Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ОНТОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКИ: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ

ОНТОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКИ: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ

Назва:
ОНТОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКИ: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,34 KB
Завантажень:
400
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ДОНЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
Гурбич В’ячеслав Олександрович
УДК 1:321.01
ОНТОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКИ:
ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ
Спеціальність 09.00.03 – соціальна філософія та філософія історії
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філософських наук
Донецьк – 2008


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі філософії Донецького відділення Центру
гуманітарної освіти НАН України
Науковий керівник: | кандидат філософських наук, професор
Пасько Ігор Трохимович,
Донецьке відділення Центру гуманітарної освіти НАН України,
завідувач кафедри філософії
Офіційні опоненти: |
доктор філософських наук, професор
Ільїн Володимир Васильович,
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
професор кафедри економічної теорії
кандидат філософських наук, доцент
Дрожжина Світлана Володимирівна,
Донецький національний університет
економіки і торгівлі
ім. М. Туган-Барановського,
завідувач кафедри правових дисциплін
Захист відбудеться 19 червня 2008 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К.11.051.06 у Донецькому національному університеті за адресою: 83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24, головний корпус, кафедра філософії, ауд. 509.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Донецького національного університету (83055, м. Донецьк, вул. Університетська, 24).
Автореферат розісланий 19 травня 2008 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат філософських наук, доцент Т.В. Целік
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Актуальність теми дослідження обумовлена, передусім, тими кардинальними політичними і соціокультурними змінами, що спостерігаються в останні десятиліття в Україні, та які органічно пов’язані з новітніми глобалізаційними процесами. Реконструкція суспільних зв’язків під впливом переорієнтації на ідеали свободи і прав людини, демократизація соціальних інститутів, пошуки нових форм міжнародного співробітництва викликали значне підвищення практичного і теоретичного інтересу до потенціалу реальної політики у сучасному світі.
Політика являє собою невід’ємний атрибут історії цивілізованого суспільства. Можна стверджувати, що вона є необхідною умовою відтворення соціальної реальності і тією оболонкою, в межах якої функціонують людина і суспільство.
Формування політичних ідей та концепцій політики належить історико-філософській спадщині. Джерела цих ідей та концепцій слід вбачати у духовних зсувах «вісьового часу», коли між 800 – 200 роками до н.е. відбувся якісний стрибок у розвитку людства, і сформувалася людина з сучасним типом мислення. З того часу, більш ніж два з половиною тисячоліття, відбувається активне теоретичне осмислення феномену політики. Ці пошуки знаменувалися значними досягненнями у розумінні сутності і функцій політичної діяльності, але, з іншого боку, свідчили про певні розходження в їх розумінні й виявили складності у диференціації філософського, соціологічного та політологічного підходів до визначеного явища.
У дискусії про природу політики, яку ми спостерігаємо у сучасній літературі, переважає політологічна, ідеологічна і соціологічна проблематика. Соціально-філософський аналіз концепту політики, навпаки, актуалізовано недостатньо; особливо це стосується української філософської думки. Серед окремих ґрунтовних статей і фундаментальних досліджень політики фактично відсутній філософський аналіз її метафізичних і онтологічних засад.
Актуальність даного дослідження у практичному відношенні зумовлюється, перш за все, двома аспектами: міжнародним і національним. По-перше, набула гострої актуальності проблема практичного узгодження національної політики з тенденціями інтернаціоналізації та глобалізації світового співтовариства. По-друге, до кінця незрозумілими залишаються перспективи і контури політичної еволюції українського суспільства, що є багато в чому похідними від ідеологічних, інтелектуальних, концептуальних і соціальних установок політичних еліт, партій і суспільних рухів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ОНТОЛОГІЧНІ ЗАСАДИ ПОЛІТИКИ: ОСОБЛИВОСТІ СОЦІАЛЬНО-ФІЛОСОФСЬКОЇ КОНЦЕПТУАЛІЗАЦІЇ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок