Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> інкорпорація Криму російською імперією У 1783-1796 рр.: ПОлітичний та етносоціальний аспекти

інкорпорація Криму російською імперією У 1783-1796 рр.: ПОлітичний та етносоціальний аспекти

Назва:
інкорпорація Криму російською імперією У 1783-1796 рр.: ПОлітичний та етносоціальний аспекти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
22,07 KB
Завантажень:
222
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
Київський національний університет
імені Тараса Шевченка
КОРОленко Богдан Анатолійович
УДК 94 [(470+571):(282.247.34)]: 341.232.2 “1783/1796”
інкорпорація Криму російською імперією У 1783-1796 рр.: ПОлітичний та етносоціальний аспекти
Спеціальність 07.00.01 – історія України
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата історичних наук
Київ – 2005
Дисертацією є рукопис
Робота виконана на кафедрі давньої та нової історії України історичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка
Науковий керівник: доктор історичних наук, професор
Сергійчук Володимир Іванович,
професор кафедри давньої та нової історії України
Київського національного університету імені
Тараса Шевченка
Офіційні опоненти: доктор історичних наук, професор
Рафальський Олег Олексійович,
провідний науковий співробітник
відділу національних меншин
Інституту політичних і етнонаціональних
досліджень НАН України
кандидат історичних наук, доцент
Гоман Юрій Олексійович,
доцент кафедри історії стародавнього світу
та середніх віків Київського національного
університету імені Тараса Шевченка
Провідна установа: Інститут історії України НАН України
Захист дисертації відбудеться “16” cічня 2006 р., о 10.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 26.001.20 у Київському національному університеті імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 60, ауд. 349).
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Київського національного університету імені Тараса Шевченка (01033, м. Київ, вул. Володимирська, 58)
Автореферат розісланий “12” грудня 2005 р.
Вчений секретар спеціалізованої вченої ради,
кандидат історичних наук, доцент Сокірко О. Г.
Загальна характеристика роботи
Структура дисертації обумовлена метою та завданнями дослідження. Вона складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел і літератури. Обсяг дисертації – 233 сторінки, в тому числі основний текст – 189 сторінок, список використаних джерел і літератури – 44 сторінки (448 позицій).
Вступ. Актуальність дослідження. На сучасному етапі розвитку та поглиблення світових глобалізаційних тенденцій, коли перед Україною постала проблема адекватної реакції на виклики сьогодення, актуальною є необхідність пошуку принципів та ідеологічних засад формування сучасної української нації. Закономірно, що пріоритетним наразі завданням є інтеграція до українського суспільства громадян усіх національностей, які мешкають на теренах нашої держави, й, насамперед, кримськотатарського народу, який у минулому мав власну державу на території сучасної України. Цього вимагають і перспективи розвитку соціально-політичних процесів, а також необхідність забезпечення етноконфесійної та соціально-політичної стабільності в Криму як геополітично важливому регіоні України. Актуальність комплексного дослідження міжнародно-правових, політичних та етносоціальних особливостей процесу анексії та наступної інкорпорації Криму Російською імперією викликана й гострою дискусійністю кримського питання та латентними намаганнями певних сил російського політикуму домогтися перегляду лінії державного кордону України, що яскраво засвідчили події 2003 р. навколо українського острова Коса Тузла.
Розробка довгострокової стратегії державної політики України щодо кримської автономії і загалом Криму, безумовно, має враховувати історію кримського питання, оскільки спроби реалізації будь-яких необгрунтованих рішень у цій сфері можуть спричинити дестабілізацію соціально-політичної ситуації в Криму, особливо в контексті радикалізації світового ісламського фундаменталізму. З іншого боку, соціально-політичні, демографічні, культурні, етноконфесійні та політичні наслідки анексії Криму 1783 р. особливо гостро відчуваються сьогодні, в умовах розбудови незалежної Української держави.
Аналіз вказаної проблематики актуалізується також і мотивацією власне академічного характеру – можемо констатувати, що на сьогодні в історичній науці немає комплексної об’єктивної праці, яка б висвітлювала історію інкорпорації Криму Російською імперією кінця ХVІІІ ст.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: інкорпорація Криму російською імперією У 1783-1796 рр.: ПОлітичний та етносоціальний аспекти

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок