Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> ПОЛІКУЛЬТУРНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ

ПОЛІКУЛЬТУРНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ

Назва:
ПОЛІКУЛЬТУРНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
20,58 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 
АКАДЕМІЯ ПЕДАГОГІЧНИХ НАУК УКРАЇНИ
ІНСТИТУТ ПРОБЛЕМ ВИХОВАННЯ
СОЛОДКА АНЖЕЛІКА КОСТЯНТИНІВНА
 
УДК 371.13:37.035.6:39
 
ПОЛІКУЛЬТУРНЕ ВИХОВАННЯ
СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ
ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ
13.00.07 – теорія і методика виховання
Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата педагогічних наук
Київ – 2005


Дисертацією є рукопис
Роботу виконано у лабораторії естетичного виховання Інституту проблем виховання АПН України Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник доктор педагогічних наук, професор
Миропольська Наталія Євгенівна,
Інститут проблем виховання АПН України, завідуюча лабораторією
естетичного виховання
Офіційні опоненти: доктор педагогічних наук,професор
Пуховська Людмила Прокопівна,
Інститут педагогіки і психології професійної освіти АПН України, завідуюча відділом порівняльної професійної
педагогіки і психології
кандидат педагогічних наук, старший
науковий співробітник
Ганнусенко Ніна Іванівна,
Інститут проблем виховання АПН України, старший
науковий співробітник лабораторії
морально-етичного виховання
Провідна установа Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка, кафедра педагогіки, Міністерство освіти і науки України, м. Кіровоград.
Захист дисертації відбудеться “ 25 ” жовтня 2005 р. о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 26.454.01 в Інституті проблем виховання АПН України
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту проблем виховання АПН України (04060, м. Київ, вул. Берлинського, 9)
Автореферат розіслано “16 ” вересня 2005 р.
Учений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.П.Пустовіт


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Ідея нової гуманістичної парадигми освіти нині є провідним науково-практичним напрямком. Для реалізації цієї мети значне місце відводиться проблемі полікультурного виховання школярів, важливість якого актуалізується в сучасних концепціях освіти і виховання в Україні. Так, у Державній національній програмі „Освіта (Україна ХХІ століття)” особливу увагу надано прищепленню дітям шанобливого ставлення до культури, звичаїв, традицій всіх народів, що населяють Україну; у Національній доктрині розвитку освіти в Україні в ХХІ столітті зроблено акцент на формуванні особистості, яка усвідомлює свою належність до українського народу, сучасної європейської цивілізації, підготовлена до життя і праці у динамічному світі.
У цьому зв’язку саме полікультурне виховання сприятиме становленню як культурної ідентичності школярів, так і розумінню ними культурних відмінностей між людьми. Коректність вирішення цих проблем передбачає високий ступінь толерантності, готовності до міжкультурного діалогу та співробітництва.
Аналіз праць з проблеми полікультурного виховання свідчить, що вона розроблялася в контексті різних наукових галузей. Філософські та культурологічні аспекти з позицій української державності, ідеалів і норм загальнолюдських цінностей, співіснування різних національностей розкривалися Г. Ващенком, В. Винниченком. Б. Грінченком, М. Грушевським, М. Драгомановим, В. Липинським, І. Огієнком, К. Ушинським та ін.
Проблема полікультурного виховання у педагогічній науці тривалий час пов’язувалась з інтернаціональним, патріотичним вихованням, вихованням культури міжнаціональних стосунків (М. Терентій, З. Гасанов, О. Джуринський). Слід відзначити, що в цих дослідженнях переважали етнографічні аспекти.
Деякі проблеми, пов’язані з полікультурним вихованням в Україні, знайшли своє відображення в „педагогіці миру” (О. Сухомлинська, Н. Бібік, О. Ковальчук, О. Безкаравайна, О. Овчарук, Е. Суслова та ін.). Загальнопедагогічні та психологічні – у працях В. Біблера, Н. Миропольської, О. Рудницької, З. Шевченко, єтнопедагогічні – у дослідженнях Л. Пуховської, Н. Ганнусенко.
Останні за часом дисертаційні дослідження розкривають окремі аспекти полікультурного виховання й освіти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13 Реферат на тему: ПОЛІКУЛЬТУРНЕ ВИХОВАННЯ СТАРШОКЛАСНИКІВ У ПРОЦЕСІ ВИВЧЕННЯ ГУМАНІТАРНИХ ПРЕДМЕТІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок