Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,95 KB
Завантажень:
86
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 
ІНСТИТУТ ПСИХОЛОГІЇ ІМЕНІ Г. С. КОСТЮКА
АПН УКРАЇНИ
ХАПІЛОВА ВІРА ПЕТРІВНА
УДК: .6; 316.343.653
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ
ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ
МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ
19.00.05 – соціальна психологія; психологія соціальної роботи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата психологічних наук
Київ – 2006


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України, лабораторія організаційної психології, м. Київ.
Науковий керівник доктор психологічних наук, професор
КАРАМУШКА Людмила Миколаївна,
Інститут психології ім. Г. С. Костюка АПН України,
лабораторія організаційної психології, завідувач (м. Київ).
Офіційні опоненти: доктор психологічних наук, професор
ТРЕТЬЯЧЕНКО Вікторія Віталіївна
Східноукраїнський національний університет
імені В.Даля МОН України,
кафедра психології та педагогіки, завідувач (м. Луганськ).
кандидат психологічних наук, доцент
БОНДАРЧУК Олена Іванівна
Центральний інститут післядипломної педагогічної
освіти АПН України, кафедра психології, завідувач (м. Київ).
Провідна установа: Інститут соціальної та політичної психології
АПН України,
лабораторія методології психосоціальних
та політико-психологічних досліджень (м. Київ)
Захист відбудеться “22” травня 2006 року об 11.00 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради Д .453.01 в Інституті психології ім. Г. С. Костюка АПН України за адресою: 01033, м. Київ – , вул. Паньківська, 2.
З дисертацією можна ознайомитися в бібліотеці Інституту психології ім. Г. С. Костюка АПН України, 01033, м. Київ – , вул. Паньківська, 2.
Автореферат розісланий 20 квітня 2006 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради Г.О. Балл


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність дослідження. Однією з актуальних проблем, від вирішення якої значною мірою залежить соціально-економічний розвиток України, є формування конкурентоздатних фахівців. Особлива потреба існує у підготовці конкурентоздатних менеджерів, які б відзначалися чітко вираженою професійною спрямованістю, високим інтелектуальним рівнем, творчістю, здатністю до постійного розвитку, відданістю загальнолюдським і національним ідеям, активною участю у розбудові незалежної держави.
Аналіз літератури свідчить, що проблема конкуренції та конкурентоздатності знайшла певне відображення в роботах зарубіжних та вітчизняних вчених, виконаних з позицій філософських, соціологічних та економічних наук. Так, до робіт, виконаних представниками цих напрямків, можна віднести праці Г.Л.Акаєва, І.М.Акімової, В.Н.Бесєдіної, Х.Д.Брайана, В.А.Василенка, А.А.Жиляєвої, Л.Д.Кривеги, О.Є.Кузьміна, К.МакКі, О.Г.Мельник, Б.А.Орбитько, Р.Пейса, М.Є.Портера, К.К.Прахалада, Р.Розена, І.Ю.Савченка, С.Сессіон-Робінсона, Б.Скотта, Є.Стефана, Т.І.Ткаченко, Р.А.Фатхутдінова, Ф.А.Хаєка, Т.Хамела, З. Е.Шершньової та ін.
Що ж до психологічних аспектів конкурентоздатності особистості, то вони в літературі відображені значно менше і лише окремі аспекти цієї проблеми розкриті в роботах О.Білоус, І.В.Ващенко, В.В.Гончарова, Д.К.Грейсона, К.О’Дейлла, Л.М.Карамушки, Л.Д.Кривеги, Л.М.Мітіної, П.С.Препелиці, В.В.Рибалки, Р.Розена, Л.Є. Соколової, В.О.Тюріної, О.А.Філь, О.К.Філатова, Д.Б.Чернилевського та ін.
Психологічні особливості конкурентоздатності майбутніх фахівців досліджували В.І.Андрєєв, В.О.Василенко, Є.В.Охотський, Т.І.Ткаченко, Р.А.Фатхутдінов та ін. При аналізі цієї проблеми певна увага приділялась і конкурентоздатності менеджерів, але навіть в цих роботах характеристики конкурентоздатності здебільшого представлено фрагментарно, не системно, без чітких діагностичних критеріїв. Що ж до особливостей формування конкурентоздатності майбутніх менеджерів у вищому навчальному закладі, то ця проблема взагалі, наскільки, нам відомо, не виступала раніше предметом спеціального наукового дослідження.
Отже, соціальна значущість проблеми та її недостатня наукова розробка зумовили вибір теми нашого дисертаційного дослідження “Соціально-психологічні умови формування конкурентоздатності майбутніх менеджерів”.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14 Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНІ УМОВИ ФОРМУВАННЯ КОНКУРЕНТОЗДАТНОСТІ МАЙБУТНІХ МЕНЕДЖЕРІВ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок