Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах

Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах

Назва:
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,04 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Інститут педагогіки і психології професійної освіти
Академії педагогічних наук України
ГОЛОВЧЕНКО Гліб Олександрович
УДК 37.134;659:377.352
Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах
13.00.04 – теорія та методика професійної освіти
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ - 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України, м. Київ.
Науковий керівник: доктор педагогічних наук, професор Стариков Ілля Мойсейович, Миколаївський державний університет імені В.О.Сухомлинського, професор кафедри психології, м. Миколаїв
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук, професор Барбіна Єлизавета Сергіївна, Херсонський державний університет, професор кафедри педагогіки, м. Херсон;
кандидат педагогічних наук, доцент Щербак Ольга Іванівна, Київський професійно-педагогічний коледж імені Антона Макаренка, директор, м. Київ.
Провідна установа: Вінницький державний педагогічний університет імені Михайла Коцюбинського, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Вінниця.
Захист відбудеться 21 вересня 2005 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .451.01 в Інституті педагогіки і психології професійної освіти АПН України за адресою: 04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9, 5-й поверх, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту педагогіки і психології професійної освіти АПН України (04060, м. Київ, вул. М. Берлинського, 9).
Автореферат розіслано “19”серпня 2005 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Лапаєнко С. В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність та доцільність дослідження. Становлення незалежної України як демократичної і правової держави з ринковою економікою потребує оновлення і вдосконалення системи освіти. Зміна концепції освіти – це єдиний для нашої країни шлях переходу від індустріальної стадії розвитку суспільства, що розпочалася ще у тридцяті роки минулого століття курсом на індустріалізацію країни, до входження у спільний потік руху світового співтовариства до постіндустріального (інформаційного) суспільства.
Кардинальні зміни у суспільно-політичному та соціально-економічному житті України спонукають до модернізації системи освіти.
Успішному розвитку цього процесу сприяє Національна доктрина розвитку освіти, в якій, зокрема, сформульовано важливе соціальне замовлення держави вищій школі: забезпечити високу якість та професійну мобільність випускників вищих навчальних закладів на ринку праці шляхом інтеграції вищих навчальних закладів різних рівнів акредитації, наукових установ та підприємств, запровадження гнучких освітніх програм та інформаційних технологій навчання. Виходячи з цього, вища школа потребує глибокого системного реформування з одночасним збереженням її потенціалу та обсягу підготовки фахівців, посилення державної підтримки пріоритетних напрямів освіти і науки.
Ринкові реформи в Україні відбуваються дуже повільно. Процеси реформування освіти розвиваються ще повільніше, ускладнюючись кризовими явищами. Криза в освіті виявляється, передусім, у швидкому розвитку тенденції розриву між системою освіти і реальними умовами життя суспільства. Великі промислові підприємства нині потребують кадрів у значно менших обсягах. Тим часом вищі навчальні заклади України щороку випускають тисячі фахівців, які далеко не завжди знаходять своє застосування на ринку праці з різних причин.
Порівняльний аналіз практики професійної підготовки молоді у вищих навчальних закладах країн з розвинутою ринковою економікою та України молодший фахівець – бакалавр – спеціаліст – магістр не завжди збігається за змістом та спрямуванням. В Україні досі не визначено місце бакалаврів і спеціалістів у цьому ланцюгу. Не виявлено, а тому і не досліджено різницю у функціях, характері, змісті підготовки та діяльності цих фахівців з різним рівнем кваліфікації.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 Реферат на тему: Організаційно-педагогічні умови професійної підготовки майбутніх бакалаврів з інформаційної діяльності у коледжах

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок