Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> реферат безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 6

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 

Автор виділяє думку В. Сухомлинського про те, що правове виховання і формування правової культури вчителя слід розглядати у тісному взаємозв'язку із громадянським і моральним вихованням. Аналізуючи зміст праці “Виховання високих моральних якостей і норм поведінки”, в підрозділі, присвяченому правовому вихованню учнів, педагог підкреслює, що “правове виховання, запобігання правопорушенням і злочинам – одна з найголовніших соціальних проблем нашого суспільства. Треба вести виховну роботу, розраховану на те, щоб не було в нашому суспільстві злочинців і правопорушників", підкреслюється заслуга педагога в розробці змісту роботи з правового виховання, педагогічних вимог до нього, дослідженні причин правопорушень і злочинів, накресленні шляхів удосконалення системи роботи з правового виховання, а відповідно, і необхідність формування правової культури вчителя у вищих педагогічних навчальних закладах.
Теоретичне надбання та практична спадщина педагогів може бути творчою підставою для опрацювання і застосування на сучасному етапі реформування вищої школи.
У розділі проведено ґрунтовний аналіз поняття “педагогічна культура”, її взаємозв’язку з правовою культурою, мораллю та правом. Педагогічна культура, як і правова, – це частина загальної культури, яка в своєму розвиткові підпорядкована певним історичним особливостям трансформації суспільства. Вона бере свій початок з античних часів, що відображено у педагогічних поглядах Платона й Аристотеля. Проблеми педагогічної культури цікавили людство на різних етапах розвитку суспільства. Суспільна роль учителя, вимоги до нього були в полі зору педагогіки М.Бунакова, В.Вахтерова, В.Водовозова, О.Духновича, М.Корфа, Г.Сковороди, К.Ушинського. Значна увага культурі педагога приділялась і вітчизняними педагогами – Х.Алчевською, П.Блонським, М.Демковим, А.Макаренком, С.Русовою, В.Сухомлинським. Зокрема, В.Сухомлинський, акцентуючи увагу на вмінні педагога орієнтуватися у складних ситуаціях навчально-виховного процесу, вважав уміння вчителя звертатися до розуму і серця учня важливим елементом педагогічної культури. На різноманітних підходах до формування особистості вчителя та його педагогічної культури акцентовано увагу в дослідженнях сучасних вітчизняних вчених: А.Барабанщикова, І.Беха, Є.Бондаревської, В.Буряка, Г.Васяновича, І.Зязюна, О.Киричука, В. Курила, В.Моляко, О.Мороза, Л.Нечепоренко, В.Паламарчук, М.Подберезського, О.Савченко, О.Сухомлинської, Г.Шевченко, М.Шкіля та інших.
Досліджено зв'язок між педагогічною і правовою культурами. Як правова, так і педагогічна культура має спільні зв’язки з моральною культурою, і всі вони органічно поєднані та збагачуються за рахунок взаємовпливу та взаємодоповнення. Варто підкреслити, що для визначення поняття “правова культура” характерні такі ж підходи, як і до педагогічної культури, а саме: діяльнісний і аксіологічний. Доречно також указати на взаємозв’язок педагогічної культури та педагогічної діяльності, як головного чинника розвитку педагогічної культури вчителя.
Педагогічна і правова культура у своєму історичному становленні і розвиткові мають багато спільного щодо визначення мети, завдань, форм і методів навчальної діяльності. З педагогічної точки зору це дає можливість вищим педагогічним навчальним закладам у процесі навчально-виховної роботи по формуванню правової культури майбутніх учителів широко використовувати міжпредметні зв’язки при вивченні правознавства і педагогічних дисциплін та проводити інтегровані семінарські й практичні заняття.
Проведений аналіз дає можливість інтенсифікувати процес формування правової культури у тісному поєднанні з мораллю. На відміну від правових норм, норми моралі формуються у суспільстві і визначаються як правила поведінки. Засвоєння і дотримання людиною правил моралі залежить від рівня її освіти, знань, звичаїв, традицій, мови, культури, загального рівня розвитку, ерудиції тощо. Визначення зв’язків моралі і права, морального й правового виховання сприятимуть удосконаленню підготовки майбутніх вчителів до виховної роботи в школі та розробці найефективніших шляхів формування правової культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок