, їй не приділяється достатньої уваги.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: РОЗРОБКА МЕХАНІЗМУ ЕКОНОМІЧНОЇ СТАЛОСТІ ЕНЕРГЕТИЧНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок