Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ БАР’ЄРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НАТУРАЛЬНИХ ОБОЛОНОК ТА ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА САРДЕЛЬОК З ЇХ ВИКОРИСТАННЯМ

ФОРМУВАННЯ БАР’ЄРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НАТУРАЛЬНИХ ОБОЛОНОК ТА ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА САРДЕЛЬОК З ЇХ ВИКОРИСТАННЯМ

Назва:
ФОРМУВАННЯ БАР’ЄРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НАТУРАЛЬНИХ ОБОЛОНОК ТА ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА САРДЕЛЬОК З ЇХ ВИКОРИСТАННЯМ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,08 KB
Завантажень:
165
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ХАРКІВСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ХАРЧУВАННЯ ТА ТОРГІВЛІ
ОНИЩЕНКО В’ЯЧЕСЛАВ МИКОЛАЙОВИЧ
УДК 637.523:621.798.18
ФОРМУВАННЯ БАР’ЄРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ
НАТУРАЛЬНИХ ОБОЛОНОК ТА ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА САРДЕЛЬОК З ЇХ ВИКОРИСТАННЯМ
Спеціальність 05.18.15 – товарознавство харчових продуктів
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у Харківському державному університеті харчування та торгівлі Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: кандидат техн. наук, доцент
Шубіна Лідія Юріївна,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, доцент кафедри товарознавства в митній справі
Офіційні опоненти: доктор техн. наук, професор
Пивоваров Павло Петрович,
Харківський державний університет харчування та торгівлі, професор кафедри технології харчування
кандидат техн. наук, доцент
Джурик Надія Романівна,
Львівська комерційна академія Укоопспілки, доцент кафедри товарознавства продовольчих товарів
Провідна установа: Одеська національна академія харчових технологій Міністерства освіти і науки України, кафедра товарознавства та експертизи товарів
Захист відбудеться “7” грудня 2005 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.088.01 Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського державного університету харчування та торгівлі за адресою: 61051, м. Харків, вул. Клочківська, 333.
Автореферат розісланий “5” листопада 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Дубініна А.А.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Комплексний підхід до основного завдання товарознавства полягає у створенні товарів, які оптимально поєднували б у своїх споживних властивостях якість, безпеку, економічність та вимагає багатоваріантності підходів щодо їх формування протягом усього життєвого циклу продукції. Необхідність вирішення цієї багатосторонньої проблеми продиктована й сучасним станом ринкових відносин в Україні.
М’ясні товари належать до одних з найдорожчих продуктів харчування, причому ковбасні вироби займають найбільшу питому вагу в загальному обсязі їх як споживання, так і виробництва. Варені ковбасні вироби містять значну кількість води, яка є найдешевшим компонентом та від оптимальної кількості якої залежать якісні показники продукції. Серед основних складових, що здатні впливати як на вологісний стан, так і на кінцеві споживні властивості варених ковбасних виробів, сьогодні значна увага приділяється використанню оболонок із високими бар’єрними властивостями. У ковбасному виробництві це завдання вирішується, в основному, за рахунок створення штучних бар’єрних плівок. Проте, щодо бар’єрних властивостей натуральних ковбасних оболонок та особливо тих, які мають найбільшу проникність, то в цьому напрямку наукові пошуки та пропозиції обмежені. У результаті цього натуральна тваринна сировина незаслужено витісняється штучним допоміжним матеріалом, хоча споживчі переваги спрямовані до вживання ковбасної продукції саме у натуральних оболонках. Таким чином, актуальним є пошук шляхів підвищення бар’єрних властивостей натуральних ковбасних оболонок за рахунок додаткової обробки, яка була б здатна поліпшити та стабілізувати якість продукції. Для створення захисних покриттів, які можуть досягати цієї мети, використовуються плівкоутворюючі компоненти, до яких належить метилцелюлоза.
Дану роботу присвячено проблемі підвищення бар’єрних властивостей натуральних ковбасних оболонок з метою поліпшення та стабілізації якості варених ковбасних виробів протягом усього їх життєвого циклу.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційна робота виконана відповідно до тематичних планів наукових досліджень кафедри товарознавства та експертизи товарів Харківського державного університету харчування та торгівлі, зокрема, за темою №5-03-05Б “Дослідження впливу способів обробки натуральних оболонок на товарознавчу характеристику ковбасних виробів”, що відповідає основним науковим напрямкам досліджень ХДУХТ “Виробництво, переробка та зберігання сільськогосподарської продукції”, які затверджені Міністерством освіти і науки України.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ БАР’ЄРНИХ ВЛАСТИВОСТЕЙ НАТУРАЛЬНИХ ОБОЛОНОК ТА ТОВАРОЗНАВЧА ОЦІНКА САРДЕЛЬОК З ЇХ ВИКОРИСТАННЯМ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок