Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 2

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Становлення української держави як демократичної, соціальної, правової, розвиток міжнародних відносин безпосередньо пов’язані з правовою освітою населення. Недостатня правова обізнаність громадян - це причина порушень основних прав і свобод, що закріплені Конституцією України, у зв'язку з цим виняткового значення у системі суспільних відносин набуває роль людини, підвищення її правової культури та соціальної активності.
Сучасні умови розвитку суспільства вимагають удосконалення системи підготовки педагогічних кадрів, де всі ланки підпорядковані єдиній меті – формуванню всебічно гармонійно розвиненої особистості. Розв’язання цієї проблеми неможливе без підвищення рівня правової культури вчителя, подолання в його свідомості усталених стереотипів, консерватизму в педагогічній науці й практиці. Успішне вирішення цих завдань залежить від розвитку правової освіти вчителя, її змісту та інноваційних технологій у навчально-виховному процесі вищої педагогічної школи.
У педагогічній теорії ці процеси знайшли певне осмислення в наукових пошуках вчених, проте поза увагою дослідників залишилися і не знайшли свого повного вирішення як у теоретичному, так і в методичному аспектах актуальні педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вітчизняної вищої педагогічної школи 1917 – років.
Враховуючи актуальність, соціальне значення, відсутність комплексного та системного аналізу, недостатнє вивчення проблеми, обрано тему дисертаційного дослідження: “Педагогічні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 –  рр.)”.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконано відповідно до тематичного плану Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка за темою “Шляхи удосконалення навчально-виховного процесу у вищій та середній загальноосвітній школі” (протокол № від 28 грудня 1995 р., затверджено на засіданні вченої ради Кіровоградського державного педуніверситету імені Володимира Винниченка).
Об’єктом дослідження визначено процес формування правової культури вчителя у вищих педагогічних навчальних закладах у контексті розвитку педагогічної та правової науки в Україні.
Предметом дослідження стали зміст, методи та актуальні проблеми формування правової культури вчителя в історії вищих педагогічних навчальних закладів з 1917 до 2002 рр.
Мета дослідження – виявлення, вивчення, визначення провідних тенденцій, аналіз педагогічних проблем формування правової культури вчителя в історії вищої педагогічної школи України (1917 – рр.) та обґрунтування можливості використання виявленого історичного досвіду в сучасних умовах.
У дослідженні поставлено такі завдання:

на підставі вивчення філософської, культурологічної, педагогічної, правової літератури здійснити теоретичний аналіз різних підходів до обґрунтування понять “культура”, “педагогічна культура”, “правова культура” та взаємозв’язку моралі й права в освітній діяльності;

виявити і здійснити аналіз актуальних педагогічних проблем формування правової культури майбутніх учителів за період історичного розвитку українського суспільства з 1917 до 2002 років;

систематизувати погляди провідних вітчизняних вчених, педагогів, психологів, філософів, громадських діячів, письменників щодо мети, завдань, змісту і методів формування правової культури вчителя;

здійснити аналіз навчальних планів і програм з правознавчих дисциплін у вітчизняних вищих педагогічних навчальних закладах зазначеного періоду та певний вплив ідеологічних догм на мету, завдання, зміст і методи формування правової культури студентської молоді;

розкрити динаміку становлення та розвитку методів навчальної роботи в історичному аспекті, визначити роль і місце активних методів навчання щодо формування правової культури студентів у сучасних умовах вищої педагогічної школи;

з урахуванням результатів дослідження, аналізу діючих програм з правознавчих дисциплін, історичного досвіду накреслити шляхи піднесення ефективності роботи щодо вирішення актуальних педагогічних проблем формування правової культури у загальній системі педагогічної підготовки вчителя.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок