Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> Скачати: ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ У ПСИХОЛОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. В. ЗЕНЬКОВСЬКОГО

Загрузка...

ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ У ПСИХОЛОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. В. ЗЕНЬКОВСЬКОГО

Скачати:* Captcha
* - щоб завантажити роботу, введіть в поле код з картинки і натисніть кнопку "Завантажити"

Загрузка...Назва:
ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ У ПСИХОЛОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. В. ЗЕНЬКОВСЬКОГО
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
23,71 KB
Завантажень:
116
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ім. Г. С. КОСТЮКА АПН УКРАЇНИ
ЛЕТЦЕВ Віктор Михайлович
УДК 159.923.2
ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ
У ПСИХОЛОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. В. ЗЕНЬКОВСЬКОГО
Спеціальність 19.00.01 – загальна психологія, історія психології
АВТОРЕФЕРАТ
диссертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2004
Дисертацією є рукопис.
Работа виконана в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України
Науковий керівник: дійсний член АПН України,
доктор психологічних наук, професор
МАКСИМЕНКО Сергій Дмитрович,
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України,
директор.
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ТИТАРЕНКО Тетяна Михайлівна,
Інститут соціальної та політичної психології
АПН України,
завідувач лабораторії соціальної психології
особистості;
кандидат психологічних наук, доцент
БРЕУСЕНКО-КУЗНЄЦОВ Олександр
Анатолійович,
Національний технічний університет України
“Київський політехнічний інститут”,
доцент кафедри психології і педагогіки.
Провідна установа: Національний педагогічний університет
ім. М. П. Драгоманова, кафедра психології.
Захист відбудеться 25 травня 2004 року о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д26.453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ, вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 23 квітня 2004 року.
З дисертацією можна ознайомитися у бібліотеці Інституту психології ім.
Г. С. Костюка АПН України.
Вчений секретар
cпеціалізованої вченої ради Г. О. Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Сучасний етап розвитку вітчизняної психологічної думки відзначається звертанням до традицій гуманістичних підходів у психології. Важливу роль у цьому покликана відіграти й історико-психологічна наука, основним завданням якої є відтворення об'єктивної картини становлення і розвитку психологічних знань, встановлення дійсного місця і значення вчень і традицій, що існували в історії психології. Не менш важливим завданням історико-психологічного пізнання є також розкриття творчого потенціалу досліджуваних концепцій і систем, спрямоване на вирішення теоретичних і методологічних проблем сучасної психології.
Актуальним, у цьому зв'язку, стає звертання до історії вітчизняної психологічної думки кінця XІХ – початку ХХ сторіччя, яка, відрізняючись широтою й розмаїтістю підходів до свого предмета, володіє, разом із тим, потужним і майже зовсім ще не розкритим потенціалом для розв’язання проблемних питань сучасного етапу розвитку психологічної науки. Насамперед, це стосується філософсько-психологічного напрямку у вітчизняній психології, який, будучи сутнісним чином пов'язаним із персонологічною проблематикою, реалізовував дійсно гуманістичні підходи до вивчення й тлумачення особистості. Опинившись через ідеологічні міркування на довгі роки усунутим із розгляду, напрямок філософської психології залишається сьогодні зовсім невивченим. Недослідженими залишаються також і персонологічні концепції кінця XІХ – початку XX сторіччя, які існували в рамках цього напрямку.
Вітчизняним мислителем, який глибоко й ґрунтовно розробляв філософську психологію з центральною для неї проблематикою особистості є Василь Васильович Зеньковський (1881-1962) – найяскравіший представник київської “школи” академічної думки, філософ, психолог, богослов, педагог і церковно-суспільний діяч, котрий в емігрантський період свого життя й діяльності (1920-1962) стає і всесвітньо відомим ученим. Багатогранна творча спадщина В. В. Зеньковського, у складі якої психологія займає одне з центральних місць, залишається практично недослідженою. Невивченою є і його персонологічна концепція, яка відрізняється глибиною й універсальністю підходу до проблеми особистості.
Історико-психологічний розгляд і систематичний аналіз персонології В. В. Зеньковського мають стати першим кроком на шляху до всебічного вивчення творчої спадщини цього визначного вченого, а також підмогою у подальшому дослідженні його багатоманітної творчості. Вони повинні також започаткувати систематичне вивчення персонологічних концепцій вітчизняних мислителів кінця XIX – початку ХХ сторіччя і, у такий спосіб, сприяти відтворенню справжньої картини становлення й розвитку вітчизняної психології.

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14  15 
Реферат на тему: ПРОБЛЕМА ОСОБИСТОСТІ У ПСИХОЛОГІЧНІЙ СПАДЩИНІ В. В. ЗЕНЬКОВСЬКОГО

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок