Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ (на прикладі підприємств машинобудування)

ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ (на прикладі підприємств машинобудування)

Назва:
ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ (на прикладі підприємств машинобудування)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,78 KB
Завантажень:
231
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
Технологічний університет Поділля (м.Хмельницький)
БОЙКО РУСЛАН ВАСИЛЬОВИЧ
УДК 338.121 : 62.001.76
ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ
ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ
(на прикладі підприємств
машинобудування)
Спеціальність 08.06.01 – Економіка підприємства і
організація виробництва
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата економічних наук
ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ - 2000


Дисертацією є рукопис
Робота виконана в Т ехнологічному університеті Поділля Міністерства освіти і науки України (м. Хмельницький)
Науковий керівник: доктор економічних наук, професор
Орлов Олівер Олексійович,
Технологічний університет Поділля (м.Хмельницький), завідувач кафедри
економіки та менеджменту
Офіційні опоненти: доктор економічних наук, професор
Бєльтюков Євген Афанасійович,
Одеський державний політехнічний університет, завідувач кафедри економіки підприємства
доктор економічних наук, професор
Федулова Любов Іванівна,
Міжрегіональна академія управління
персоналом (м. Київ)
завідувач кафедри управління бізнесом
Провідна установа: Донецький державний технічний університет Міністерства освіти і науки України,
кафедра економіки підприємств
Захист відбудеться “ 17 “ січня 2001 року о 8 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 70.052.01 Технологічного університету Поділля Міністерства освіти і науки України за адресою: 29016, м. Хмельницький,
вул. Інститутська, 11, 3-й корпус, зал засідань.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Технологічного університету Поділля (м. Хмельницький) за адресою: 29016, м. Хмельницький, вул. Кам’янецька, 110.
Автореферат розісланий “ 16 “ грудня 2000 року.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Скринник Н.В.


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Становлення ринкових відносин в Україні характеризується принциповими змінами, що відбуваються у відносинах власності, методах втручання і регулювання державою економічних та інноваційних процесів. Зміни відбуваються також у визначенні основних пріоритетів діяльності суб’єктів господарювання. Метою фінансово-господарської діяльності підприємств стає досягнення певного рівня конкурентоспроможності за рахунок: впровадження ресурсозберігаючих та інноваційних технологій, швидкого оновлення асортименту і модернізації традиційних виробів, підвищення науково-виробничого потенціалу. Для більшості промислових підприємств і, насамперед машинобудівних, науково-технічні нововведення стають вирішальною умовою виживання та зростання. У зв’язку з цим, виникають певні проблеми, які стосуються використання методів оцінки економічної ефективності інноваційних рішень.
Незважаючи на те, що у світовій практиці існує багато наукових підходів до визначення ефективності інноваційних проектів, майже всі вони дають можливість оцінити ефективність проекту лише після його впровадження. Окрім того, більшість методик передбачає опрацювання великого обсягу інформаційно-аналітичного матеріалу, який в умовах непрогнозованого ринку нового продукту зібрати практично неможливо.
Актуальність теми дослідження. Проблеми визначення і дослідження інновації та інноваційних процесів, а також економічної оцінки інноваційних рішень були і залишаються дискусійними, що знаходять відображення у працях багатьох вітчизняних та зарубіжних вчених. Однак, багато питань теоретичного і методичного характеру щодо комплексного дослідження проблем управління та оцінки інноваційної діяльності потребують поглибленої розробки.
В Україні поки що не існує комплексного підходу стосовно дослідження проблеми оцінки інноваційної діяльності. В роботах, як правило, розглядаються загальні проблеми інноваційної діяльності, а при оцінці капіталовкладень (інвестицій) не враховують ступінь інноваційності розробок та потреби у них споживачів. Тому особливого значення в сучасних умовах господарювання набуває вивчення, аналіз (з погляду можливої адаптації до української економіки) чинних зарубіжних теорій та практики в оцінюванні інноваційних рішень, а також уточнення і визначення деяких категорій інноваційної сфери.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ЕКОНОМІЧНІ МЕТОДИ ОЦІНКИ ІННОВАЦІЙНИХ РІШЕНЬ (на прикладі підприємств машинобудування)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок