Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 4

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Пирогова, К.Ушинського, А.Макаренка, В.Сухомлинського щодо проблеми формування правової культури учителя, виявлено і проаналізовано нові підходи до використання активних методів навчання у вирішенні заявленої проблеми. З урахуванням історичного досвіду визначено провідні тенденції розвитку та формування правової культури у вищих педагогічних навчальних закладах України та можливості їх використання в сучасних умовах.
Практичне значення дослідження полягає у розкритті історії виникнення даної проблеми для науки, зокрема, для історії педагогіки. Результати дослідження можуть активно використовуватися при укладанні навчальних програм з “Основ правознавства”, написанні навчальних посібників, методичних рекомендацій, при вивченні студентами історії педагогіки, написанні рефератів, курсових, дипломних робіт, проведенні спецсемінарів та читанні спецкурсів; у реалізації міжпредметних зв’язків та інтегрованих занять, у подальшому дослідженні проблем формування правової культури студентів вищих навчальних закладів та підвищенні кваліфікації вчителів. Виявлені та охарактеризовані активні методи навчання сприятимуть підвищенню ефективності навчальної та наукової роботи в системі педагогічної підготовки вчителя. Результати дослідження використовувались при розробці лекційних курсів з правознавства та педагогіки, спецкурсів: “Економіка освіти”, “Законодавство про освіту”, “Організація роботи кадрової служби в освітніх закладах України”, плануванні та прогнозуванні правової і виховної роботи у Кіровоградському державному педагогічному університеті імені Володимира Винниченка та Криворізькому державному педагогічному університеті, на курсах підвищення кваліфікації при Кіровоградському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти.
Апробація результатів дослідження. Основні положення, висновки, рекомендації й результати дослідження оприлюднювалися й обговорювались на науково-методичних семінарах, міжнародних, міжвузівських конференціях, на засіданнях кафедри педагогіки Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка та Криворізького державного педагогічного університету, на кафедрі дошкільної та початкової освіти Кіровоградського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти, на методологічних семінарах кафедри педагогіки психолого-педагогічного факультету Кіровоградського державного педагогічного університету імені Володимира Винниченка; висвітлювались на міжнародній науково-практичній конференції “Василь Сухомлинський і сучасність” (Кіровоград, 1999), міжвузівській конференції “Жінка на перехресті наукових та життєвих істин” (Кіровоград, 1998), обласних науково-практичних конференціях (Кіровоград, 2000, 2001, 2002).
Публікації. За матеріалами дослідження опубліковано 7 праць, з них 5 – у наукових фахових виданнях.
Структура дисертації. Робота складається зі вступу, двох розділів, висновків, списку використаної літератури (330 найменувань). Повний текст дисертації викладено на 196 сторінках.
Основний зміст дисертації
У вступі обґрунтовано актуальність теми, визначено об’єкт, предмет, мету й завдання дослідження, висвітлені методологічні підходи, наукова новизна, теоретична і практична значущість та можливості використання історико-педагогічного досвіду в сучасних умовах.
У першому розділі – “Теоретичні основи формування правової культури особистості” – аналізується стан досліджуваної проблеми в педагогічно-правовій науці, практиці, зокрема, здійснено теоретичне обґрунтування сутності поняття “культура”, загальної характеристики правової культури, досліджено її становлення і розвиток в історії філософської, педагогічної та правової думки; осмислено погляди українських вчених, філософів, громадських діячів, педагогів, психологів на цю проблему. З'ясовано взаємозв’язок моралі й права та правової й педагогічної культур в історії освітньої діяльності.
Доведено, що сутність поняття “культура” – одне з найскладніших філософських і соціологічних явищ.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок