Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ВПЛИВ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР НА ДЕЯКІ БІОФІЗИЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОЛІКУЛЯРНОЇ РІДИНИ ЯЄЧНИКА ЛЮДИНИ

ВПЛИВ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР НА ДЕЯКІ БІОФІЗИЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОЛІКУЛЯРНОЇ РІДИНИ ЯЄЧНИКА ЛЮДИНИ

Назва:
ВПЛИВ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР НА ДЕЯКІ БІОФІЗИЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОЛІКУЛЯРНОЇ РІДИНИ ЯЄЧНИКА ЛЮДИНИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,26 KB
Завантажень:
425
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
НАЦІОНАЛЬНА АКАДЕМІЯ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ КРІОБІОЛОГІЇ І КРІОМЕДИЦИНИ
ЯКОВЛЕВА Олена Олександрівна
УДК 612.592.014.4:611.651.15
ВПЛИВ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР
НА ДЕЯКІ БІОФІЗИЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОЛІКУЛЯРНОЇ РІДИНИ ЯЄЧНИКА ЛЮДИНИ
14.01.35 ? КРІОМЕДИЦИНА
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата медичних наук
Харків ? 2007
Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України
Науковий керівник: академік НАН України, доктор медичних наук,
професор, лауреат Державних премій СРСР та України
Грищенко Валентин Іванович,
Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України,
директор ІПКіК НАН України, м. Харків.
Офіційні опоненти:
Доктор медичних наук, професор Лазуренко Вікторія Валентинівна,
Харківський державний медичний університет МОЗ України, професор
кафедри акушерства та гінекології №1.
Доктор біологічних наук, професор Гордіенко Євген Олександрович, Інститут проблем кріобіології і кріомедицини НАН України, завідувач відділу низькотемпературного консервування, м. Харків.
Провідна установа:
Харківський національний університет ім. В.Н. Каразіна, кафедра педіатрії,
акушерства та гінекології факультету фундаментальної медицини,
Міністерство освіти і науки України
Захист відбудеться „__20_”_лютого__2007 року о 13-30_ годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.242.01 в Інституті проблем кріобіології і кріомедицини НАН України за адресою: 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці ІПКіК НАН України за адресою: 61015, м. Харків, вул. Переяславська, 23.
Автореферат розісланий „19___”_січня________ 2007р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
доктор медичних наук, професор,
член-кореспондент НАН України Гольцев А.М.
Актуальність теми. Фолікулярна рідина (ФР) – біологічно активне середовище, яке відіграє важливу роль у фізіологічних процесах фолікулогенезу, овуляції, дозріванні ооциту і взаємодії гамет. Вона містить білки і вуглеводи, гормони і ферменти, інгібітори і активатори росту клітин, нестероїдні оваріальні чинники. Властивості ФР не є сталими, а залежать від ступеня зрілості фолікула та складу плазми крові, оскільки вона лише приблизно на 30 % складається з секретів фолікулів, а на 70 % ? з ексудата плазми крові. Однак ФР яєчника людини до недавна була мало доступна для вивчення та використання у біотехнологіях. Останнім часом у зв'язку з розвитком методів допоміжних репродуктивних технологій стало можливим отримання ФР в кількості, достатній для проведення досліджень по впливу різних фізико-хімічних факторів, у тому числі спрямованих на довготривале збереження цього біологічного об’єкту при низьких температурах у здатному до відновлення функціональної активності стані.
Відомо, що фізико-хімічні властивості і біохімічний склад ФР можуть впливати на стимуляцію суперовуляції (W.M. Enien, С. P. Harris, 1995 р. та інші). У літературі є незначна кількість наукових робіт, присвячених вивченню впливу низьких температур на ФР яєчника людини. Так, С.Huyser із співавторами (1993 р.) довели, що заморожування до температури -70°С майже не впливає на досліджені ними 23 біохімічні та біофізичні параметри, що характеризують стан і біологічну активність фолікулярної рідини. Г.Г. Геродес із співавторами (1998 р.) встановили, що рівень основних стероїдних гормонів, перекисне окислення ліпідів і активність ферментів антиоксидантної системи в фолікулярній рідині людини після заморожування по двохетапній програмі незначно змінюються у порівнянні з нативними зразками. Проте розробка простого та ефективного способу кріоконсервування фолікулярної рідини, виділеної з фолікулів різного діаметру, з метою подальшого використання в рамках допоміжних репродуктивних технологій і фармакології є актуальною задачею кріобіології.
Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Робота виконана в рамках відомчої НДР ІПКіК НАН України "Вивчення особливостей дії низьких температур і гіпотермії на гамети, ембріони, ембріональні клітини в залежності від етапу гамето- та ембріогенезу, розробка середовищ зберігання, кріоконсервації та репарації нелетальних кріопошкоджень цих біооб?єктів”, № 2.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ВПЛИВ НИЗЬКИХ ТЕМПЕРАТУР НА ДЕЯКІ БІОФІЗИЧНІ ТА БІОХІМІЧНІ ХАРАКТЕРИСТИКИ ФОЛІКУЛЯРНОЇ РІДИНИ ЯЄЧНИКА ЛЮДИНИ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок