Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат українською: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 5

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Ідеї, сформовані історично від Цицерона до Гердера, створили теоретичне ядро гуманістичного розуміння поняття “культура”. Основна увага спрямована на систематизацію процесу формування цього поняття, його аналіз і розуміння з акцентуванням на універсальній характеристиці. Ця думка домінує у працях відомого представника західноєвропейської філософії Фрідріха Ніцше, який визначив культуру як стиль життя народу. Вона поглиблена В.Межуєвим, котрий стверджує, що культура є процесом і мірою розкриття людини, її сутнісних сил. Нині налічується понад 500 визначень поняття “культура”, що засвідчує полісемантичний характер явища. Автором здійснено аналіз філософських та культурологічних джерел з погляду тлумачення зазначеного поняття. Проаналізувавши розмаїття визначень поняття “культура”, виділено два основні напрямки його дослідження: культура соціуму і культура особистості. Прибічники першого напрямку (культури соціуму) акцентують увагу на виявленні адаптаційної, негентропійної функції культури, спрямованої на розвиток та самозбереження суспільства. Прибічники іншого напрямку (культура особистості) зосереджують свою увагу на людині як суб’єкті діяльності та спілкування, на її саморозвиткові, самовдосконаленні.
На основі аналізу філософських, культурологічних, правових і педагогічних джерел встановлена сутність поняття правової культури, як складової частини загальної культури народу, відображення її розвитку, менталітету. Правова культура – складне інтегроване і динамічне утворення, що кваліфікується як система правових цінностей на відповідному рівні розвитку суспільства, які у правовій формі відображають стан свободи особи та інші соціальні цінності. Залежно від носія правову культуру поділяють на правову культуру суспільства, соціальної групи, особи. Кожному з названих суб’єктів притаманні певні цінності, характерні риси, функції тощо. У нашому дослідженні особлива увага приділена актуальним педагогічним проблемам формування правової культури вчителя.
У процесі аналізу сутності правової культури в історії філософсько-педагогічної думки акцентується увага на педагогічних аспектах цієї проблеми, зокрема, на основній меті й завданнях формування правової культури майбутніх учителів та їх підготовки до правового виховання учнів. Огляд процесу становлення і розвитку правової культури в історії філософської та правової педагогічної думки дав можливість розкрити теоретичні проблеми формування правової культури й правового виховання на основі ідей, теорії та практики визначних діячів науки, культури, психології, педагогіки і, зокрема, таких визначних постатей вітчизняної педагогіки – М.Пирогова, К.Ушинського, А.Макаренка, В.Сухомлинського. М. Пирогов, підкреслюючи необхідність громадянського виховання юнацтва, вважав, що вчитель, формуючи норми і правила поведінки, сприятиме “розвиткові у дітей почуття законності”, яке так мало помітне у суспільстві. Одночасно педагог дає певні поради щодо ролі й місця наставника молоді у формуванні основ правової культури юнацтва.
Аналізуються серйозні погляди К. Ушинського на формування правової культури вчителя, зокрема, на необхідність введення до навчальних планів педагогічних закладів предметів, котрі забезпечували б правові знання, завдяки яким “народний учитель міг бути і корисним наставником, і корисним порадником для селян”, що “Правові … знання піднімуть авторитет учителя в очах селян і сприятимуть піднесенню духовного стану селян”.
На основі аналізу соціально-економічного стану України періоду 1917-1935 рр., коли джерелом права в державі була так звана революційна правосвідомість, а вірніше, влада професійних революціонерів, здійснено аналіз педагогічної діяльності А. Макаренка у сфері правового виховання, а саме: розробка і впровадження “Конституції” трудової комуни ім. Ф. Дзержинського, створення товариського суду, введення в навчальний план нового предмета – “Теорія моралі”, програма якого тісно пов'язувалась з правовим вихованням. Роль і місце дисципліни, норм і права поведінки в системі правової культури педагог розглядає як “цілковиту захищеність, цілковиту впевненість у своєму праві, у шляхах і можливостях для кожної окремої особи”.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок