Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 10

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

3. Досліджуючи процеси становлення і розвитку правової культури в історії філософської, правової і педагогічної думки, в дисертаційній розвідці розкрито погляди визначних українських філософів, письменників, громадських діячів. Здійснено ґрунтовний аналіз праць визначних постатей вітчизняних педагогів – М.Пирогова (1810-1881 рр.), К.Ушинського (1823-1871 рр.), А.Макаренка (1888-1939 рр.), В.Сухомлинського (1918-1970 рр.), які не лише розробили теоретичні проблеми формування правової культури, а й безпосередньо втілювали їх у практичну діяльність. Одночасно в процесі роботи вивчено і враховано значний внесок у розробку теорії і практики формування правової культури відомих сучасних українських науковців – Г.Васяновича, М.Подберезського, Н.Ткачової, М.Фіцули та ін.
4. Установлено історичні зв’язки між мораллю і правом, моральним і правовим вихованням. Охарактеризовано основні правові норми, в яких закладені моральні принципи і норми; кожне право підлягає оцінці в контексті моральних понять добра і зла, чесності й безчестя, справедливості й несправедливості. Взаємодія моралі й права завжди виявляється при регулюванні суспільних відносин. Здійснено історичний логічний аналіз взаємозв'язків моралі й права при визначенні ролі, місця, мети і завдань правового і морального виховання.
У процесі історико-педагогічного дослідження вивчено та охарактеризовано педагогічне значення формування правової культури майбутніх учителів та взаємозв'язків між правовою і педагогічною культурою в цивілізованому суспільстві.
Досліджена історично сформована спільність моралі й права, морального й правового виховання, моральної, правової та педагогічної культури дає реальні можливості широко використовувати у процесі формування правової культури майбутніх учителів міжпредметні зв'язки при вивченні основ правознавства, педагогіки, психології, філософії, фахових методик, проводити інтегровані семінарські заняття, формувати тематику наукових студентських рефератів, курсових, дипломних робіт, позанавчальну виховну, науково-дослідну та інші види спільної роботи.
5. Здійснено аналіз змісту правової культури у навчальних планах і програмах вищих педагогічних навчальних закладів в історичні періоди (1917-2002 рр.). Уведення дисциплін правознавчого циклу завжди залежало від політичного ладу України, змісту її Конституції та основних нормативних документів. Установлено, що цикл правознавчих дисциплін у різні періоди розвитку України з 1917 до 2002 рр. вводився під назвами: "Історія українського права", "Радянська держава і право", "Конституція" "Радянська Конституція та радянське будівництво", "Правознавство", "Основи правознавства".
Зміст правознавчих дисциплін протягом досліджуваного періоду визначався на основі Конституцій України 1919, 1929, 1937, 1978 і 1996 років та прийнятих на їх основі державних законів, інших нормативних актів. Встановлено, що цикл правознавчих дисциплін було введено з 1919 року до навчальних планів інститутів народної освіти (ІНО), які здійснювали в той час підготовку вчительських кадрів.
Аналіз програм, навчальних посібників, методичних рекомендацій періоду 1917 – рр. дає підстави стверджувати, що зміст правознавства та методика його вивчення в зазначений період ґрунтувалися на методологічній основі марксизму-ленінізму, що надавало йому надзвичайно заполітизованого характеру, підпорядкованого ідеям єдино правлячої комуністичної партії, робило ізольованим від міжнародних, всесвітньо визнаних правових актів.
Проведено порівняння змісту програм з основ правознавства, навчальних посібників, діючих до 1991 року, і виданих після проголошення незалежності України. Починаючи з 1991 року до навчальних планів усіх вищих педагогічних навчальних закладів введена дисципліна "Основи правознавства'' або "Правознавство", зміст програм та навчальних посібників докорінно змінено у напрямку демократизації, гуманізації. Визначальною метою курсу відповідно до програми є необхідність забезпечення правової підготовки, спрямованої на формування високого рівня правової культури майбутніх учителів та належного рівня знань, умінь і навичок правового виховання учнів школи в умовах вільної, незалежної, правової держави України, у Конституції якої зазначено, що "в Україні визнається і діє верховенство права".

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок