Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> РІСТ ТА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КЛІТИН КОРЕНЯ BRASSICA RAPA L. В УМОВАХ МІКРОГРАВІТАЦІЇ ТА КЛІНОСТАТУВАННЯ

РІСТ ТА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КЛІТИН КОРЕНЯ BRASSICA RAPA L. В УМОВАХ МІКРОГРАВІТАЦІЇ ТА КЛІНОСТАТУВАННЯ

Назва:
РІСТ ТА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КЛІТИН КОРЕНЯ BRASSICA RAPA L. В УМОВАХ МІКРОГРАВІТАЦІЇ ТА КЛІНОСТАТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,70 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
Національна Академія Наук України
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії
Калініна Яна Михайлівна
УДК 576.3:580.031+57.012.4
РІСТ ТА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КЛІТИН КОРЕНЯ BRASSICA RAPA L.
В УМОВАХ МІКРОГРАВІТАЦІЇ ТА КЛІНОСТАТУВАННЯ
03.00.11 – цитологія, клітинна біологія, гістологія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата біологічних наук

 
 
Київ - 2007
Дисертацією є рукопис.
Робота виконана у відділі клітинної біології та анатомії Інституту ботаніки
ім. М.Г.Холодного Національної академії наук України.
Науковий керівник: чл.-кор. НАН України,
доктор біологічних наук, професор,
Кордюм Єлизавета Львівна,
Інститут ботаніки ім. М.Г. Холодного НАН України,
завідувач відділу клітинної біології та анатомії.
Офіційні опоненти: чл.-кор. НАН України,
доктор біологічних наук, професор,
Черевченко Тетяна Михайлівна,
Національний ботанічний сад ім. М.М. Гришка НАН України,
почесний директор;
кандидат біологічних наук,
старший науковий співробітник,
Ємець Алла Іванівна,
Інститут клітинної біології та генетичної інженерії НАН України,
завідувач лабораторії клітинної біології і біотехнології.
Захист відбудеться “22” листопада 2007 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.202.01 при Інституті клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Інституту клітинної біології та генетичної інженерії НАН України за адресою: 03143, м. Київ, вул. акад. Заболотного, 148.
Автореферат розісланий “ 22 ” жовтня 2007 року
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат біологічних наук О.А. Кравець
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Рослини, як регенеранти кисню і джерело незамінних речовин, є необхідним компонентом контрольованих екологічних систем життєзабезпечення космонавтів в тривалих космічних польотах. Дослідження біології рослинної клітини в умовах космічного польоту та при частковому моделюванні невагомості за допомогою кліностатування виявили суттєвий вплив мікрогравітації на ультраструктуру та метаболізм вищих і нижчих рослин [Kordyum E.L., 1997]. Тому набувають актуальності дослідження впливу мікрогравітації на процеси росту та диференціювання клітин та пошуки шляхів їх нормалізації у разі виникнення патологічних змін.
Головна увага в дослідженнях впливу мікрогравітації та кліностатування на ультраструктурну організацію рослинних клітин приділялася кореневому чохлику як гравірецепторному органу [Sievers A., Volkmann D., 1977, Сытник К.М. и др., 1982, Slocum R.D, 1984, Sack F.D., 1991, Kordyum E.L., Guikema J.A., 2001]. Майже поза увагою лишилися аспекти впливу мікрогравітації на ріст та диференціювання клітин власне кореня. На особливу увагу в цих дослідженнях заслуговує зона розтягу кореня, розташована на межі меристеми та центральної зони розтягу і не так давно визначена як дистальна. Останнім часом дистальна зона розтягу викликає все більший інтерес через специфічну чутливість її клітин до дії багатьох чинників, зокрема фітогормонів, алюмінію, позаклітинного кальцію, водного стресу і т.д. [Ishikawa H., Evans M., 1993, Ishikawa H., Evans M., 1995, Baluska F., et al., 1996]. Тому проведені нами дослідження ультраструктури клітин дистальної зони розтягу при кліностатуванні і за умов реальної мікрогравітації розширюють уявлення про роль клітин цієї ростової зони кореня в процесах розвитку і адаптації рослин до зміни величини і напрямку вектора гравітації.
Актуальним є питання щодо особливостей просторової організації цитоскелетних структур, оскільки ростові процеси, внутрішньоклітинний транспорт везикул, органел та інших макромолекулярних структур здійснюється за безпосередньої участі цитоскелету, зокрема, мікротрубочок [Williamson R.E., 1991, Cyr R.J., 1994, Hashimoto T., Kato T., 2006]. Мікротрубочки рослинного цитоскелету є структурами, які характеризуються високою лабільністю і чутливістю до таких фізичних факторів як низькі температури [Abdrakhamanova A.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: РІСТ ТА ДИФЕРЕНЦІАЦІЯ КЛІТИН КОРЕНЯ BRASSICA RAPA L. В УМОВАХ МІКРОГРАВІТАЦІЇ ТА КЛІНОСТАТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок