Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ЛУГАНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ПЕДАГОГІЧНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ТАРАСА ШЕВЧЕНКА
Владимирова Валентина Іванівна
УДК: 378 (09) + 371.011
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ
(1917 – 2002 рр.)
13.00.01 – загальна педагогіка та історія педагогіки
А в т о р е ф е р а т
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Луганськ – 2003
Дисертація є рукопис.
Робота виконана у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник: член-кореспондент АПН України, доктор педагогічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України
ШЕВЧЕНКО Галина Павлівна,
завідувач кафедри педагогіки Східноукраїнського національного університету імені В.Даля
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор
ВАСЯНОВИЧ Григорій Петрович,
завідувач відділу гуманітарної освіти Львівського науково-практичного центру Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України
кандидат педагогічних наук
ТВЕРДОХЛІБ Лариса Валеріївна,
доцент кафедри гуманітарних дисциплін Луганської академії внутрішніх справ імені річчя незалежності України
Провідна установа – Харківський державний педагогічний університет імені Г.С.Сковороди, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки, м. Харків
Захист відбудеться 15 травня 2003 року о 15 годині на засіданні вченої ради К 29.053.01 у Луганському державному педагогічному університеті імені Тараса Шевченка за адресою:
91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2
З дисертацією можна ознайомитись в бібліотеці Луганського державного педагогічного університету імені Тараса Шевченка (91011, м. Луганськ, вул. Оборонна, 2)
Автореферат розісланий 14 квітня 2003 року.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Л.Л.Бутенко
Загальна характеристика роботи
Актуальність дослідження. Перехід держави до нових умов господарювання та входження України в європейський простір характеризується новим рівнем регулювання суспільних відносин, що, у свою чергу, вимагає знання, розуміння та юридично обґрунтованого застосування правових норм кожним громадянином України. Розбудову суверенної, незалежної, демократичної, соціально-правової держави, у якій права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст роботи всіх гілок влади, спроможне здійснити лише високоосвічене суспільство з розвиненою правовою культурою і високим рівнем правосвідомості кожного громадянина. Проблема формування правової культури особистості набуває загальнодержавного значення, адже право, як сукупність сформованих і санкціонованих державою загальнообов’язкових норм і правил поведінки, виступає зовнішнім регулятором стосунків громадян між собою і суспільством, між окремими спільнотами у державі, між її регіонами та зарубіжними країнами, регулює поведінку кожної окремої особи і об’єктивно сприяє справедливому розв’язанню будь-яких суперечностей і конфліктів. У цих умовах перед навчальними закладами освіти постала необхідність пошуку оптимальних шляхів формування правової культури підростаючого покоління на основі Конституції України, основних положень Закону України “Про освіту”, “Про вищу освіту”, Указу Президента України від 18 жовтня 2001 року “Про національну програму правової освіти населення”, Державної національної програми “Освіта” (Україна ХХІ століття), Національної доктрини розвитку освіти України в ХХІ столітті, комплексної цільової програми “Вчитель”.
Проблеми формування правової культури досліджували провідні філософи, педагоги і правознавці С.Алексеєв, В.Бурмістров, Г.Васянович, І.Козубовська, М.Подберезський, О.Соломаткін, О.Скакун, О.Татаринцева, Н.Ткачова, М.Фіцула та інші науковці. Аналіз праць цих та інших авторів у галузі правової культури свідчить, що у розв’язанні поставлених державою і суспільством завдань щодо правової освіти кожного громадянина провідне місце належить: 1) школі, оскільки основи правової культури закладаються з дитинства саме у школі, через яку (за умови обов’язковості) проходять всі громадяни держави; 2) учителеві з високим рівнем професійно-педагогічної підготовки, органічною складовою якої є правова культура.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок