Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати реферат безкоштовно: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.) / сторінка 8

Назва:
ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
21,83 KB
Завантажень:
33
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
, – починаючи з 1917 р. розгорнулась активна боротьба проти пасивних методів, проти лекційної методики та заміна її так званою лабораторно-бригадною формою навчання. Одночасно впроваджувалося комплексне навчання. Досвід роботи вищих педагогічних закладів довів велику шкідливість такої “реформи”.
2)
Період 1933 – початок 70-х років. Згідно з Постановою ЦВК СРСР від 19 вересня 1932 року бригадно-лабораторний метод ліквідовано і відновлена у своїх правах лекція, семінарські, практичні і лабораторні заняття, які у досконаленому вигляді широко використовуються при вивченні правознавчих дисциплін в сучасних умовах і стали в більшості педагогічних навчальних закладах традиційними.
3)
1960 – 2002 рр. На початку 60-х років проблема якості підготовки педагогічних кадрів стала однією із актуальних. Науково-технічний прогрес, бурхливе зростання обсягу наукової інформації у всіх сферах науки, культури, освіти, техніки, впровадження в навчальний процес загальноосвітньої школи нетрадиційних і, зокрема, інтегрованих занять, необхідність удосконалення системи підготовки учителя не лише до навчальної діяльності, а особливо до морально-правового виховання учнів поставили питання про вдосконалення діючих та розробку нетрадиційних активних методів, прийомів і організаційних форм вивчення правознавчих дисциплін.
Важливу роль в удосконаленні методів і організаційних форм вивчення правознавчих дисциплін відіграла постанова ЦК КПРС і Ради Міністрів СРСР від 18 липня 1972 р. “Про заходи по дальшому вдосконаленню вищої освіти в країні”, зміст якої був скерований на приведення форм і методів навчально-виховної роботи у повну відповідність з вимогами і темпами науково-технічного і соціального прогресу.
Проведено аналіз впливу на розв'язання проблем формування правової культури, на розробку навчальних планів, програм, підручників, методичної літератури, становлення та удосконалення форм, змісту, методів і прийомів навчальної діяльності постанов партії й уряду радянського періоду: “Про учбові програми і режим роботи у вищій школі і технікумах” (1932 р.), “Про роботу вищих учбових закладів та про керівництво вищою школою” (1936 р.), “Про поліпшення і розширення юридичної освіти в країні” (1946 р.), “Про заходи по подальшому розвитку юридичної науки і поліпшенню юридичної освіти в країні” (1964 р.),“Про заходи по покращенню правового виховання трудящих” (1970 р.), “Про покращення правової роботи в народному господарстві Української РСР” (1971 р.), “Про заходи щодо організації юридичного всеобучу в Українській РСР” (1990 р.) тощо.
В дисертаційному дослідженні встановлено особливо важливе значення і вплив на процес формування правової культури майбутніх учителів змісту інструктивного листа Міністерства вищої і середньої спеціальної освіти СРСР від 4 травня  року №15 “Про подальше удосконалення роботи з правового вихованню студентів вищих і учнів середніх спеціальних навчальних закладів і пропаганді радянського законодавства”, в якому зверталась увага на недостатню роботу з правового виховання студентів неюридичних факультетів, ставилось питання про озброєння випускників обсягом правових знань, необхідних для успішної роботи у сфері освіти, підвищення роботи по формуванню правосвідомості студентів, створення спеціальних кафедр, підготовки кадрів викладачів тощо. В дисертації здійснено детальний аналіз ролі і місця активних методів навчання у формуванні правової культури майбутніх учителів.
Аналізуючи проблеми формування правової культури майбутніх учителів після проголошення України незалежною демократичною державою, розкрито роль і місце в цьому процесі Постанови Кабінету Міністрів України від 29 травня 1995 року “Програма правової освіти населення України” та Указу Президента України від 18 жовтня 2001 року “Про Національну програму правової освіти населення”.
Аналіз навчальних планів, програм, методів і прийомів навчальної діяльності щодо формування правової культури, вивчення досвіду періоду 1917-2002 рр. викладачів, які читають курс “Основи правознавства” у вищих навчальних закладах різних регіонів України, дали можливість виявити актуальні педагогічні проблеми, здійснити аналіз їх педагогічних характеристик та накреслити шляхи оптимізації навчально-виховної діяльності педагогічних вищих навчальних закладів з погляду реалізації зазначених проблем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
Реферат на тему: ПЕДАГОГІЧНІ ПРОБЛЕМИ ФОРМУВАННЯ ПРАВОВОЇ КУЛЬТУРИ ВЧИТЕЛЯ В ІСТОРІЇ ВИЩОЇ ПЕДАГОГІЧНОЇ ШКОЛИ УКРАЇНИ (1917 – 2002 рр.)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок