Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ НАСЕЛЕННЯ В ЕТНОКОНТАКТНИХ ЗОНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ НАСЕЛЕННЯ В ЕТНОКОНТАКТНИХ ЗОНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

Назва:
ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ НАСЕЛЕННЯ В ЕТНОКОНТАКТНИХ ЗОНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,55 KB
Завантажень:
196
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
імені ЮРІЯ ФЕДЬКОВИЧА
Костащук Іван Іванович
УДК 911.3:323.11 (477.85)
ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ НАСЕЛЕННЯ В ЕТНОКОНТАКТНИХ ЗОНАХ
(НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)
11.00.02 – економічна та соціальна географія
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата географічних наук
Чернівці – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі географії України, картографії та геоінформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича.
Науковий керівник: доктор географічних наук, професор
Джаман Василь Олексійович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри географії України, картографії та геоінформатики
Офіційні опоненти: доктор географічних наук
Дністрянський Мирослав Степанович,
Львівський національний університет
імені Івана Франка,
доцент кафедри
доктор географічних наук, доцент
Круль Володимир Петрович,
Чернівецький національний університет
імені Юрія Федьковича,
завідувач кафедри фізичної географії та раціонального природокористування
Провідна установа: Харківський національний університет імені
Захист відбудеться 25.10. 2006 р. о 13-30 год. на засіданні спеціалізованої вченої ради К 76.051.04 у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича за адресою: 58012, м. Чернівці; вул. М. Коцюбинського, 2 географічний факультет, ауд. 24
З дисертацією можна ознайомитись у науковій бібліотеці Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (58012, м. Чернівці, вул. Лесі Українки, 23)
Автореферат розісланий 24.09. 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради,
кандидат географічних наук, доцент М.В. Дутчак


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. Наприкінці ХХ ст. в Україні розпочалися складні перетворення в економічному та суспільному житті держави. Це, звичайно, торкнулося і питання національної політики та статусу національних меншин. Особливої актуальності ці проблеми набувають в регіонах, де на незначній території стикаються і взаємодіють на всіх етапах розвитку представники кількох національних груп. Таким прикладом в Україні може слугувати Чернівецька область, яка серед областей нашої держави вирізняється національною різнобарвністю. Створити необхідні умови для проживання різних етнічних груп населення у таких етноконтактних зонах – це одне із найважливіших завдань владних структур. Вивчення територіальних відмін та динаміки етнічного складу населення є першим і одним із найважливіших питань, що виникають у процесі розгляду міжетнічних відносин на певній території. Тому дослідження географічних особливостей формування національної структури населення є досить актуальним та перспективним завданням для географів, а також істориків, етнографів, політологів.
Після проголошення незалежності України відбулися досить помітні зміни в культурно-побутовому та соціально-економічному житті як держави загалом, так і окремих її регіонів. Виявлення нових тенденцій етногенетичного розвитку території також є досить важливим практичним завданням науки, в тому числі суспільної географії.
Зв’язок роботи з науковими програмами, планами, темами. Дисертаційне дослідження виконане в рамках тематики науково-дослідних робіт кафедри географії України, картографії та геоінформатики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, пов’язане зокрема з науковими темами: „Географо-краєзнавчі дослідження України” (номер державної реєстрації 0102U006610) і „Структурні зміни господарського комплексу Карпато-Подільського регіону України в сучасних умовах” (номер державної реєстрації 0106U003613). В межах цих тем виконані розділи „Сучасна розселенська характеристика Західної регіональної системи розселення України” та „Демографічні процеси в Карпато-Подільському регіоні та Україні”.
Мета і завдання дослідження. Мета дисертаційної роботи полягає у з’ясуванні географічних особливостей формування національної структури населення в етноконтактній поліетнічній зоні на матеріалах Чернівецької області від прояву етнічної диференціації до сьогодення; визначенні впливу національної структури населення на демографічні та міграційні процеси, а також на розвиток матеріальної та духовної культури.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ГЕОГРАФІЧНІ ОСОБЛИВОСТІ ФОРМУВАННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ СТРУКТУРИ НАСЕЛЕННЯ В ЕТНОКОНТАКТНИХ ЗОНАХ (НА ПРИКЛАДІ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок