Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 7

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Взаємозв’язок моралі й права, морального й правового виховання, формування правової культури, на думку С.Карпенчук, простежується у принципах, змісті, методах і прийомах застосування як у вищих педагогічних закладах, так і в середній загальноосвітній школі. Використання встановлених взаємозв’язків і взаємозалежностей при викладанні правознавчих дисциплін, педагогіки, психології, спецкурсів, спецсемінарів, фахових методик має сприяти значному поліпшенню підготовки майбутніх учителів до правового виховання учнів та піднесенню рівня правової культури.
У другому розділі – “Виявлення і дослідження педагогічних проблем формування правової культури в історії вищої педагогічної школи України” – на основі аналізу змісту правової культури у навчальних планах і програмах вищих педагогічних навчальних закладів періоду 1917-2002 років розкрито актуальні педагогічні проблеми формування правової культури вчителя. В історичному аспекті виявлено й обґрунтовано доцільність застосування активних методів і прийомів навчальної діяльності, роль і місце соціально-психологічної компетентності у системі педагогічних проблем формування правової культури вчителя на сучасному етапі розвитку вищої педагогічної школи.
Правознавство як навчальний предмет у педагогічних та класичних університетах, які здійснюють підготовку вчительських кадрів, на всіх етапах розвитку державності України було тісно пов’язане з вимогами навчально-виховного процесу середньої загальноосвітньої школи та політичними, соціальними, економічними умовами існування держави. Наявність правознавчих дисциплін у навчальних планах вищих педагогічних навчальних закладів України та їх програм завжди залежала від політичного ладу держави, а, відповідно, й від історії української держави і права.
Правознавчі дисципліни до навчальних планів педагогічних навчальних закладів введено відразу після революції. Починаючи з 1917 року, розпочалась розробка нових навчальних планів і програм з урахуванням соціально-економічного стану, революційних подій, ідеології правлячої партії тощо. Політизація українського суспільства при розв'язанні завдань підготовки висококваліфікованих вчителів вимагала також роботи по формуванню і їх правової культури.
Початком роботи по формуванню правової культури вважається 1919 рік, коли за наказом № 1 комісара Наркомоса УРСР від 20 березня зазначеного року було скасоване викладання у вузах богослов'я та церковного права і введено читання курсу “Публічне радянське право”.
Введені у навчальні плани педагогічних навчальних закладів дисципліни правознавчого циклу в радянський період були надзвичайно перенасичені ідеями комунізму і спрямовані на підготовку майбутніх вчителів до ідейно-політичного виховання учнів та формування у кожного громадянина України вірного служіння ідеалам комуністичної партії. Зміст циклу правознавчих дисциплін та розробка відповідних програм визначалися з урахуванням політичного устрою України, Конституції, основних державних законів та інших нормативних документів. Враховуючи тісні зв’язки і взаємозалежності у розвитку держави і права, а також ту обставину, що завжди закони та інші нормативно-правові акти приймалися на основі Конституції, до навчальних планів інститутів народної освіти (ІНО), а пізніше педагогічних і учительських інститутів, які здійснювали підготовку вчительських кадрів 1917 – рр., правознавчі дисципліни вводилися в різні історичні періоди під назвами “Конституція радянської республіки”, “Історія українського права”, “Радянська держава і право”, “Конституція”, “Радянська Конституція і радянське будівництво”, “Правознавство”, “Основи правознавства”. Їх зміст залежав від становлення і розвитку права у різні періоди української держави.
Зміст навчальних програм, посібників, підручників, методичних рекомендацій правознавчих дисциплін обумовлювалися основними етапами становлення і розвитку українського права та базувалися на засадах Конституцій зазначених періодів.
Дослідження методів, прийомів і форм навчальної діяльності при вивченні правознавчих дисциплін у вищій педагогічній школі дає підстави виділити такі основні періоди їх становлення і розвитку:
1)
Період 1917-1933 рр.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок