Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ГІПЕРМЕДІЙНІ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І МОДЕЛІ В КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНИХ ДИДАКТИЧНИХ СИСТЕМАХ

ГІПЕРМЕДІЙНІ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І МОДЕЛІ В КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНИХ ДИДАКТИЧНИХ СИСТЕМАХ

Назва:
ГІПЕРМЕДІЙНІ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І МОДЕЛІ В КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНИХ ДИДАКТИЧНИХ СИСТЕМАХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,41 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 
ХАРКІВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РАДІОЕЛЕКТРОНІКИ
Виродов Олександр Павлович
УДК 004.588:004.032.26
ГІПЕРМЕДІЙНІ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ
І МОДЕЛІ В КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНИХ
ДИДАКТИЧНИХ СИСТЕМАХ
05.13.23 – системи та засоби штучного інтелекту
Автореферат
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата технічних наук
Харків – 2005


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Харківському національному університеті радіоелектроніки Міністерства освіти і науки України.
Науковий керівник – кандидат технічних наук, доцент Шубін Ігор Юрійович,
Харківський національний університет радіоелектроніки, доцент кафедри програмного забезпечення ЕОМ.
Офіційні опоненти:
- доктор технічних наук, професор Шаронова Наталія Валеріївна, в.о. завідувача кафедрою педагогіки і психології управління соціальними системами Національного технічного університету “ХПІ” Міністерства освіти і науки України, м. Харків;
- кандидат технічних наук, Шостак Ігор Володимирович, доцент кафедри програмного забезпечення комп’ютерних систем Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського “ХАІ” Міністерства освіти і науки України, м. Харків.
Провідна установа – Національний технічний університет України “Київський політехнічний інститут”, кафедра Прикладної математики, Міністерство освіти і науки України, м. Київ.
Захист відбудеться “ 19 ” жовтня 2005 р. о 13 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д 64.052.01 в Харківському національному університеті радіоелектроніки, за адресою 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Харківського національного університету радіоелектроніки, за адресою 61166, м. Харків, просп. Леніна, 14.
Автореферат розісланий “ 8 ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради С.Ф. Чалий


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми. Становлення України як самостійної держави, динамічні суспільно-економічні процеси та бурхливий науково-технічний прогрес висувають завдання виходу вітчизняної освіти на світовий рівень. Одним з пріоритетних напрямків вирішення цього завдання є забезпечення розвитку освіти на основі нових прогресивних концепцій з впровадженням в навчальний процес сучасних інформаційних технологій. Діючим механізмом підвищення гнучкості освіти, поряд з багатоступеневою системою, варто визнати розвиток індивідуальної або частково індивідуальної організації навчального процесу. З наданням студентам права вибору альтернативних навчальних дисциплін виникла проблема індивідуалізації навчання на основі технологій дистанційної освіти. Можливим виходом зі сформованої ситуації є впровадження комп’ютерно-орієнтованих дидактичних систем (КОДС) для організації навчання всіх бажаючих за будь-якою дисципліною.
Застосування КОДС для організації дистанційного навчання дозволить підвищити якість і знизити вартість підготовки і перепідготовки фахівців в умовах багатоступеневої системи освіти в Україні. Тому створення надійних КОДС, що дозволяють індивідуалізувати процес навчання й активізувати самостійну роботу студентів, є актуальним. Завдяки КОДС можна підвищити якість підготовки фахівців, як при традиційному навчанні, так і при дистанційній освіті, що є важливим для реформування вищої школи України в процесі реалізації положень Болонської декларації. Побудова КОДС являє собою досить складну задачу. КОДС є складними програмними комплексами, що вимагають для своєї побудови залучення фахівців з таких галузей науки, як математичне моделювання, штучний інтелект, дидактика, психологія, ергономіка та ін.
На сьогоднішній день не існує загальновизнаного підходу до розробки КОДС. Великий внесок у розвиток проблеми розробки подібних систем внесли вчені: С.В. Астанін, Г.А. Атанов, В.П. Беспалько, М.Ф. Бондаренко, П.Л. Брусиловський, В.М. Глушков, Д. Кантер, Є.І. Машбіц, Є.Г. Петрушин, І.Н. Пустиннікова, Н.Ф. Тализіна, Н.В. Шаронова.
Відомі методи і підходи до розробки КОДС ґрунтуються на різних формальних моделях. Сукупність таких моделей і заснованих на них алгоритмах має мозаїчний характер, що пов’язано з відсутністю базових концепцій, на яких би вони ґрунтувалися.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11 Реферат на тему: ГІПЕРМЕДІЙНІ ТА НЕЙРОМЕРЕЖЕВІ МЕТОДИ І МОДЕЛІ В КОМП’ЮТЕРНО-ОРІЄНТОВАНИХ ДИДАКТИЧНИХ СИСТЕМАХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок