Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

Назва:
ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,79 KB
Завантажень:
406
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
ІМ. В.Н. КАРАЗІНА
ЩЕРБІНІНА Юлія Сергіївна
УДК 339.13.01:303.725.37
ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ
В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ
Спеціальність 08.01.01 – економічна теорія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеню
кандидата економічних наук
Харків – 2003
 
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківській державній академії культури Міністерства культури та мистецтв України.
Науковий керівник – доктор економічних наук, доцент
Соболєв Володимир Михайлович, професор кафедри економіч- ної теорії та економічних методів управління Харківського націона- льного університету ім. В.Н. Каразіна
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, доцент
Яременко Олег Леонідович, головний консультант апарату Ра-ди Національного банку України, м. Київ
кандидат економічних наук
Козуб Данило Анатолійович, доцент кафедри загальної економіч- ної теорії Національного технічного університету “Харківський політехнічний інститут”
Провідна установа – Донецький національний університет Міністерства освіти і науки України, кафедра економічної теорії
Захист відбудеться “13” червня 2003 р. о 17:00 год. на засіданні спе-ціалізованої вченої ради Д 64.051.01 Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Харків, пл. Свободи, 4, ауд. V-67.
З дисертацією можна ознайомитися у Центральній науковій бібліотеці Хар-ківського національного університету ім. В.Н. Каразіна за адресою: 61077, м. Хар-ків, пл. Свободи, 4, 8 поверх, Центральна наукова бібліотека.
Автореферат розісланий “12” травня 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Соболєв В.М.
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Сучасний етап розвитку людської спільноти, який знаходиться на зламі другого і третього тисячоліть, для економічної теорії характеризується як переломний.
Нині відбувається процес глобалізації, який, постійно змінюючи свої форми, протікає нерівномірно і впливає на світову економіку. Цей вплив пов’язаний із поширенням інформаційних технологій, безперервним упровадженням інновацій у світовому масштабі.
Уже наприкінці ХХ ст. почали відбуватися якісні і принципові зміни у практиці промислової економіки: поряд із негативними екологічними наслідками промислова економіка залишає після себе накопичений у величезних розмірах науково-технічний і матеріально-економічний потенціал, який зумовив виникнення радикальних технологічних нововведень. Одночасно інформація перетворюється на головний економічний ресурс, а інвестиції починають набувати переважно інноваційного характеру. Для економічної дійсності розвинутих країн світу стає характерною поява і подальше стрімке зростання інформаційної економіки.
За своїми властивостями інформаційна економіка має глобальний характер і стає основою для формування і розвитку інформаційного суспільства, в якому щорічно подвоюється обсяг інформації різного роду, що циркулює. В умовах інформаційного суспільства будь-який індивід для того, щоб встигнути засвоїти цей постійно зростаючий обсяг і не відставати від темпів науково-технічного і економічного життя всього суспільства в цілому, повинен мати можливість безперервно оновлювати свої знання. А така можливість перетворюється на реальність, якщо працюють основні принципи інформатизації, склалися висока інформаційна культура і розгалужений інформаційний ринок.
Проголошення незалежності України, початок трансформаційних реформ, як результат відмови від адміністративно-командного управління економікою й орієнтація на ринкові механізми функціонування національної економіки, викликали безліч проблем, призвели до необхідності переструктурування національного виробництва на новій основі. Україна намагається ввійти до світового економічного співтовариства, що потребує здійснення комплексу заходів щодо реформування її економічної системи. На жаль, стан справ у всіх галузях національної економіки далекий від досконалості. З огляду на світові тенденції, стає очевидним, що жодні реформаторські зусилля не дадуть реального результату без інтенсивного застосування таких категорій, як інформація, інформаційний ринок, інформаційно-телекомунікаційні технології тощо.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ФОРМУВАННЯ ІНФОРМАЦІЙНОГО РИНКУ В ПЕРЕХІДНІЙ ЕКОНОМІЧНІЙ СИСТЕМІ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок