Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> НЕЗАКОННЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: КРИМІНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

НЕЗАКОННЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: КРИМІНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

Назва:
НЕЗАКОННЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: КРИМІНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,58 KB
Завантажень:
298
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ ВНУТРІШНІХ СПРАВ
 
Давиденко Михайло Леонідович
 
УДК 343.9
НЕЗАКОННЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: КРИМІНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ
Спеціальність: 12.00.08 – кримінальне право та кримінологія;
кримінально-виконавче право
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата юридичних наук
Харків – 2004
Дисертація є рукописом
Робота виконана на кафедрі кримінального права та кримінології Національного університету внутрішніх справ.
Науковий керівник – | доктор юридичних наук, професор, Бандурка Олександр Маркович, народний депутат (Верховна Рада України).
Офіційні опоненти: – | доктор юридичних наук, доцент
Литвак Олег Михайлович
Інститут держави і права ім.. В.М. Корецького НАН України, провідний науковий співробітник; –
кандидат юридичних наук, доцент
Кальман Олександр Григорович
Національна юридична академія імені Ярослава Мудрого,
доцент кафедри кримінології та кримінально-виконавчого права.
Провідна установа – Одеський національний університет ім.. І.І. Мечникова, Міністерство освіти і науки України (м. Одеса).
Захист відбудеться “ 11 ” червня 2004 р. о 14.00 годині на засіданні спеціалізованої ради К 64.700.03 у Національному університеті внутрішніх справ за адресою 61080, м. Харків, пр-т. 50-річчя СРСР, 27.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Національного університету внутрішніх справ за адресою: 61080, м. Харків, пр. 50-річчя СРСР, 27.
Автореферат розіслано “ 8 ” травня 2004 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради В.Є. Кириченко
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження зумовлена необхідністю диференційованого підходу до організації боротьби з економічною злочинністю в Україні, що в умовах тривалих в економіці та інших сферах життєдіяльності кризи являє серйозну загрозу національній безпеці країни. Будучи багатоликою, економічна злочинність містить у собі різні з позиції не тільки кримінального права, й кримінології групи й види злочинів. Ця її особливість вимагає, щоб розробка й реалізація заходів для попередження цих злочинів здійснювалися на двох рівнях. Перший охоплює засоби, спрямовані на протидію економічній злочинності в цілому, другий складається з низки самостійних напрямків, кожен з яких націлено на попередження окремої кримінологічної групи економічних злочинів.
У дисертаційній роботі глибокого аналізу зазнали кримінологічні проблеми боротьби зі злочинами, сполученими з незаконним підприємництвом. Будучи досить різними, з позиції кримінального права – статті 202 – 205 Кримінального кодексу України (далі – КК, КК України), – розглядувані злочини утворюють однорідну групу з позиції кримінології, що є теоретичною підставою їх дослідження як єдиного кримінологічного об'єкта. Разом із тим дисертацію правомірно розглядати як один з напрямків дослідження проблем боротьби з економічною злочинністю в Україні.
Питання боротьби з економічними злочинами порушувалися багатьма вітчизняними правознавцями. У кримінально-правовому і кримінологічному аспекті вони розглядалися О.М. Бандуркою, В.В. Голіною, Н.О. Гуторовою, Л.М. Давиденком, І.М. Даньшиним, О.М. Джужой, В.П. Ємельяновим, А.Ф. Зелинським, О.Г. Кальманом, О.В Кондратьєвим, В.М. Куцом, М.В. Костицьким., І.П. Лановенком, О.М. Литваком, П.І. Орловим, О.І. Перепелицею, С.Ю. Романовим, О.Я. Свєтловим, В.В. Сташисом, Є.Л. Стрельцовим, В.Я. Тацієм, В.М. Трубниковим, Ю.С. Шемшученком та ін. Вагомий внесок у дослідження цієї проблеми зробили такі кримінологи Російської Федерації, як Б.В. Волженкін, О.С. Горєлик, А.І. Долгова, А.І. Ларьков, Б.М. Леонтьєв, О.М. Яковлєв, П.С. Яні, В.Б. Ястребов та ін. Криміналістичні та інші аспекти боротьби з економічною злочинністю й правопорушеннями у сфері економіки досліджувалися в Україні В.В. Долежаном, П.М. Каркачем, М.В. Косютою, В.П. Корж, В.В. Кривобоком, Г.А. Матусовським, М.В. Руденко, О.Н. Ярмишем та іншими правниками.
Разом із тим слід відзначити, що комплексного дослідження проблеми попередження злочинів, пов'язаних з незаконним підприємництвом, у кримінологічній доктрині ще не існує.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: НЕЗАКОННЕ ПІДПРИЄМНИЦТВО: КРИМІНОЛОГІЧНЕ ДОСЛІДЖЕННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок