Головна Головна -> Реферати українською -> Дисертації та автореферати -> МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ДЛЯ ВЕКТОРНИХ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ СТРУКТУР ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ДЛЯ ВЕКТОРНИХ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ СТРУКТУР ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

Назва:
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ДЛЯ ВЕКТОРНИХ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ СТРУКТУР ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
17,20 KB
Завантажень:
100
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ НАЦІОНАЛЬНИЙ УНІВЕРСИТЕТ
РЯБЕНКО АНТОН ЄВГЕНОВИЧ
УДК 519.8
МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ
ДЛЯ ВЕКТОРНИХ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ СТРУКТУР ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ
01.05.02- математичне моделювання та обчислювальні методи
АВТОРЕФЕРАТ
дисертації на здобуття наукового ступеня
кандидата фізико-математичних наук
Дніпропетровськ – 2003


Дисертацією є рукопис.
Робота виконана на кафедрі економічної кібернетики Запорізького державного університету Міністерства освіти і науки України
Науковий керівник: доктор фізико-математичних наук, професор
Перепелиця Віталій Опанасович,
Запорізький державний університет
Міністерства освіти і науки України,
професор кафедри економічної кібернетики
Офіційні опоненти: доктор фізико-математичних наук
Донець Георгій Опанасович,
Інститут кібернетики ім. В.М.Глушкова НАН України,
завідувач відділу економічної кібернетики
кандидат фізико-математичних наук, доцент
Бурдюк Володимир Якович,
Дніпропетровський національний університет
Міністерства освіти і науки України,
доцент кафедри обчислювальної математики та
математичної кібернетики
Провідна установа : Київський національний університет
імені Тараса Шевченка,
кафедра математичних методів еколого-економічних
досліджень, факультет кібернетики
Захист відбудеться 04 грудня 2003 року о 14 годині на засіданні спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 при Дніпропетровському національному університеті за адресою: пр. Карла Маркса,35, корп.3, ауд.25, м. Дніпропетровськ, 49044.
З дисертацією можна ознайомитись у бібліотеці Дніпропетровського національного університету за адресою: вул. Козакова, 8, м. Дніпропетровськ, 49050.
Автореферат розісланий 03 листопада 2003 р.
Вчений секретар
спеціалізованої вченої ради К 08.051.09 В.А.Турчина


ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РОБОТИ
Актуальність теми дослідження. На сучасному етапі реформування АПК та соціально-економічних відносин в Україні актуальними є питання налагодження сільськогосподарського виробництва, а також організаційні проблеми робочих колективів. Велике значення у вирішенні цих питань має застосування математичних моделей та методів. Математичні моделі, представлені в роботі, відносяться до процесів землекористування орними угіддями конкретного господарства, а також до проблеми формування цільових груп виконавців. В процесі математичного моделювання цих проблем виникли векторні екстремальні задачі на графах.
На сьогодні створена розвинена теорія екстремальних задач на графах. Незважаючи на це, існуючі методи моделювання та оптимізації на графах не завжди можна вважати ефективними для розв'язання задач, які виникають в економіці, прикладній психології, техніці та інших галузях. Принципові труднощі пов’язані з різними видами невизначеності. До їх числа відноситься наявність багатьох критеріїв оцінки якості рішень, а також інтервальне задання параметрів задач. За таких умов класичні точні методи є непридатними.
На цей час кількість публікацій у галузі дискретної оптимізації перевищила кілька десятків тисяч. Проте лише незначна частина цих робіт присвячена багатокритеріальним постановкам дискретних задач або іншим випадкам невизначеності. Таке положення пояснюється тим, що задачам дискретної оптимізації, в тому числі екстремальним задачам на графах, властива принципова складність, наслідком якої є неможливість побудови ефективних точних алгоритмів для більшості класів таких задач. Тому дослідження ефективності алгоритмів стало магістральним напрямком у дискретній оптимізації.
Цей напрямок виявився основним для більшості досліджень, присвячених математичному моделюванню дискретних систем та процесів в умовах багатокритеріальності. У створення цієї теорії вагомий внесок зробили дослідження відомих спеціалістів у галузі дискретної оптимізації: Михалевича В.С., Сергієнка І.В., Волковича В.Л., Перепелиці В.О., Червака Ю.Ю., Ларічева О.І., Подіновського В.В., Колоколова О.О., Ємелічева В.О., Кравцова М.К., Гірліха Е., Ковальова М.М. та інших учених.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12 Реферат на тему: МАТЕМАТИЧНІ МОДЕЛІ ТА МЕТОДИ ДЛЯ ВЕКТОРНИХ ЗАДАЧ ОПТИМІЗАЦІЇ ОРГАНІЗАЦІЙНИХ СТРУКТУР ТА ЗЕМЛЕКОРИСТУВАННЯ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок