Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ТИПОЛОГІЯ КОМУНІКАТИВНИХ НЕВДАЧ (на матеріалі сучасного англійського мовлення)

ТИПОЛОГІЯ КОМУНІКАТИВНИХ НЕВДАЧ (на матеріалі сучасного англійського мовлення)

Назва:
ТИПОЛОГІЯ КОМУНІКАТИВНИХ НЕВДАЧ (на матеріалі сучасного англійського мовлення)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,53 KB
Завантажень:
499
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
Київський державний лінгвістичний університет
СЛАВОВА Людмила Леонардівна
УДК 802.0.563+801.3
ТИПОЛОГІЯ КОМУНІКАТИВНИХ НЕВДАЧ
(на матеріалі сучасного англійського мовлення)
Спеціальність 10.02.04 – германські мови
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата філологічних наук
КИЇВ – 2000
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі англійської філології Житомирського державного педагогічного університету імені Івана Франка, Міністерство освіти і науки України.
Науковий керівник: доктор філологічних наук, доцент
Левицький Андрій Едуардович,
Житомирський державний педагогічний
університет імені Івана Франка,
проректор з наукової роботи
Офіційні опоненти: доктор філологічних наук, професор
Старикова Олена Миколаївна,
кафедра англійської філології
Київського національного університету
імені Тараса Шевченка,
професор
кандидат філологічних наук
Бунь Оксана Андріївна,
кафедра англійської філології
Дрогобицького державного педагогічного
університету імені Івана Франка,
доцент
 
Провідна установа: Одеський державний університет
ім. І. І. Мечникова,
кафедра лексикології та стилістики
англійської мови, Міністерство освіти
і науки України, м. Одеса
Захист відбудеться 21.12.2000 р. о12 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.054.02 Київського державного лінгвістичного університету (03680 МСП, м. Київ, вул.Червоноармійська, 73)
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського державного лінгвістичного університету
Автореферат розісланий 20 листопада 2000 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради А. А. Калита
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
У сучасному мовознавстві спостерігається загальний інтерес до вивчення комунікативної природи мови (В. В. Богданов, Б. Ю. Городецький, О. А. Земська, Є. В. Клюєв, О. С. Кубрякова, О. В. Кукушкіна, М. Нистранд, Т. М. Ушакова, Н. І. Формановська, Н. Хомський та ін.). Предметом дослідження є "мова в дії", оскільки мова – це не замкнута, самодостатня й саморегулююча система, що існує "в собі та для себе".
Мова вкраплюється в мовлення не як цілісна структура, а фрагментарно, окремими складовими елементами, що підбираються згідно потребам повідомлення та отримують у мовленні специфічну форму (С. Д. Кацнельсон). Мова й мовлення нерозривно пов'язані між собою і можуть розглядатись як два взаємопов'язані складники того самого ж явища – мовленнєвої діяльності, виступаючи її передумовами.
Кожний акт комунікації передбачає наявність слухача і мовця, між якими існує комунікативний контакт, і яких об'єднують певні обставини спілкування. Спілкування – це взаємодія мовця і слухача, яка супроводжується активним чергуванням їх ролей. У більшості випадків основною метою мовленнєвої діяльності є передача необхідної інформації у процесі міжособового спілкування (О. М. Мороховський). Мета мовця - це передача інформації, а слухача – її сприйняття та адекватне розуміння. Щоб уникнути непорозуміння, співрозмовникам необхідно дотримуватись основних принципів, які забезпечують успішність комунікації. Невдале продукування висловлювання або неадекватне сприйняття та помилкове розуміння інформації приводять до комунікативних невдач.
Комунікативна невдача (КН) – це збій у спілкуванні через повне або часткове нерозуміння комунікативними партнерами мовленнєвого повідомлення (О. А. Земська). Над проблемою порушення акту комунікації працювали такі вчені, як П. Коен, Б. Грош, М. Рінгл, Б. Брюс (аналіз комунікативних невдач у сфері наукового інтелекту), Б.А. Гудман (огляд комунікативних невдач, пов'язаних з ідентифікацією референта), Б. Ю. Городецький (згрупування комунікативних невдач за їх джерелами та наслідками), О. А. Земська (класифікація комунікативних невдач на матеріалі російської мови).
Значну увагу лінгвістів привертають проблеми дослідження мовлення, комунікативних актів, міжособистісного та міжкультурного спілкування (див. праці В.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: ТИПОЛОГІЯ КОМУНІКАТИВНИХ НЕВДАЧ (на матеріалі сучасного англійського мовлення)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок